Jump to content

Mâner ușa


tttrix
 Share

Postare recomandată

Am și eu o problema la mânerul de la use.am căutat pe forum dar e greu de găsit ceva asemănător. Atasez și video pt o explicare cât măi exacta.care știe ce e problema?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sincer in 10 ani de mesterit la broaste nu am mai vazut asa ceva. Da jos butucul si scoaate manerul in prima faza si pune o poza cu el sa vedem daca este rupt ceva din el. DAca manerul este ok, demonteaza totul pe interior si da jos angrenajul care fixeaza maner+ butuc caci ramane singura varianta-sa fie ceva rupt sau deplasat acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pare sa fie din partea interioara a manerului 

Ti-am atasat poza, sa vezi despre ce e vb

maner interior.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva se aude în use...ca și o piesa desprinsa....Dar nu am habar de unde sa mă apuc de desfăcut. Trebuie sa mă apuc sa studiez cum se desface.Iese doar maneru??Trebuie pe interior desfăcut? ....:banghead: La use am și geam electric...Trebuie sa scot și macaraua sa ajung la mâner?   Mai ușor demonstram teoria relativității. ..decât ăsta. ..:biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pe interior - da jos capitonajul usii si o sa poti vedea in interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine da jos butucul, slabesti surubul de pe lateralul usii dinspre stalp, cel in forma de stea din dreptul butucului si tragi de butuc in acelasi timp cu manerul, dupa care iese si manerul daca il tragi putin spre gaura unde a fost butucul. apoi o sa vezi sigur de ce este asa lesinat.

daca scoti capitonajul trebuie sa scoti si macaraua si intradevar ajungi la suportul manerului, doar ca e mai mult de muncă.

Modificat de caseac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Azi am avut timp sa desfac mânerul. Și surpriza...20170327_211253_zpswrboanhr.jpg

 Se poate comanda doar piesa ăsta? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/8/2017 at 8:51 AM, F l o r i n said:

pare sa fie din partea interioara a manerului 

Ti-am atasat poza, sa vezi despre ce e vb

maner interior.jpg

exact cum am banuit.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am înlocuit mânerul interior cu unul de Golf 4 dar din păcate nu reușește sa fixeze butucul de cheie.Atașez poza cu cele 2 modele. Și codul de piesa pt Lupo.20170329_143321_zpst2efrzny.jpg20170329_142748_zpsitv2ga7t.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!