Jump to content

Mercedes C klasse vs. Volkswagen Passat


DANNY VW
 Share

Postare recomandată

Un comparativ interesant pe site-ul celor de la AMS Germania,care pentru unii poate fi nejustificat.Ce parere aveti de rezultatul Passat-ului si de ce credeti ca nu a fost folosit un Audi A4 170 pentru comparativ??

http://www.auto-motor-und-sport.de/test_te...en_d.112234.htm

Modificat de DANNY VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-am inteles nimic....... nu m-a dat mama la germana. Pacat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un comparativ interesant pe site-ul celor de la AMS Germania,care pentru unii poate fi nejustificat.Ce parere aveti de rezultatul Passat-ului si de ce credeti ca nu a fost folosit un Audi A4 170 pentru comparativ??

Probabil pentru ca si in Germania Passat-ul e considerat 'Mercedesul saracului' ...si poate ca au vrut sa puna in balanta originalul cu referinta clasei medii nepremium...

A4 ar fi fost surclasat putin la spatiul interior...iar diferenta de pret intre ele s-ar fi redus. In plus A4 are si versiunea 2.7 TDI 180 CP care costa exact cat un Mercedes 220 CDI 150CP.

In schimb acest versus nu-mi spune absolut nimic...C class va fi curand scos la pensie...iar Passat TDI 170 CP nu mi se pare atat de atractiv. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul nu ti se pare atractiv din pricina pretului,sau din alta cauza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-ul (170 CP) nu mi se pare atat de atractiv in acea clasa de putere...si din cauza pretului. Cel de 140 CP e mai echilibrat atat ca pret cat si in clasa de performante...Deci la fel ca la Octavia2, dupa un anumit nivel de pret, Passatul nu mai e alegerea inteligenta...te poti gandi deja la alte variante (chiar daca au 20-30Cp mai putin).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte variante tot VW sau alte marci ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar si alte variante decat VAG...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Passat-ul (170 CP) nu mi se pare atat de atractiv in acea clasa de putere...si din cauza pretului. Cel de 140 CP e mai echilibrat atat ca pret cat si in clasa de performante...Deci la fel ca la Octavia2, dupa un anumit nivel de pret, Passatul nu mai e alegerea inteligenta...te poti gandi deja la alte variante (chiar daca au 20-30Cp mai putin).

Din acest post si alte posturi inteleg ca Passat e potrivit pt 140 cai si O2 numai pentu 105. La 170 cai inseamna ca ti se pare potrivit A6, A4 fiind mai mic decat Passat? Consider ca in special la drumurile din RO un motor este primul lucru care iti ofera confortul necesar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!