Jump to content

Porsche Bucuresti Nord


Shtrumf2k
 Share

Postare recomandată

Dragi forumisti vreau sa va spun ca de curand am platit avansul unei masini noi la PBN si s-au comportat exceptional sau mai bine spus agentul de vanzari. Intr-adevar in momentul in care am ajuns la ei stiam totul despre masina, despre ce vreau si mai ales depre preturi si discounturi de la concurenta. In urma discutiei cu delerul am facut configuratia masinii, iar dupa 5 zile de la discutie am platit avansul. Precizez ca in prima zi am avut placerea sa testez si Golf 6 GTI. Pana in acest moment eu nu am ce sa le reprosez, dar intr-adevar "se simte in aer" napasare sau mai bine spus caldura fata de client, asta este doar traim in Romania si mai avem multe de invatat la capitolul customer care si/sau service.

O zi buna tuturor.

Modificat de Alin aka iPoooh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hayate

    6

  • Not_used_calin

    5

  • bbm

    5

  • Circoloco

    5

Salutare tuturor!

In speranta ca citeste cineva acest mesaj, vreau sa va intreb daca ati auzit recent de ceva contracte "smenuite" la Porsche Romania.

Concret, niste clienti dupa ce au platit masinile noi noute cu banii jos, s-au trezit ca tre sa plateasca si rate la leasing pt ele ca ar fi existat in contract o clauza in acest sens...

Stiu stiu suna aberant, poate stiti voi ceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-ar parea aberant. Odata ce au platit cash banuiesc ca aveau documente care dovedeau acest lucru, deci se vedea clar ca masina fusese achitata.

Pe de alta parte, ca sa li se bage pe gat rate de leasing ar fi trebuit mai intai initiat si aprobat acel leasing, ceea ce presupune livrarea de niste documente din partea clientilor referitor la situatia lor financiara + cerere de leasing + alte acte, lucru pe care acestia, daca au platit cash, nu l-au facut, deci nu avea de unde sa apara leasing-ul.

Si, in sfarsit, cat or fi cei de la Porsche de marlani uneori, nu cred ca s-ar deda la astfel de manarii de targ auto de doi lei si care nu au nici o sansa de izbanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-ar parea aberant. Odata ce au platit cash banuiesc ca aveau documente care dovedeau acest lucru, deci se vedea clar ca masina fusese achitata.

Pe de alta parte, ca sa li se bage pe gat rate de leasing ar fi trebuit mai intai initiat si aprobat acel leasing, ceea ce presupune livrarea de niste documente din partea clientilor referitor la situatia lor financiara + cerere de leasing + alte acte, lucru pe care acestia, daca au platit cash, nu l-au facut, deci nu avea de unde sa apara leasing-ul.

Si, in sfarsit, cat or fi cei de la Porsche de marlani uneori, nu cred ca s-ar deda la astfel de manarii de targ auto de doi lei si care nu au nici o sansa de izbanda.

Tocmai asta m-am intrebat si eu, contractul de leasing difera, se cer anumite documente etc. Problema e ca am aflat ca astia de la Porsche au declansat o ancheta interna pe treaba asta, vroiam sa stiu daca o fi ceva adevarat sau sunt vorbe-n vant!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si vorbele astea "in vant" de unde le-ai auzit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la un prieten de-al meu care are un coleg in domeniul auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Dragi forumisti vreau sa va spun ca de curand am platit avansul unei masini noi la PBN si s-au comportat exceptional sau mai bine spus agentul de vanzari. Intr-adevar in momentul in care am ajuns la ei stiam totul despre masina, despre ce vreau si mai ales depre preturi si discounturi de la concurenta. In urma discutiei cu delerul am facut configuratia masinii, iar dupa 5 zile de la discutie am platit avansul. Precizez ca in prima zi am avut placerea sa testez si Golf 6 GTI. Pana in acest moment eu nu am ce sa le reprosez, dar intr-adevar "se simte in aer" napasare sau mai bine spus caldura fata de client, asta este doar traim in Romania si mai avem multe de invatat la capitolul customer care si/sau service.

O zi buna tuturor.

Cat e valoarea measinii? Cat discount?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor.

@overmont 23.200 Euro valoarea masini si discount 600 EURO

Astazi am ridicat masina si sunt super multumit, la fel ca si in postul anterior nu am ce sa le reprosez celor de la PBN, tot procesul de livrare a decurs fara nici o problema. Sper ca si de acum incolo sa nu fie nici o problema.

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a mai ieftinit ora de manopera.. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Zic sa readuc acest topic la viata.

In urma cu cateva luni am reparat masina la PBN. Toata stima pentru cum s-a lucrat la ea. Cu atentie, profesionalism si responsabilitate. Am inlocuit puntea spate, jantele pe partea dreapta si am vopsit bara si aripa dreapta. De asemenea am schimbat si oglinda dreapta integral.

