Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

si io daca sunt din arad..poti s-o livrezi?....si de montat se monteaza greu(in caz ca vreau sa mi-o montez eu)....si legat de cotiera sau orice alt accesoriu pus pe masina...au vreo pb cei de la seat daca eu numi pun accesori de la ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru raspunsurile astea ia legatura cu seat_cornelius, te rog. Cotiera nu se monteaza greu, se prinde in 4 suruburi de consola.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pune cineva o poza sa vad cum arata exact intr`o ibiza ma bag si eu la o bucata....da sa vad practic....prindere si cum arata ... poate reuseste cineva care are sa posteze cateva poze ! raman dator :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare interesanta cotiera si caut de mult una.Daca vine cineva duminica cu ea montata....evident vreau sa o vad intai montata pe o ibiza. :D

Daca poti sa vii cu ele duminica....si le cumparam pe loc eu ma bag cu conditia sa o vad montata-si sa-mi si placa-. :P ;) ;) :) :) :lol: :) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa pun eu poze maine seara cu o cotiera montata pe Ibiza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept pozele si ma bag si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

din pacate transportul soseste sambata dimineata.

oricum voi pune poze si aici iar pentru cei interesati sa o vada montata poate ne vedem duminica la intalnire.

voi avea cotiere la mine asa ca daca vreti o simontez pe loc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat cotiera la dealer cand am cumparat masina. Nu sunt deloc incantat de ea, are o constructie cam inalta si nu este foarte comoda la condusul in mediul urban pentru ca nu asigura un aliniament natural al mainii spre schimbatorul de viteze. In oras o tin rabatata vertical intre scaune. La drum intins, pe autostrada, cu indulgenta as spune ca e oarecum ok. Am mers cu alte masini si am observat acelasi fenomen in ce priveste pozitia inalta a cotierei, dar exista si altele in care este mai bine studiata, de regula la cele din clase superioare unde vine montata in dotarea standard. So...think about it, faceti proba inainte de montaj sa vedeti daca va impacati cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin si reconfirm faptul ca transportul de cotiere ajunge la Bucuresti maine pe la 9.30-10.00.

pentru cei interesati,pe la 10.30 ii voi monta lui CristiN si 03_cep ,care imi este vecin (stam amandoi pe langa PBA)cotiera pe masina.

asadar puteti veni (cei din Bucuresti) sa vedeti cum se monteaza si cum arata pe masina mea si pe a lui.

detalii in PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dat comanda de cotiera :). luni ar trebui sa ajunga la mine (asta daca are timp seat_cornelius sa o trimita maine :P).

i just can't wait.

@seat_cornelius: multam mult. (ai PM)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pooozii duminica :icon_cool:

S-a amanat putin montajul la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pooozii duminica :D

S-a amanat putin montajul la mine.

Poooooziii :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat cotiera. Sunt super multumit. :lol:

Mai jos atasez poze:

post-5190-1181491826_thumb.jpg

post-5190-1181491861_thumb.jpg

post-5190-1181491953_thumb.jpg

post-5190-1181492012_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata super. E confortabil de condus cu cotul pe ea? Ma refer la schimbatul treptelor de viteza. Din pacate nu e si o poza cu mana pe ea ca sa imi dau seama exact cum ajunge mana la schimbator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-aveam cum sa imi pozez mana pe ea si schimbator.

Pana acum am facut vreo 250 km cu ea. Si nu am avut probleme. Mi s-a parut chiar confortabila la condus.

Ma deranjeaza putin cand las frana de mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In seara asta a primit si masina mea o cotiera. Am condus cam 30 de km prin oras, mie mi se pare super confortabila, nu se poate compara cu modul in care mergeam fara cotiera. O recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa o folosesti sanatos Cristi! :offtopic:

masinile in general se conduc mai bine cu o cotiera...e mult mai odihnitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montat si la mine.Super multumit de ea,pozitie mana pe schimbator pozitie mana pe volan(pot sa conduc si cu dreapta acum :offtopic: ).

Singura "problema" e la frana de mana dar am sta sa reflectez : la oprire mai bine ridici cotiera "sa nu fie tentati baietii"-ms cristi de idee :scratch: - si ai loc sa tragi frana. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu poza cotiera pozitie mana. :P Mama ce descriere.Ce pot sa va spun e ca la stop sau in aglomeratie -cand stateam sprijinit in mana stg si era pozitia destul de deranjanta- ma sprijin pe ea si este super Ok.Ca nu este gandita 100% pentru oras....logic,ca te poti descurca cu ea .....depinde de tine deja. :P .

post-13018-1181550645_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

legat de cotiera...

1. asa ramane cum e pusa sau are reglaj in inaltime?...si ati facut pzoe da nati pus poze cu locul dinauntru ei..

2. are ceva spatiu de depozitare inauntru?....si poza aia in care ii trasa partea de deasupra cotiertei inspre afara....

3. rezista in timp daca stau cu cotu fix pe marginea suspendata?....si inca o intrebare

4. accesu la frana de mana si la suportu de pahar (ala dintre scaune) este ingreunat din cauza cotierei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@radu87

are si reglaj pe inaltime ,se rabateaza intre scaune iar spatiul de depozitare este suficient(incap in el ,portofel,telefon,fata CD,cabluri,deterctor radar).

accesul la suportul de pahare nu e blocat,se monteaza imediat dupa suport iar la frana mana se ajunge daca este lasata prin dreapta.

rezista la greutate fara probleme (16 kg de baietel, se urca cu picioarele pe ea cam de 2-3 ori pe zi). :D

am tot promis ca pun poze,insa cele pe care le am deja nu sunt ok,asa ca am sa fac azi unele in detaliu sa se vada clar prinderea ,spatiul interior,etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

k...ms....legat de greutatea sustinuta...eram curios de chestia aia ce am zis si-n msj anterior...am vazut o poza in care partea superioara a cotierei era trasa(pliata) in fata....eram curios daca asa trasa in fata sustine cotu fara ai fi afectata rezistenta..deoarece eu sunt mai mic si am mainile mai mic si probabil o sa stau cu ea trasa( daca se poate) si ma gandeam sa nu se rupa de aia ma intrebat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac eu azi poze si le pun diseara pe forum. Spatiul de depozitare e destul, chiar din punctul asta de vedere sunt super multumit, ibiza duce lipsa de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca intr-o poza pusa de mine ai vazut partea de sus trasa. E rezistenta. Tine greutatea cotului, si asa trasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!