Jump to content

Brady Trade


vlad21
 Share

Postare recomandată

Ba se semneaza si la leasing. Trebuia sa intrebi pe aici (de-aia exista forumul) si ti-am fi spus.

Nu mai fii suparat. Sa vezi satisfactia cand te vei urca in ea.... O sa-ti treaca toate supararile. Tu as fii sanatos. (si masina :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mai pot sa fac ceva in privinta contractului de livrare acum ? Sau trebuie sa cred de fiecare data ce imi spun ei??? In ritmul asta, pot sa mi-o aduca si in septembrie si eu nu am ce sa comentez...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic poti sa te duci peste ei si sa le spui ca vrei sa semnezi contract de livrare. Dar e tardiv pentru ca acest contract se semneaza pe 8 saptamani, iar in intervalul asta sigur iti vine masina. Mai bine nu-i mai stresezi ca cine stie cum se razbuna pe tine.

Btw, ce inseamna ca-ti dau alarma gratis dar paltesti monatul? Cat te pun sa platesti? Ca alarma pe care o pun ei by default e 123E+TVA. Daca te pun sa platesti 70-80E nu ti-au dat mai nimic. Desi montatul alarmei e o operatiune destul de nasoala. Dureaza 2-3 ore pe bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu cat o sa ma puna sa platesc montajul la alarma, cert e ca o sa platesc si montajul la cd player. O sa vin cu cd playerul meu si nu stiu cat o sa imi ceara montaj. Cert este ca ieri am avut o discutie foarte aprinsa cu agentul de vanzari de la brady trade, pentru ca ieri dimineata, cand trebuia sa intre in fabricatie, mi s-a spus ca va intra la fabricat abia pe 28 aprilie :( :( :D si ca de pasti nu se lucreaza vreo 5 zile, deci cel mai probabil voi avea masina la jumatatea lunii mai. Insemna inca o luna de acum. Deja am asteptat o luna... Am tacut din gura si am zis ok. Peste jumatate de ora, l-am sunat si am rabufnit de nervi la telefon. Am anulat comanda de fabia galbena si le-am spus ca iau ORICE culoare au pe stoc, numai sa aiba aceleasi dotari pe care le cerusem initial. Precizez ca nu am optat pentru vreun model de promotie, ci am optat pentru o fabia hatchback cu echiparea Ambiente + proiectoare de ceata. Am fost sunat peste 2 ore si mi-au spus ca tocmai au gasit o fabia hatchback care este in drum spre romania, identica cu cea comandata de mine, doar culoarea fiind diferita. Culoarea masinii este visiniu metalizat, culoare foarte recent introdusa in gama de culori pentru fabia (eu inca nu am vazut nici una cu aceasta culoare), fiind vorba de visiniul introdus acum pe OCTI2. Va trebui sa platesc in plus 100 de euro, diferenta la vopsea si accizele de 1%, care se aplica la valoarea reziduala. Si cum eu am valoarea reziduala inclusa in rate, voi plati 1% din 1800 de euro, impreuna cu ultima rata din contractul de leasing. Ieri cand am vorbit cu ei, mi-au spus ca sambata va ajunge masina in tara si ca spre sf sapt viitoare o voi avea.

Vestea buna abia acum vine. Acum o ora, cand eram in drum spre casa, m-au sunat si mi-au spus ca masina va ajunge maine la curtici si ca marti sau miercuri cel tarziu o voi avea...

De-abia astept... Deja a trecut o luna de cand nu mai am masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si sa o stapanesti sanatos!

Intrebare: Ce legatura are pastele ortodox cu fabricarea masinii in Cehia? Ca acolo toti sunt catolici...

Mi se pare inca o proba de "profesionalism" = abureala de la Brady.

