Jump to content

Bancheta locurile 6&7 randul 3 - Caddy


mishikhe
 Share

Postare recomandată

Salut !

Oare este cineva care imi poate imprumuta, contra-cost, bancheta de pe randul 3 pt un Caddy din 2009 ?

Am nevoie pt cateva zile de aceasta bancheta. Ideal ar fi in judetul Arad, dar nunumai.
Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Catalin-Mihai

Buna ziua,

As avea nevoie de o polita portbagaj spate la Caddy maxi 2017,este fixa nu tip rulou.

Doresc sa-i fac un desen pe un carton cu dimensiunile exacte ca sa pot sa-mi confectionez una din Tego,originala este foarte scumpa,undeva la 1100-1200 ron,dar foarte slaba.

Am renuntat la ultimele doua locuri cand am facut comanda la reprezentanta dar mi-au dat jos si polita,am vrut sa o inmatriculez ca utilitara pentru a putea deduce TVA-ul in totalitate.

As prefera din Piatra Neam sau Iasi,am cu mine doua bucati de carton sa pot face negativul,...si de vreo cateva limonade reci.

Multumesc.

PS....sant mega multumit de achizitie...11.500km pana acum de pe 05.05.2017.

Modificat de Catalin-Mihai
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Catalin-Mihai

Gata,am rezolvat

Am reușit sa găsesc un posesor de caddy maxi ca al meu,cumpărat chiar de ziua mea de proprietar,Izvorul-Muntelui,mi-a dat polita cam o săptămana dar nu am confecționat-o ca nu găseam soluții perfecte asa ca am cumpărat una noua,..898 roni,..

Multumesc proprietarului,mai ales ca e preot,deci daca treceti pe la Izvorul Muntelui,avem un sprijin atât spiritual cât si uman pentru spatialele noastre.

Scuze daca am alunecat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut baieti ,  sunt  detinatorul unui Opel Combo  de care  doresc  sa ma despart cat mai curand ...am pus  ochii pe un vw caddy maxi life 2.00 Liters /140 cp/2009..Intrebarea este:la impozit  este incadrata ca  si autoturism sau autoutilitara (avand in vedere ca are 7 locuri) ce parere aveti  depre acest model?Va  multumesc anticipat.

 

 

 

marinchitu@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Catalin-Mihai

Utilitara poate fi cu 2 sau 5 locuri,opțiunea îți aparține.

Totul depinde de tine,tu o treci cum vrei tu,...asta după ce faci o vizita pe la RAR,....nu văd avantajul,totul e mai scump ca utilitara fata de autoturism.

Singurul avantaj este dacă o iei pe firma de noua,o treci ca utilitara fără ultimele locuri de pe spate și deduci TVA-ul 100%,la autoturism deduci 50%,...dai 100€ si o înmatriculează direct.

Eu așa am făcut cu a mea,in curând revin la autoturism.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!