Bogdanrosioru

Sfat achizitie VW Jetta 1.4 TSI Style 2017

12 postări în acest subiect de discuţie

Salutare tuturor,

Ce recomandare imi faceti din cele 2 masinute din titlu?

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Care sunt cele doua masini? Titlul specifica doar una "Sfat achizitie VW Jetta 1.4 TSI Style 2017"

3

Link către postare

Eu recomand VW Jetta Style 1.4  TSI 2017 :))

4

Link către postare

Nu este buna. Portbagajul are deschiderea mica-se deschide fara geam. Este pe platforma veche, nu MQB. Mai bine cealalta.

1

Link către postare

Publicat (modificat)

si eu votez cu cealalta :)

(probabil octavia 3 fl)

Modificat de cristiansen077
0

Link către postare

Publicat (modificat)

2 hours ago, Bogdanrosioru said:

Salutare tuturor,

Ce recomandare imi faceti din cele 2 masinute?

VW Jetta 1.4 TSI 125 CP Style

VS

Hyundai Elantra Highway 1.6 MPI 128 CP

1 hour ago, Luciosu said:

Eu recomand VW Jetta Style 1.4  TSI 2017 :))

VW Jetta 1.4 TSI 125 CP Style

VS

Hyundai Elantra Highway 1.6 MPI 128 CP

In principiu as inclina catre Jetta, dar sunt nelamurit cu fiabilitatea motorului 1.4 TSI 125 CP

Ce probleme sunt in principiu pe acest motor, am intels ca papa mult ulei, asa-i ?

Modificat de Bogdanrosioru
0

Link către postare

Bun, sa incepem cu inceputul, ce inseamna consuma ulei?

Avem coleg de forum care a completat 300ml in 20.000km. Probleme au fost minore la 1.2 tsi, insa si aici doar cateva. Deci de unde pana unde probleme?

-2

Link către postare

Problemele de care citesti tu sunt la vechiul 1.4 tsi de 122 de cai. Cel nou, pus si pe jetta facelift, are distributie pe curea (deci nu mai sunt problemele cu lantul) si in general e fiabil, plus un consum bun pentru un benzinar.

1

Link către postare

la 1.2 pe curea consuma ulei....vb ca am avut pe octavia 3..(la 5000 k parca am completat).dar e normal pt un tsi sa consume ulei (am avut si 1.8 tsi pe o2 fl - asta rupea la ulei, mai ceva ca benzina) asa scria in carte...

jetta din cele 2

0

Link către postare

Care sunt ofertele de pret pentru cele doua masini?

Si eu m-as orienta spre Jetta, cu toate ca skoda octavia 3 facelift e de preferat - cam aceeasi masina, bazata pe noua platforma MQB si pret mai mic - dar nici Hyundai-ul nu e de lepadat in ultima vreme. Din punctul meu de vedere Elantra arata mai bine decat Jetta/Octavia, insa calitatea/motorul nu sunt la fel de bune. Depinde mult si pretul/bugetul tau.

0

Link către postare

Auzi Christiansen,  nu pot sa nu remarc ura și înverșunarea de a scrie pe orice topic de ulei,  achiziție faptul ca mașinile cu motor tsi sunt foarte proaste,  și aici faci referire la toate.  Ok,  am înțeles,  ai avut o mașină și consuma ulei,  te ai adresat garanției?  Ai încercat soluționarea problemei?  Avem colegi cu aceste motorizări și nu au asemenea probleme.  Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa ți fie permis sa ți bati joc în asa hal de o companie.  Nu înțeleg ce fel de om își cumpără o3 și o vinde după 5000km fără sa se adreseze garanției.  Pt ce ai mai luat mașină nouă... 

0

Link către postare

Thread closed.

@Initiator: te rog sa citesti cu foarte multa atentie ariile dedicate fiecarui model, apoi aceasta arie de versus in care sunt, nu multe, FOARTE MULTE threaduri cu recomandari/versus si apoi, daca nu te-ai decis, revino cu un thread de genul asta, dar complet nu ca acum.

Multumesc,
Razvan

0

Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.