Jump to content

Brady Trade


vlad21
 Share

Postare recomandată

cristian.preoteasa

m-am referit ca totul este ok intre noi,atat timp cat jocul are reguli si acestea sunt respectate.cat despre celelalte probleme legate de anumite nemultumiri o sa putem discuta mai mult.imi pare bine ca v-am cunoscut si sper sa nu faceti o tinta din mine. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am fost anuntat ca joi masina a intrat in vama, luni mi s-a spus ca de fapt a intrat in vama, dar nu a ajuns in zona libera curtici ?!?!?!? Si acum mi se spune ca masina inca nu a intrat in zona libera si ca mai dureaza inca 2 zile de cand intra in zona libera... Toate acestea, dupa ce am fost asigurat ca astazi am masina. Parerea mea despre brady trade s-a schimbat definitiv si irevocabil. Sigur, reviziile si service-ul, nu le voi face la ei. Sincer, imi pare rau ca nu am ales alt dealer de la inceput... Oare cat trebuie sa mai astept o simpla fabia ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristi preoteasa

Spunea cineva pe un alt topic de un senzor de soc suplimentar pentru alarma din fabrica de pe Octi2, care se poate monta in service.M-ar interesa si pe mine cateva detalii in legatura cu treaba asta, cam cat ma costa toata afacerea la voi in service si cat de mult imi demonteaza baietii din masina(prietenii stiu de ce.. :D )

Poate conteaza... eu am alarma simpla, cu senzor de supraveghere interioara doar.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 3 zile mi se spune ca masina a fost vamuita si ca pana acum au fost 2 transporturi si ca masina mea nu a avut loc in nici unul din ele :) :) :) Oare cate masini aduc in 2 transporturi ?? Exista cumva sansa sa pot sa merg eu dupa masina in curtici???? Ca m-as duce la noapte pana acolo si sa vin cu masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E incredibil ce ti se intampla mai fabiboy. Imi pare sincer rau! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De 3 zile mi se spune ca masina a fost vamuita si ca pana acum au fost 2 transporturi si ca masina mea nu a avut loc in nici unul din ele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam neplacut ce ti se intampla. Off, off.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fie totul si mai "neplacut" decat pana acum, tocmai am vb cu ei acum si mi-au spus ca nici nu se pune problema sa ma duc eu dupa ea, pentru ca porsche leasing nu permite acest lucru, masina fiind asigurata nu stiu cum pe durata transportului. Mai pleaca un transport din curtici astazi la ora 16.30. Nici acum nu au putut sa ma asigure ca masina mea va fi in acel transport. Daca e sa facem un calcul simplu: 3 transporturi x aprox. 6 masini/transp. = 18 masini in 3 zile. Curtea de la brady trade nu cred ca are loc pt. mai mult de 10 masini noi. Restul sunt masini aduse la service...

Daca nu va pleca nici in transportul din dupa amiaza asta, maine la prima ora sunt la ei si numai Bunul Dumnezeu poate sa imi potoleasca nervii. Oamenii astia se joaca cu nervii mei pe banii mei...

Si in fond si la urma urmei... este o simpla FABIA !!!

Modificat de fabiboy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fie totul si mai "neplacut" decat pana acum, tocmai am vb cu ei acum si mi-au spus ca nici nu se pune problema sa ma duc eu dupa ea, pentru ca porsche leasing nu permite acest lucru, masina fiind asigurata nu stiu cum pe durata transportului. Mai pleaca un transport din curtici astazi la ora 16.30. Nici acum nu au putut sa ma asigure ca masina mea va fi in acel transport. Daca e sa facem un calcul simplu: 3 transporturi x aprox. 6 masini/transp. = 18 masini in 3 zile. Curtea de la brady trade nu cred ca are loc pt. mai mult de 10 masini noi. Restul sunt masini aduse la service...

Daca nu va pleca nici in transportul din dupa amiaza asta, maine la prima ora sunt la ei si numai Bunul Dumnezeu poate sa imi potoleasca nervii. Oamenii astia se joaca cu nervii mei pe banii mei...

Si in fond si la urma urmei... este o simpla FABIA !!!

<{POST_SNAPBACK}>

Intr-adevar, masina, pe durata transportului este intr-un asa-numit "modul de transport" care blocheaza toate functiile masinii, poti doar sa deschizi usa de la sofer, folosind cheia.. la restul nu poti umbla.

Cat despre toata asteptarea asta... Ti-am zis si mai sus, sa verifici f. atent masina inainte de a semna contractul de predare-primire. Cateva zile intarzaiere se accepta, dar deja e prea de tot.. te amana prea mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa

la masinile in leasing sunt urmatoarele faze

1 masina ajinge in curtici

2actele de vama(contractul de leasing,etc)ajung fizic in curtici

3 se face tranzitul masinii

4 masina este tranzitata in zona libera curtici

5 este comandata la transport

6 conform regulilor transportatorul are la dispozitie 7 zile lucratoare sa ajunga in curte la dealer

8 masina ajunge in curte la dealer si aproximativ in acelasi timp ajung actele de tranzit la importator

9 firma de leasing face vama

10 firma de leasing emite asigurarile casco si rca

11 dealer-ul emite autorizatia de circulatie provizorie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa
@cristi preoteasa

Spunea cineva pe un alt topic de un senzor de soc suplimentar pentru alarma din fabrica de pe Octi2, care se poate monta in service.M-ar interesa si pe mine cateva detalii in legatura cu treaba asta, cam cat ma costa toata afacerea la voi in service si cat de mult imi demonteaza baietii din masina(prietenii stiu de ce.. :) )

Poate conteaza... eu am alarma simpla, cu senzor de supraveghere interioara doar.

Mersi.

