Jump to content

Kodiaq vs Octavia Scout


miliktsi
 Share

Postare recomandată

Spatiul... octavia scout e cu 100 de litri mai mica decat kodiaq... pana la urma... 100 de litri nu e u  capat de tara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou Scout vad ca vine si cu niste dotari misto in standard, gen volan incalzit. Iar optiunile sunt decente la pret.. 

Daca spatiul de Scout este suficient (si eu zic ca este, Octavia in sine e foarte spatioasa ! ) si un motor mai potent este dorit, atunci Scout va fi alegerea mai buna, la un pret chiar mai bun zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă te ajută cu ceva, sunt posesor de Ateca 1.4TSI 4x4 manuală. Cu două sau cu trei persoane în mașină de comportă ok. Ieri am fost prima data în situația în care eram 5 adulți în mașină într-o zona de deal. A făcut față dar am simțit nevoia de motor mai mare/puternic. Eu cand am ales Ateca am facut test drive cu 1.4 TSI automata și 2.0TDI 4x4 manuală. Clar dinamic 1.4TSI a fost peste. Dar pe caroseria de Kodiaq nu cred ca este o opțiune demna de luat în seamă. Un motor mai mare pe benzină cred ca ar fi binevenit. 

Ce spuneau colegii de mai devreme legat de "ambarcațiuni", sincer iti zic ca cel puțin pe Ateca nu se aplică. Mi-am permis sa întru mai tare în curbe fără ca să simt ca se înclină sau ca pierde aderenta. Eu sunt foarte mulțumit de comportamentul mașinii atât pe asfalt cât și off-road. 

Cand am ales Ateca mai era pe lista Leon XP, dar nu m-a convins, deși un break înălțat cred ca arată ceva mai bine. Între Octavia Scout și Leon XP la același nivel de dotări, era diferenta destul de mare de preț deși nu e justificată. Nu stiu cum stau lucrurile acum după apariția facelift-urilor. 

Sper ca ajută să îți faci o idee despre 1.4 TSI cu tracțiune integrală.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!