Jump to content

Cotieră originala Ibiza MK4


fia
 Share

Postare recomandată

Mi s-a pus pata sa-mi iau cotiera :) Aia originala e peste 6 milioane, deci sa zicem ca ma gandesc la alte variante. Ceva sfaturi? Are cineva? Montajul pot sa-l fac eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    20

  • Cornel.B

    9

  • fia

    8

  • BikermanRO

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Contacteaza-l pe X-Ecutor (el are cotiera montata pe Ibiza).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e. Este Kamei si e 130 euro fara TVA. O gasiti la depozit la porche.

FLP cauta fara succes o cotiera cu pret decent! Gasise el zilele astea ceva dar nu i-a placut.

Mai este un topic pe forumul polo cu cotiere de pe ebay. Parea interesant.

Topic cu cotiere de pe ebay.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat chiar ieri o super cotiera, dar nu e deloc la un pret "decent". Cu tot cu un adaptor special de Ibiza/Cordoba, m-a costat 199 EUR fara TVA. ;) Dar e din piele cu aluminiu. Imi place mult de tot.

Poze...

adattatori4ud.jpg

univarmrest8kg.jpg

universalarmrest8je.jpg

L.E. Cotiera este Issota.

Modificat de DRE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa o cotiera...dar nu vreau sa fie din piele.As vrea sa fie din materialul din care este tapiseria scaunelor,si culoarea macar asemanatoare.Oricum,pana ce vine masina am destul timp sa caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu n-am vrut sa fie din piele. Dar din pacate tot ce am gasit mai de calitate era din piele ;). Am zis ca asta e, e neagra si merge. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa o cotiera...dar nu vreau sa fie din piele.As vrea sa fie din materialul din care este tapiseria scaunelor,si culoarea macar asemanatoare.Oricum,pana ce vine masina am destul timp sa caut.

Incearca la http://www.autoaccesorii.ro/category.php?p...na=32&model=662 (www.autoaccesorii.ro). De la ei mi-am luat eu pentru Fabia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dre frumoasa cotiera,chiar mai frumoasa decat ce am avut eu pe ibiza adica kamei,dar nu asa functionala(adica din poze nu vad sa fie reglabila pe orizontala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa bun. Sa zicem ca e asta, http://www.autoaccesorii.ro/category.php?p...na=17&model=357 care e acceptabila la pret. Mai raman niste intrebari, poate X-Ecutor ma ajuta :)

Cat de mult merge in spate cotiera? Imi acopera suportul de pahar din spate?

Cat de sus ajunge? Adica, nu ma incurca la schimbatul vitezelor, ca e destul de jos schimbatorul in comparatie cu nivelul la care estimez eu ca e cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man cel mai bine suna la baietii de la autoaccesorii. Sunt f amabili si plini de solicitudine :) . Intreaba daca au in stoc, daca da du-te acolo si fa o proba cu masina. Daca iti place, super!!! Cumpar-o!

Si FLP se entuziasmase pe un model asemanator si la fata locului a fost f dezamagit.

Despre cotiera mea Kamei:

Se poate regla pe toate directiile posibile si nu acopera suportul de pahare din spate.

Cu schimbatul vitezelor nu o sa ai probleme pt ca se poate regla si pe inaltime in asa fel incat sa nu te deranjeze prea tare.

Trebuie sa te obisnuiesti vreo saptamana/doua sa conduci cu cotiera... este f enervant la inceput. Imi amintesc ca dupa ce mi-am instalat-o am fost f enervat si stanjenit de ea. Asa ca am ridicat-o in pozitie verticala.

Acum este un element de confort indispensabil.

Uitati si o poza luata de de pe situl acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve, am vazut si eu cu greu topicul asta.

Eu am fost si probat o cotiera de la volksman.Mi-a adus-o imediat, servicii excelente, chiar mi-a lasat-o pentru o proba, insa nu arata deloc ca cea de la autoaccesorii.

Daca ma mai uit mult pe site o cumpar, eu am vazut-o pe cea a lui Drapar si arata chiar foarte bine, singurul dezavantaj este ca in momentul fixarii se dau gauri in plastic (sau asa am ramas eu cu impresia) si atunci am zis ca mai astept putin.

Vezi cand are si Drapar putin timp liber si arunca si un ochi sa vezi cum se potriveste cotiera lui (este identica cu cea aleasa de tine)

Fia, daca te hotarasti sa o cumperi da-mi un telefon, poate scapam de plata taxelor de livrare :D (ei cer 23Ron pentru comenzi mai mici de 300 roni)

Modificat de F l p
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dat comanda - 2 bucati . O sa ne vina in cam 2 zile. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ole!!! Abia astept :) Sper ca joi la intalnirea seat sa fie deja montata :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu astept sa vad ,asi vrea si eu una pt leon 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

@radu87,

nu e stearsa,e murdara de noroi,cel mic s-a urcat cu picioarele pe ea,avand putin noroi din parc pe ghetute.

astept si eu sa nu mai ploua ca sa spal masina. :))

cotierele sunt distribuite de catre mine,si asa cum am postat si in anunturi costa 200ron+TVA montaj inclus.

este excelenta,suporta cu bine loviturile de picioare si greutatea celui mic,care o "calareste" mai tot timpul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

seat cornelius, crezi ca ne putem vedea duminica la intalnire sa vad si eu cotiera? ma intereseaza sa vad cum arata, si eventual sa cumpar una. Ai cumva si cu material textil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CristiN,weekend-ul asta sunt la Moeciu.Daca vrei sa vezi niste poze bine facute,poti intra pe www.armster.info.

Asigur factura,montaj (gratis).Eu distribui in Bucuresti la Metrotehnica pentru Seat,au ei in stoc si cred ca si la acelasi pret.

Oricum poti suna la ei,daca vrei sa o iei mai repede,eu numai am in stoc iar comanda vine sapt.viitoare.

Cotiera este doar cu piele ecologica in 2 culori:negru si gri (nu o recomand ca e urata).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg azi la Metrotehnica si o s-o vad acolo. Merci pentru informatii. O s-o iau totusi tot de la tine, ei nu cred ca asigura si montaj gratuit si manopera nu e chiar ieftina la ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam off-topic... tot despre cotiera: nu iti limiteaza accesul la frana de mana? Adica nu te tot lovesti de ea cand vrei sa ajungi acolo? Cum se monteaza? De unde se prinde? E nevoie de dat gauri pe undeva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am discutat cu cornel la telefon, se prinde in 4 suruburi de consola, deci o sa faci 4 gauri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ne combinam mai multi nu ne faci o reducere? Si eu sunt interesat de cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si eu... desi nu prea ma incanta ideea de dat gauri dar daca se asigura montaj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se dau gauri cu bormasina... Am si eu cotiera (Isotta, asta de aici: http://www.isotta.com/eng/prodotti.php?idp...mp;overdown=187 ) care e prinsa in 4 suruburi de consola si am folosit suruburi cu varf ascutit. Intra in plastic la fix. Am si demontat-o de 3-4 ori si a intrat inapoi fara nicio problema. Montajul cotierei e o joaca de copii, nu trebuie sa va panicati. Si daca vreodata o scoateti, nu raman urme urate. Singurul dezavantaj (cel putin la mine) a fot ca a trebuit sa scot suportul de pahare din spate - il acopera cotiera acum.

Modificat de DRE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care vor cotiera, Seat_cornelius m-a anuntat ca maine primeste un trasport. Pretul e 238 ron inclusiv tva, pretul fiind pentru cotiera cu tot cu montaj. Va rog sa va treceti pe lista:

1. CristiN

2. o3cep

3....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!