Jump to content

Propunere - VWForum Tour


blu
 Share

Propunere - VWForum Tour  

114 voturi

  1. 1. 1. Ati participa turneu anual gen GumBall 3000 ?

    • Da
      98
    • Nu
      16
  2. 2. 2. Preferati varianta:

    • Plecare concurenti simultana
      68
    • Trip individual cu check point-uri
      28
    • Am votat NU la (1)
      18


Postare recomandată

:D Salut!

Super idee!

daca se organizeaza ceva prin tara, poate ma bag si eu. Depinde de perioada. Sa pot lua concediu. Astept concretizari.

Ceao voua!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu cred ca costa 2000euro toata treaba. In vara asta am facut un traseu Buc-Budapeste-Viena-Munchen-Koln-Rotterdam-Amsterdam-Bruxelles-Paris-Lyon- Milano-Innsbruck-Viena-Budapesest-Buc fix 6500km si m-a costat 1500euro (motorina+cazare+mancare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ai mancat biscuti si ai baut apa de izvor? :( e cam putin, eu sunt un gurmand chiar daca nu par :( . eu sunt pentru gumball romania, costurile sunt reduse si concediu am 4 saptamani pe an + medical la nevoie hehe orice pt colegii forumisti. astept sa vad la ce concluzie se ajunge.

Fiti atenti faza. eu am vazut ca pe 1 mai 2007 gumball 3000 ajunge la atena. 1 mai se stie ca e prilej de nebunie asa ca propun sa vedem cine e de acord pentru un traseu pana la atena ( nu e f departe) si decat sa dai 200 euro pe un 1 mai la neptun cu o gramada de idioti mai bine mergem la atena si vedem live gumball ( masini, concurenti...). cat poate sa coste? 300 euro 2 zile? aveti timp sa strangeti - vb de cei pasionati, ca si eu am familie, dar se mai gaseste 100 euro la nevoie pentru cevala masina :(. eu ma apuc sa strang bani, de sapt viit, si pana in aprilie sa am fonduri, putin cate putin. eu ma duc sigur, cine vrea sa mearga cu mine are timp destul sa se gandeasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca si eu as fi tentat de atena pe 1mai !

mai urmaresc discutiile si mai vorbim !

bafta tuturor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va hotarati sa organizati un tur al Romaniei de vreo 3-4 zile sa zicem eu ma bag sigur. Ar fi ceva f. frumos, dar la bugetul meu nu-mi permit ceva afara. Eu zic sa realizam mai intai in Romania ceva prin primavara sa vedem ce va iesi, si apoi sa va ganditi si la ceva afara....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-as baga, dar, sincer, pentru inceput cred ca m-ar tenta mai mult un traseu prin Romania. Apoi, in functie de posibilitati si de experienta acumulata, poate ne putem arunca si la mai mult.

Despre plecare, parerea mea este ca e mai bine sa se plece in grup, odata ca ar avea un impact mai puternic asupra comunitatii (ganditi-va cum sunt grupurile de motociclisti. Daca ati vedea doi-trei, mmm, nu prea v-ar impresiona, dar daca vedeti 150 sigur va trezesc interesul). Pe de alta parte mergand in grup riscurile sunt mai mici. Pot aparea probleme incepand de la ratacirea traseului (mai ales daca alegem varianta europeana), pana la probleme tehnice sau medicale (nu mai vorbesc, Doamne pazaste, de vreun accident), cand e mai bine sa ai pe cineva langa tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se concretizeaza cat de cat ideea pt anul viitor .as putea sa ajung la cine trebuie la Compexit , dealer Skoda . Dar trebuie sa stiu cel tarziu in ianuarie . Cand se fac bugetele de sponsorizari . Da aia inseamna ca trebuie sa tragem si niste scode dupa VW ...hehe ..am fost rau la faza asta . Dar serios ..trebuie organizat putin. Si in Cluj am si la TVR , redactia sport pe cineva. Pentru filmari pt stiri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu in seama putin. Am votat plecare simultana, insa as fi preferat individual cu check-points. Sau se mai poate si plecarea toti odata si chech-point-uri diferite, dar echitabile.

Oricum ar fi ma bag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos, dar totusi la cum se prezinta traseul in primul post, eu nu m-as risca cu masina prin fosta Iugoslavie si Bulgaria...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi ok sa fie prin Ro. Pentru prima data. Si plecat toti in coloana cu checkpointuri de oprire. Sau grupuri care sa plece in functie de stilul de mers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

hmmmm, interesant topic, dar preferabil cum a zis GODOROJA si preferabil in primavara, chiar ma gindeam la asa ceva, da cre ca gindesc eu mai incet ;))))))))

MAI INTAI SA TRECEM CU BINE DE IARNA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca chiar vreti sa fim in spiritul Gumball ne facem stickere imense cu vwforum.ro :) Desigur fiecare masina va fi personalizata diferit. Altfel vom fi doar o caravana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau steguletze prinse de antene :beerchug: :beerchug: :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am antena pa Passat B6 :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..intru si eu...as prefera afara..dar ma rog..

majoritatea hotareste..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

vorbim de acest tur in 13 ianuarie? ... :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar ca ce se mai aude........ eu asi prefera pt inceput sa facem in Romania ar fi mai interesant si nu ar fi foarte costisitoare , ar participa mai multa lume.....cred.

ce zice-ti ne bagam?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai am citit acest topic si suna foarte interesanta varianta externa , de mult imi doresc sa ma intrec cu cei de la gumball :hainoroc: dar poate la anul cum spunea cineva pe la atena in 1 mai sa ii incurc pe traseu !! :) :)

ca preturi pot spune ca asta vara in 10000 km am lasat vreo 3ooo € (3 persoane cu 1 masina)

oricum si varianta interna o voi lua in considerare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asi prefera intern pentru ca ar fi mai multa lume......

hai sa facem si noi ceva frumos.

Modificat de Ovidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!