Jump to content

Cruise Control (tempomat)


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

alex_alexandru207

Cu identificarea pinilor din mufa manetei am rezolvat, ma intereseaza daca am inteles pasii pe care trebuie sa ii fac in momentul in care desfac masina si daca pinii din ecu sunt cei corecti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt ok locatiile.Ai asa:

4 si 7 maneta----t80 pin 24

5 maneta-----t80 pin 50

2 maneta-----t80 pin 39

3 maneta-----t80 pin 25

6 maneta  ---sig nr 5 de 7.5A

T80 este conector ecu cu 80 pini.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex_alexandru207

Si inca o intrebare, dispun de un tester delphi 15.3, stie cineva cum il activez? am montat astazi maneta si se aprinde matorul in bord, mai am nevoie de activare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vcds se baga 11463 la login.

Cu Delphy nu stiu.....vezi daca ai optiune login pe motor/engine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti si cu delphi, intrii pe masina, te conectezi pe motor, si in stanga iti apar butoanele de functii , ultimul de jos parca e cu codarile, are iconul cu o sageata si un ECU.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex_alexandru207

Da, am reusit, am intrat pe motor, si am gasit iconul cu ecu. Acolo aveam functia " activare/dezactivare Cruise Control", am dat ok pentru activare si gata, functioneaza perfect!. Va multumesc pe sprijinul acordat!

23584886_10156898193454546_1392291958_o.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai desfăcut cea cu rosu încercuit sau cea din dreapta? Oare un nr de telefon dacă întimpin pb pt lămuriri cine îmi poate oferi. Sunt din Alba Iulia, Ma poate ajuta cineva? Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca are pe schema numarul pinilor la care trebuie sa se lege, ii este greu sa citeasca pe mufa sa vada care sunt pinii, are 50% sanse sa nimereasca mufa din prima.

este mufa dinspre pasager.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Bora lui e conectorul din dreapta,cel mare,cum te uiti la Ecu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, la cate DIY-uri sunt pe Google si la noi pe forum, cred ca era foarte simplu de gasit aceasta informatie. Mufa este cea mare (ECU are o mufa mare si una mai mica)

Marius - ti-am atasat documentatia necesara

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan locked şi pinned this topic
  • Aerofan unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!