Jump to content

service plan polo


msn2
 Share

Postare recomandată

salut,

parintii mei au un polo1.2tsi dsg  din 2013 la care am constatat ca nu are un plan de service ca sa stiu cand trebuie schimbate uleiurile, facute reviziile etc.

poate cineva sa ma ajute cu un service plan sau un link catre un document in care sa scrie ce mentenanta trebuie?

la cutia dsg7 pe 1.2 90cp cand se face schimbul de ulei pentru mecatronic?

 

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cand este in proprietatea voastra ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de noua! :) am toate cartile de la masina. acum are 16600km...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are service plan in programul vw 

suna acolo unde ai facut reviziile ( cat a fost in garantie) si coroboreaza informatiile cu km 

actual al masinii ai manualul primit la cumparare.

in cartile alea pe care le-ai primit, exista si service-planul ... probabil, necompletat

pengtru ca nu l-ati prezentat la intrarea in service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cartea aia groasa si 2 cartulii mai subtiri, una cu garantia si una cu datele tehnice si formularele de completata la revizii. toate reviziile au fost facute la reprezentanta(schimb ulei la un an si 4oookm!)

ajung mai greu la service de aia am intrebat aici. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și eu ti-am spus ca, dacă citești în cărțile primite, o sa găsești toate răspunsurile la întrebările tale.

Eu credeam ca nu le ai și de aceea întrebi aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, am citit toate cartile de la ei, intai tatal meu si dupa aia eu si nu scrie nicaieri cand trebuie sa inlocuiesc bujiile, cand sa schimb lichidul de frana sau cand uleiul din cutia dsg!

scrie doar cand sa fac reviziile si inspectia de service.

daca tu ai cartea de la polo 1.2 dsg in care scrie cum se intretine masina in functie de ani si km parcursi poti sa ma ajuti sa ii faci 2-3 poze si sa mi le trimiti?

eu mai am o octavia si o ibiza si la fiecare scrie clar ce si cum, doar la polo nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • 3 years later...

Va salut

Sunt un membru nou in aceasta comunitate.Ieri am achizitionat un Volswagen Polo 6R, 1,4 TDI,anul 2017,98.000 km si as dorii sa stiu si eu cind pot schimba distributia,la citi km/ani, eventual unde pot gasii un kit de distributie convenabil la pret.Va multumesc!!

certificat inmatriculare.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!