Jump to content

Golf 3 1.9 TDI


cristi16v
 Share

Postare recomandată

Am reconditionat motorul .. Acum sunt la partea electrica si as avea nevoie de ajutor. Vreau sa pun geamuri electrice , nu a avut din fabrica , si nu stiu cum sa fac instalatia . Este vre-un electrician pe forum sa ma ajute ? 

IMG_20170724_123451.jpg

IMG_20170724_203003.jpg

IMG_20170726_133749.jpg

IMG_20170726_133800.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce reprezinta chestiile din poza asta ? Is legate la instalatia de la usi

15011364630521066385542.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Frumoasa treaba pe care vrei sa o faci tu ! Succes cu restaurarea !

Cat despre geamuri electrice.. din cate stiu eu sunt 2 versiuni pe golf 3.. este cea cu modul de confort, si motorul de pe fiecare macara avand o mufa cu mai multi pini(si macaralele sunt negre), iar mai este o vers, in care motorul primeste doar +/- pe mufa, fara modul de confort, macaralele fiind argintii.

Legaturile le poti face usor, ma gandesc ca e mult mai usor sa le faci daca iei a doua vers(Aia fara modul).

Am pus o poza cu tabloul de sigurante, unde am incercuit cu rosu, accea este siguranta de la geamuri electrice.

Acea siguranta este termica,nu stiu sa explic exact, dar iti protejeaza instalatia electrica sa nu se supraincalzeasca.

tablou-sigurante-relee-golf-3-2778f173a62c0f102a-0-0-0-0-0.jpg

Modificat de RandyShadow
mici greseli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deja macaralele cu modul pe fiecare usa .. am reusit sa le fac sa mearga  individual pe fiecare usa .. Acum Fac insonorizarea. Am o problema cu trapa electrica , cred ca a sarit de pe sine . Montez oglinzile electrice , mai am de vopsit cupola,barele , bandourile  , stalpii, aripile spate  si haionul.. Vroiam sa pun si AC dar nu am gasit in zona mea si prin curier nu stiu ce primesc ...

Modificat de cristi16v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg la ce te astepti de la topicul acesta. E un topic de prezentare?

Citeste te rog regulamentul inainte de a deschide un topic.

Este strict interzisa deschiderea unui topic nou in care sunt tratate doua sau mai multe probleme. Fiecare problema va fi tratata separat intr-un topic nou sau daca s-a mai discutat deja, in topicul dedicat respectivei probleme.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!