Jump to content

Problema lumini interior si portbagaj Skoda Octavia 2 FL


Cap0ne
 Share

Postare recomandată

ionalexandrudan

Buna dimineata, nu am mai dat refresh ca sa vad daca sunt alte raspunsuri.

Seria sasiu este TMBBE61Z582076887.

As vrea si eu sa schimb doar switch-ul, dar, comparand cu broasca de usa fata dreapta si cele de lausile spate, am observat ca limba din yala/broasca stanga fata nici nu mai face cursele pana la capat. Deschisa, limba ar trebui sa fie "culcata" complet, ea ramane putin sus (vezi penultima poza pusa anterior).

La ora 12 ma duc sa vad una din dezmembrari  tot de pe o Octavia 2, 2008.

Daca ma puteti ajuta cu PN corect, ca sa fiu sigur ca broasca e buna, ar fi super.

***Inca un lucru uitat a fi mentionat anterior: S-a intamplat o data ca  deschizand masina din telecomanda si apoi deschizand prima data usa soferului, displayul sa nu afiseze masina deloc. Abia dupa ce am deschis oricare din celelalte usi, atunci display-ul cu usa resp deschisa s-a aprins.

Repetand din nou manevra, display-ul s-a aprins, usa stanga fata a aparut deschisa pentru o fractiune de secunda, apoi display-ul masinii a aratat imediat toate portierele inchise, eu avand usa stanga fata deschisa.

Multumesc mult.

 

Modificat de ionalexandrudan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    8

  • andrei_221

    8

  • Al Bundy

    7

  • ionalexandrudan

    7

ionalexandrudan

Salut, curatat, gresat remontat, revenit la normal.

Am fost foarte placut surprins sa aflu ca am niste colegi de lucru extraordinari "Dane, avem scula de popnituri, avem nituri, etc."

Broasca din dezmembrari, care e buna, o tin "back-up", ca nu se stie...

Inca o data multumesc tuturor pentru raspunsuri, foarte bun forumul asta. Foarte bun.

Weekend placut!

Dan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionalexandrudan

Ceau, acum mi-am adus aminte ca am uitat sa postez linkul care ajuta mult la demontarea, atat cat se poate, a partilor mecanice si electrice la broasca usii.

Pe mine m-a ajutat f. mult, ca nu stiam cum sa desfac si sa refac inapoi broasca.

Inclusiv switch-ul se poate face bucati si curata.

Acolo unde am putut, am demontat cu bat ESD, in loc de surubelnita mica (am eu un pitic pe creier in legatura cu purtarea manusilor si evitarea descarcarilor electrostatice).

Duminica faina!

 

Modificat de ionalexandrudan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!