Jump to content

Manifestare ciudata Octavia 2 FL VRS TDI


roberto87
 Share

Postare recomandată

Buna ziua stimati colegi. De cateva saptamani intampin o manifestare ciudata la Skoda mea. Am observat ca se manifesta numai cand motorul este rece. La turatii mici intre 1200 - 1500 rpm, parca intrerupe accelerarea si are o manifestare de genul "isi da in nas" dar foarte usoara. Parca ar merge sacadat pret de 2-3 secunde si nu se manifesta mereu, doar uneori. Am pus testerul pe masina si nu am gasit nicio eroare. Am facut si test in mers cu masina si tot nu am gasit nimic. Va rog pe cei care aveti idee sau ati intampinat acest simptom, sa ma sfatuiti ce as putea sa fac sa-i gasesc hiba. Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza logul facut, sa ne uitam peste el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu l-am cerut de la cel care mi-a facut diagnoza. Asta s-a intamplat acum vreo 2 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No, cam greu atunci sa ne dam cu parerea, doar dupa descriere/manifestare. Cifrele ne ajutau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putem face alt log dar persoana la care am facut diagnoza mi-a spus ca toate sunt ok. Poate nu e ceva grav dar in diminetile cand se manifesta e destul de enervant. Mai ales faptul ca nu stiu despre ce e vorba. Ce ma sfatuiesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asteptam datele diagnozei, log in mers, injectoare, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu si tu poti sa faci diagnoze, loguri in mers, etc. Ma gandesc ca ar fi ok si varianta asta, fiind 2 pareri, poate ne-a scapat ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba furnizorul de motorina.Am avut aceeasi problema, la turatii mici si mers constant la rece se simtea o intrerupere si am trecut la alta motorina mai buna.De atunci utilizez numai EVO sau Efix 55.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si asta. De fel alimentez cu motorina standard de la OMV, am incercat si cu motorina standard de la MOL si ultima alimentare a fost motorina standard de la Rompetrol. Cu toate face la fel. Nu am incercat tipurile de motorina scumpa. Ca o varianta as putea sa incerc si asta la urmatoarea alimentare. Multumesc pentru sugestie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul in discutie nu are nimic special fata de alte TDI uri deci discutia asta nu are ce sa caute aici si nu era nevoie de deschiderea unui topic nou.

De asemenea discutiile despre prestari de servicii trebuie sa fie tinute pe PM.

Posturile relevante vor fi mutate in aria tehnica, motoare TDI. Gasesti acolo probleme similare si diferite solutii la problema. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!