Dupa revelion merg la PBN pentru a treia revizie la A5 la 45.000 km.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

@kostas, la tinichigerie nu am ce reprosa, dar pe partea tehnica, Pbn e de tot rasul. O sapt ca sa inlocuiasca o piesa de la catalizator+150euro, apoi cum a plecat masina de la pbn, se aprinde din nou martorul pt catalizator. Intors cu masina la pbn, primit raspuns de "plimbati masina pana la Otopeni, mai turati-o.", tot nu a disparut martorul de pe bord. Masina este un audi a4 b8 2.0tfsi. Profesionalism? Nu prea cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cand vine vorba de PBN nici nu stiu de unde sa incep, am sa va povestesc cateva intamplari in ordine cronologica.

Mai demult a fost mama la PBN pentru un test drive cu VW Jetta, cat timp a completat formularul pentru masina, cineva i-a furat cheiile ai telefonul care erau pe birou, in spatele ei. Aveau camere, dar erau "de forma", nu filmau nimic.

Cand am facut revizia de 80.000km la A4, mi-au pus multe piese pe factura care nu au fost schimbate. Mirosea urat in masina, am deschis la filtru de polen dupa revizie, filtru negru tot, spart si gauit in 3 locuri. Am zis sa duc masina ca omul la reprezentanta, ca sa fie totul ok. In final, am cumparat piesele si uleiul separat si am schimbat tot (discuri+placute fata spate,ulei,toate filtrele,lichid frana,antigel) la un service care se ocupa de grupul VAG ca sa fiu sigur ca totul este ok. Insa, cea mai mare surpriza a fost atunci cand au ridicat masina pe rampa sa schimbe uleiul, si ULEIUL NU ERA A FOST SCHIMBAT!!! Asa ceva este absolut inadmisibil.

In Octombrie 2009 am cumparat de la ei, de nou, 3 Touareg-uri, fiecare in valoare de 71.000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
victoriancu22

Golful meu a stat 4luni juma in service in perioada de garantie, nu au prelungit perioada cu nimic, dupa a cazut iar, am platit 3700ron si mai rau au stricat o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

eu i-am sunat azi pe la pranz sa ma interesez de niste piese si am asteptat sa-mi faca legatura, apoi mi-au zis ca liniile sunt ocupate si ca o sa ma sune ei. nu au mai dat niciun semn de viata. ce oameni!

LE: m-au sunat intr-un final. mai bine mai tarziu decat niciodata. oricum, cam greu, si nu e prima data

Modificat de cip12cip12
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am avut masina pe casco pentru revopsit si schimbat barile fata si spate la ei, plus alte componente de vopsit.Lucrarea a iesit bine doar ca mi-au rupt antena de la radio, probabil de la spalatoria cu perii, nu au vrut sa recunoasca, dar totusi au schimbat-o(sunt sigur ca si-au dat seama ca ei sunt de vina), dar au dat dovada de lipsa de caracter prin modul in care s-au comportat/tiganit.La capitolul comportament fata de clienti sunt jalnici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal all, azi am beneficiat de Pachet Service (stergatoare parbriz )de la Porsche aviatiei. In cazul meu un singur stergator (la Midocar Otopeni ) era 120 ron .

Prin aces pachet le-am cumparat pe amandoua la pretul de 121 ron :)). Trebuie doar sa faci intrare in service :)

Va pupa tata si :Driver: Safe

Modificat de radu sarbu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am avut masina pe casco pentru revopsit si schimbat barile fata si spate la ei, plus alte componente de vopsit.Lucrarea a iesit bine doar ca mi-au rupt antena de la radio, probabil de la spalatoria cu perii, nu au vrut sa recunoasca, dar totusi au schimbat-o(sunt sigur ca si-au dat seama ca ei sunt de vina), dar au dat dovada de lipsa de caracter prin modul in care s-au comportat/tiganit.La capitolul comportament fata de clienti sunt jalnici.

pe langa cele intamplate, azi am constatat ca mi-a sarit vopseaua de pe bara fata...luni am sa ma duc sa o revopseasca.chiar nu e normal sa raman iar o zi fara masina ca au vopsit ei aiurea...

oare as putea sa o duc la PBA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Eu. Nu te lasa sa stai langa masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii unde in Buc pot sa stau langa masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Userul Baboon zicea ca la Aviamotors Militari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm cu Avia. Au si preturi mai mici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Avia am fost tratat foarte ok, dar atentie ca iti schimba suportii de numere pe ascuns  :sly:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Userul Baboon zicea ca la Aviamotors Militari...

Asa e,te lasa sa stai langa,sub,unde vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Avia am fost tratat foarte ok, dar atentie ca iti schimba suportii de numere pe ascuns  :sly:

Si iti mai si cer bani pe ei...

 

La Avia Pantelimon poti sta linistit langa masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!