Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

Nu stiu cat de greseala e; poza e clar la newIbiza ..adica la asta a mea...:offtopic:

Pretul zis de cei de la metrotehnica e sigur pt ce am intrebat...

Le-am zis ca e de ibiza si le`am dat codul de pe site...

Din moment ce se poate comanda, e foarte posibil sa se poata si monta..

Nu ma intereseaza aia mica, e urata..no offence; poate e utila, poate va si place. Mie mi se pare urata. Mi-au oferit`o cei de la Alto, la alegere cu alarma, si am ales alarma. Nu regret nicio secunda:)

Deci daca afla cineva informatii despre noua cotiera care apare de la o vreme pe site, la accesorii de Ibiza, e rugat sa ne informeze.

Apropo.. Acum cateva luni nu aparea decat aia mica si urata:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Linkul asta nu e un argument:)

Cum e pe sectiunea de Ibiza, poate sa fie la fel de bine si pe Leon;)

Nu zic ca 100% e de Ibiza, doar ca ce`mi dai tu nu e un argument:)

Ah si inca ceva...

codul pt aia de pe sectiunea de Leon este 1P1061000

pe sectiunea de Ibiza era 6L5061000

Nu crezi ca ar fi prea aiurea sa fie o greseala? Daca era de Leon ii puneau si codul de Leon.

Mai degraba e poza gresita.. Daca dai un search pe google dupa cod, se pare ca exista cotiera cu codul ala, e de ibiza, dar arata altfel.

Modificat de LupiiBah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am zis de prima data ca poza e gresita... dupa cum vezi, acolo cotiera e pusa pe o consola centrala, care e de Leon, pe Ibiza nu exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

gataaaa, am luat si eu o cotiera de la seat_cornelius si e super ok.Foarte de treaba omul si marfa de calitate, s-a montat in 5 minute si arata f bine.Mersi mult cornelius!!!o sa pun si niste pozenu am putut sa pun mai mult de o poza la post sorry

post-8838-1192707388_thumb.jpg

post-8838-1192707501_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna Seat_Cornelius

Mai ai cotiere de vanzare? Eu sunt din Brasov, se poate prin posta sau curier?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa iei legatura cu seat_cornelius prin PM (private message), aici nu e arie de anunturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa iei legatura cu seat_cornelius prin PM (private message), aici nu e arie de anunturi.

OK. Scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am cumparat si eu cotiera de la seat cornelius. Este ok se potriveste la ibiza foarte bine numai ca dupa un drum lung si mai multe prin oras mi-am dat seama ca imi place sa conduc mai mult fara cotiera asa ca am scos-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He he... eu sunt pe dos... m-am obisnuit cu ea si nu mai pot fara... am ramas cu ea ridicata o perioda si nu realizam ce e in neregula la masina... mi-am miscat scaunul, fata spate, sus jos... ceva nu era in regula... dupa aia am realizat ca lipsea cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) ... stai linistit, stiu ca eu am o problema :), ai mei imi spun de cand sunt mic iar prietenii ma considera batut in cap ca am schimbat megane-ul 2 pentru ibiza :) ... fiecare cu damblaua lui.

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) ... stai linistit, stiu ca eu am o problema :) , ai mei imi spun de cand sunt mic iar prietenii ma considera batut in cap ca am schimbat megane-ul 2 pentru ibiza :vaidecapulmeu: ) ... fiecare cu damblaua lui.

eu mi-am luat altea dar baietii de pe aria aia de forum nu sunt asa de faini ca voi. mai ca mi-as schimba inapoi masina ca sa mai stam la cioace pe aici ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: sa-ti traiasca cotiera de pe masina :lol: ... (sa fim on topic) multi km fara incidente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am luat eu cotiera de la Aurelian si piciorul de prindere de la seat cornelius.

Impresii: inca mai am pana ma obisnuiesc cu ea, iar cand am nevoie de mai mult loc de manevra o ridic. Este ok si pt ca mai exista un spatiu de depozitare in plus.

Multumesc celor 2 pt ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

sa o stapanesti sanatos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Aurelian :D

Am tras in seara asta o plimbare pana la Ploiesti si cu ocazia asta am putut testa si cotiera. Constat ca m-am obisnuit cu ea si este foarte comoda. La un moment dat sprijineam chiar ambele coate (unul de cotiera si altul de manerul de la usa).

Pe langa asta ofera si spatiu de depozitare mult mai accesibil.

Ce nu-mi place este ca parca m-am obisnuit sa conduc sprijinit de cotiera si cam stau stramb la volan.

Prin oras, ca sa fii mai rapid in miscari si in reactii cred ca este mult mai bine sa stea ridicata, dar prin aglomeratie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am ales o cotiera din vitan datorita pretului de 50 ron.calitatea este destul de buna.Sper sa ma tina vinilinul macar un an.La banii astia o schimb in fiecare an.

E comoda, si cred, eu vine bine.

Atasez poze.

post-12197-1205091673_thumb.jpg

post-12197-1205091692_thumb.jpg

post-12197-1205091703_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, arata fain ! Mi se pare mie sau e gri cotiera ? Eu as vrea neagra, oare se gaseste ? A, si pune te rog o poza si cu partea din spate unde are prinderea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are si neagra si are si mai multe modele.E oricum in 4 suruburi.La mine nu e reglata frana de mana si tine cam sus din aceasta cauza cotiera e montata un pic in spate si acopera 1/4 din suprtul rotund.Totul a durat 5 min si avantajul e ca poti sa o montezi cat de sus,jos,fata sau spate vrei.Dupa ce reglez frana o mut un pic in fata.

Se si deschide de la jumatate.

post-12197-1205094427_thumb.jpg

Modificat de wsc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin Doroftei

salut. nu stii daca se potriveste si pe seat ibiza din 2001 ? :-?

Modificat de CristiN
renunta te rog la quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atasez poze cu dimensiunea aproximativa a consolei.

Hartia alba reprezinta latimea unui bilet 6/49.

post-12197-1205941256_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

zilele trecute miam facut si eu moftul pe care il aveam in minte de cand miam cumparat masina. Cotiera :) ... nu am luat una originala din motive financiare, am optat pt. una aftermarket pe care am gasito din intamplare in hypermarketul Selgrose. Am urmarit topicul asta de la inceput si miam adus aminte k si DRE are ceva asemanator numai ca a lui este de o firma mai cunoscuta "Isotta" dar costa si mult mai mult. Pretul a fost cel care ma determinat sa o cumpar - 75 Ron. Sincer va spun isi merita pe deplin Ronii cheltuiti si inca odata pe atat. Este un element necesar pt. o masina si cred eu a aceasta da si bine la interioru de cordoba\ibiza. Atasez si o poza:

o sa revin si cu o poza in pozitie normala cat mai curand. cele pe care le am dau eroare la incarcare

post-20952-1213991283_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cotiera in pozitie normala si utila :) :

post-20952-1214116244_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!