Modificat de florentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt. achizitie! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Totusi, eu imi mentin parerea ca ai dat peste un angajat care l-a durut in anumite parti ale corpului :) de comanda ta. Am vazut la Brady vreo 2 reprezentanti de vanzari care nu mi-au inspirat deloc incredere, erau plictisiti, daca ii intrebai ceva iti bagau un pliant in fata si terminau cu tine.. Insa i-am evitat si am apelat la dra. Alexandra Harabagiu, care este cea mai amabila persoana din toata firma aia, dupa parerea mea.. De asemenea, mai e p-acolo si Cristi Preoteasa, care la fel, e un tip tare simpatic. La el m-am dus cand a aparut octavia2 si m-a lasat sa umblu la ce vreau eu in masina aia, cu toate ca era singura din curte de acolo si printre singurele din tara, iar modelul nici macar nu fusese lansat oficial. Gasesti deci si oameni carora le place ceea ce fac si se straduiesc sa te faca sa pleci cu zambetul pe buze de la ei si sa revii cu placere de fiecare data. Sunt insa si "mistocarii" care stau acolo ca sa aiba si ei un job si te trateaza cu o mare superioritate, vezi doamne, ei sunt ditamai vanzatorii de skoda de la brady trade si tu esti un client amarat. Uita insa ca din comenzile noastre isi iau ei comisionul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa dea Domnu sa o stapanesc sanatos si sa ma bucur cat mai mult de ea. Eu sunt pur si simplu indragostit de fabia, mai ales de modelul 2005...

Nu vreau sa dau numele agentului de vanzare de la Brady... insa anumite persoane mi-au spus ca mai bine ma duceam la dra. Alexandra, de care zicea si shkoda. Acum am si eu o intrebare pentru voi, ca sunteti mai "experimentati": de cand ajunge masina in vama la curtici, in cat timp e a mea? Ar trebui sa ajunga in dimineata asta in curtici...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@fabiboy: Bine ai venit in randul "fabiotilor"!

Dureaza cam o saptamana de la sosirea in Curtici pana la intrarea in posesie, mai ales daca intra in service pt. accesorizarea solicitata, care se face inainte de livrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. S-o stapanesti sanatos.

Nu vreau sa te dezamagesc, dar nu cred ca o vei avea miercuri. Am auzit multe povesti cu vine miercuri dimineata/seara, joi etc. Nu vreau sa-ti cobesc, dar probabil ca ti-o vor da vineri/sambata. Cam asa mi s-a intampla si mie si colegului meu si socrului meu. Oricum, e aproape aici. Fii vesel. Vei avea o masina care te va incanta peste masura.

PS: Visiniu metalizat e super culoarea. Stiu din experienta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa dau numele agentului de vanzare de la Brady... insa anumite persoane mi-au spus ca mai bine ma duceam la dra. Alexandra, de care zicea si shkoda. Acum am si eu o intrebare pentru voi, ca sunteti mai "experimentati": de cand ajunge masina in vama la curtici, in cat timp e a mea? Ar trebui sa ajunga in dimineata asta in curtici...

<{POST_SNAPBACK}>

Nici nu trebuie sa-l dai, ca stiu despre cine e vorba :D

Eu am fost anuntat marti la pranz ca masina a ajuns la Curtici, iar joi dupa-masa am fost din nou sunat, ca ma pot duce sa-mi iau masinutza acasa. Tot de la dra. Alexandra am aflat ca timpul de asteptare, de cand masina intra in tara si pana cand ajunge la dealer depinde de soferul TIR-ului care aduce masinile. Unii soferi se opresc sa doarma, altii nu.. cum ti-o fi norocul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e adevarata asta cu soferii de TIR.

Eu nu inteleg, cum pot niste soferi sa faca ce vor ei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat la ei acum si mi-au spus ca a ajuns in curtici. Nu mai am rabdare deloc!!! Mi-au zis ca trebuie sa o vamuiasca, etc... si nu se stie cat mai dureaza. Azi e joi. Sper sa o am pana vinerea viitoare, pt ca vreau sa ies cu ea din bucuresti in weekendul viitor.

@stefan_ieu: culoarea este superba intr-adevar. Am vazut azi una pe strada exact ca a mea. Superbaaa!!!! Daca stiam, imi luam de la inceput culoarea asta si scapam de griji si stres.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va complicati cu brady. Din nefericire Skoda pe care o conduc a fost cumparata de la ei.