<{POST_SNAPBACK}>

senzor de soc la alarma din fabrica nu se poate monta ulterior.sau cel putin asa zic cei de la dep. accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa

masinile la brady bse livreaza in acest moment din 2 locatii :

b-dul timisoara 60-62

b-dul iuliu maniu(locatia noului showroom)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@shkoda: iti dai seama ca voi verifica masina din surub in surub ca sa zic asa... dar trebuie sa am ce sa verific. :)

Astazi mi-am iesit de tot din pepeni si am sunat la porsche romania. Momentan astept un raspuns de la ei in legatura cu masina mea. Mi s-a spus ca trebuia sa stiu deja numarul de comanda si seria de sasiu de cand a intrat masina in tara. masina a intrat joia trecuta in tara si mie nu mi s-au comunicat aceste date pana acum. Trebuia sa le am ??? Parca am mai citit pe undeva pe aici ca ti se comunica seria de sasiu inainte sa vina masina. Asa e???

P.S. Am sunat la PoRo pentru ca sunt importatorul direct si mi-au zis ca pot sa imi dea detalii legate de comanda. Sa vedem ce o sa-mi zica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa

crezi ca ajuta cu ceva daca iti spunea seria de sasiu ?masina venea in acelasi timp.poro te poate ajuta cu aceleasi lucruri cu care te putem ajuta si noi.masina in acest moment este proprietate firmei de leasing ,ea este cea care se ocupa de formalitatile vamale.cred ca cel ce se ocupa de dosarul tau face tot ceea ce ii sta in putinta sa te ajute.sper sa se rezolve problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"daca te duci la ei ( io lucrez cu avia ) se pot comanda module suplimentare pentru alarma.senzor de soc si senzor de perimetru radar.eram destul de nervos pe chestia asta dar am inteles ca cel de soc costa undeva spre suta de euro.

modulul vine din fabrica personalizat pe masina si il monteaza cei din romania.

cand ma duc sa-mi ridic cartea de identitate o sa-mi comand unul de soc ca sa stau eu mai linistit. "

...asta spunea silviu66 pe un alt topic. Sigur nu se poate? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@fabyboy : Calculul pe care l-ai facut cu masinile nu e bun. Acele camioane nu cara masini doar pt Brady, ci pentru toti dealerii.

Eu de Brady sunt foarte multumit. Si de "negociere" si de service. Singurul repros pe care il pot face este exact asta cu promisiunile referitoare la cand iti vine masina (te-am avetizat fabyboy). Ei iti dau de buna cea mai fericita varianta, insa de multe ori apar intarzieri (nu din vina lor, ca nu ei asigura transportul). Iar un om care isi asteapta cu infrigurare masina e foarte sensibil la chestia asta. Asa ca atentie, Cristi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze daca tonul pe care am expus problema n-a fost chiar calm, dar cred ca stiti cum e. Mai ales cand ai avut masina inainte si te-ai obisnuit si dupa aia esti nevoit sa recurgi din nou la ratb si metrorex. Oricum, ma simt muuuult mai bine acum si sunt muuuult mai calm pentru ca tocmai am fost sunat de cei de la Porsche Romania. :blink:

Au verificat ce se intampla cu masina mea si mi-au spus ca abia ieri au fost rezolvate toate formalitatile legate de vama si ca in dimineata aceasta masina a fost incarcata pe camion pentru transport. In cel mai fericit caz, masina va ajunge maine la dealer. Daca nu, va ajunge luni dimineata. Deja sunt mult mai relaxat...

Sper sa nu existe nici un fel de problema la livrare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa

soferul va ajunge in mod sigur luni dupa amiaza.in marea majoritate soferii sunt din zona arad-ului asa ca daca pleaca vineri se opresc acasa(varianta reala) sau dupa spusele lor au "probleme cu masina"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi se implinesc 6 saptamani de cand astept pt. o fabia. Dupa multe discutii pe care le-am avut sapt trecuta atat cu brady, cat si cu porsche romania, in aceasta dimineata am fost sunat si mi s-a spus ca masina va ajunge in jurul pranzului si ca in dupa amiaza asta pot sa ma duc sa iau masina. De-abia astept !!!

:) :) :)

Tot in dupa amiaza asta voi face un drum pana la calarasi si inapoi, asa ca maine pot sa va prezint primele impresii legate de masina si sa postez si niste poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanaesti sanatos acum, si numai bine la volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu-ti faci planuri prea devreme (cu plecatul la Calarasi) daca iti montezi alarma aici. Instalarea alarmei dureaza 3-4 ore (pe bune).

S-o stapanesti sanatos. Vei fi foarte incantat de ea (mai ales de culoare :( ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri la ora 16 cand am ajuns sa iau masina, deja montasera alarma si era gata de plecare. Am luat-o, i-am facut plinul si am plecat spre calarasi. Am mers cu maxim 130 pe autostrada. Se intinde foarteeeee bine la drum, nivelul de zgomot este multumitor, iar finisajele interioare sunt de nota 20. Eu am avut matiz inainte, si acum parca m-am urcat in cine stie ce masina... De ieri pana azi, are deja 310 km si consumul pana acum se invarte in jurul valorii de 9,5%. Cam multicel, dar sper sa se mai lase.

Cum a spus si stefan, culoarea este de-a dreptul superba...

O sa o spal astazi, pentru ca mi-au dat-o si cu cateva kilograme de praf pe ea si o sa postez si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@fabiboy: Sa o stapanesti sanatos si sa-ti mearga bine masinuta! La urmatoarele intalniri tu si cu stefan_ieu o sa mai echilibrati numarul Fabiilor argintii :( ! Oricum cu Fabie galbena nu te primeam ;) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DRAPAR: culoarea este visiniu metalizat, nu argintiu. Parca mai este cineva pe aici cu exact acelasi model si aceeasi culoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!