Sunt niste tzepari, si daca duci masina la ei in service pot sa-ti lipseasca lucruei de prin masina (mie mi-au saltat un cd cu mp3-uri cand am lasat-o la revizie) si in plus niste nemernici mi-au rupt oglinda de pe dreapta in parcare, m-am dus la brady, comanda oglinda (am asteptat 10 zile), platit undeva pe la 200 euro (dupa aia am gasit-o mai ieftin), mai stai o zi ca nu aveau loc in service (daca asta inteleg ei prin o hala de aprox. 300 mp cu 2 elevatoare) si cand mi-au schimbat-o mi-au luat bani la manopera de m-au uscat (tot procesul de schimb a durat undeva la 15 minute). Si ca sa puna capac, mecanicu' a mai si comentat cand am plecat ca nu i-am dat si lui de o bere. De atunci, ma duc la Porsche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa

hai sa incep.poate pot da niste lamuriri.neoficiale.vand masini la brady ,nu fac reclama dar poate reprezint si punctul nostru de vedere si poate reusesc si eu sa inteleg mai bine clientii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa incep.poate pot da niste lamuriri.neoficiale.vand masini la brady ,nu fac reclama dar poate reprezint si punctul nostru de vedere si poate reusesc si eu sa inteleg mai bine clientii.

<{POST_SNAPBACK}>

Bine ai venit! Asteptam lamuriri la problemele puse aici pana acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristian.preoteasa
Bine ai venit! Asteptam lamuriri la problemele puse aici pana acum!

<{POST_SNAPBACK}>

INCEP CU PROBLEMA ACELUI DRIVE TEST CU O MASINA A UNUI CLIENT DE SERVICE.PERSONAL NU CRED ACEST LUCRU.AM ARATAT MASINI IN SERVICE ATUNCI CAND S-A DORIT SA SE VADA ANUMITE DOTARI CE NU EXISTAU PE MASINILE EXPUSE DAR NICIODATA NU S-A PLECAT IN TESTE CU MASINILE CLIENTILOR.IN PRIMUL RAND PENTRU CA O MASINA VECHE NU VA FACE O IMPRESIE BUNA UNUI CUMPARATOR(MAI ALES UNA CARE ERA IN SERVICE-PROBABIL PENTRU A REMEDIA O PROBLEMA)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

INCEP CU PROBLEMA ACELUI DRIVE TEST CU O MASINA A UNUI CLIENT DE SERVICE.PERSONAL NU CRED ACEST LUCRU.AM ARATAT MASINI IN SERVICE ATUNCI CAND S-A DORIT SA SE VADA ANUMITE DOTARI CE NU EXISTAU PE MASINILE EXPUSE DAR NICIODATA NU S-A PLECAT IN TESTE CU MASINILE CLIENTILOR.IN PRIMUL RAND PENTRU CA O MASINA VECHE NU VA FACE O IMPRESIE BUNA UNUI CUMPARATOR(MAI ALES UNA CARE ERA IN SERVICE-PROBABIL PENTRU A REMEDIA O PROBLEMA)

<{POST_SNAPBACK}>

Off-topic: http://vwforum.ro/index.php?s...98&hl=majuscule

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristian.preoteasa: Scrisul cu majuscule (pe forumuri) = cearta, dar banuiesc ca nu stiai acest lucru!

Citind prin topicurile de aici vei vedea ca (in Buc.) unii sunt multumiti de service Brady / Avia / Porsche, iar altii sunt nemultumiti; unii sunt incantati de relatia cu vanzarile de la Brady / Avia / Porsche, iar altii sunt nemultumiti. Oare de ce? De ce nu reuseste nici una din firmele mentionate o fidelizare si o multumire a clientilor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca este prima greseala, se iarta. Atentie la Off-Topic.

Imi pare bine ca avem aici un reprezentant al Brady Trade. Am mai avut unul, dar se pare ca nu a mai dat pe aici (TehBrady).

Pe acest forum incercam sa remediem multe probleme aparute la masinutele noastre. De altfel ne mai spunem si pasurile si lucrurile care ne deranjeaza si intristeaza.

Sper ca prezenta dumneavoastra pe acest forum sa fie in beneficiul clientilor. Ceea ce facem noi aici este una, dar ceea ce se intampla in service este alta. Asa ca "luarea pulsului clientilor" sper ca este benefica si pentru clienti si pentru dealer-ul pe care-l reprezentati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Off-topic

@cristian.preoteasa

Sper ca s-a observat, in posturile anterioare lauda mea la adresa dealerului Brady Trade si a reprezentantilor de vanzari de acolo: Alexandra Harabagiu si Cristian Preoteasa! ;) :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@shkoda Nu-l mai peria pe om, ca nu vezi nimic. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Draga Cristian, bun venit pe forum si noi totzi speram sa te obisnuiesti cat mai mult cu forumul asa cum ai spus, deci sa fii activ. Atitudinea ta este de laudat in ceea ce priveste concurentza, insa totul NU este ok. Ar fi bine sa fie asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!