Jump to content

Infotainment / Navigatii / Car Net (Tiguan AD1)


Eugen Popa
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Undeva prin iunie 2016 Volkswagen a incheiat un parteneriat cu Vodafone pentru a oferi clientilor 10GB lunar pentru un an pentru masinile achizitionate cu optiunile Car Net sau App Connect.

Are cineva asa ceva si cum a intrat in posesia cartelei+hotspot (12V priza bricheta)?

Cei de la suport Car Net nu stiu nimic. Am sunat.

Vezi comunicat de presa Vodafone: https://www.vodafone.ro/despre-noi/media/media/comunicate-de-presa-2016/volkswagen-anunta-colaborarea-cu-vodafone-romania-pentru-solutii-de-conectivitate-in-automobile/

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Eu am primit dispozitivul și cartela direct de la agentul de vânzări VW, cel cu care am încheiat contractul. Acestea mi-au fost înmânate când am ridicat mașina.

Toate cele bune,
Claudiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am primit!! M-au dus 2-3 luni cu zaharelu pana am renuntat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt in a patra luna de cand am ridicat masina si inca nu l-am primit. dar sun si dau mail-uri saptamanal, nu scapa de mine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trece anul de gratuitate pana il primesti, Catta.....am avut o experienta cu vopseaua aia umflata...de nu mai vreau sa aud de pbn!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit dipozitul la distanță de o săptămâna de când am ridicat mașina de la pbn .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca in perioada asta nu au pe stoc dispozitivul care se pune in priza de bricheta. Cand o sa vina o sa ma anunte. Sper...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am primit hotspotul cam la 6 luni dupa ce am primit masina, deci nu disperati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vreun coleg care mai primeste hotspotul, rogu-l sa dea semn aici, sa stim si noi, restul, sa dam telefoane dupa ele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat masina in iunie 2016 si am primit dispozitivul in noiembrie 2016 de la Darius Motors Constanta. Este foarte util si simplu de folosit, inclusiv aplicatie pe Ios si Android care usureaza conectarea si administrarea dispozitivului. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

L-am luat joi si eu! Cei ce nu l-au luat inca sa sune sa verifice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu la PBN si l-am luat..dupa aproape 6 luni. Partea interesanta e ca din reactile lor tot nu l-au gasit/primit pe al meu dar cum eram deja acolo si nu prea eram dispus sa plec fara..mi-au dat unul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Uau, trebuie facut ceva anume ? Încerc si eu maine sa vad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@catanus  Trebuie sa faci update la Waze pe telefon si e gata. L-au facut compatibil cu Android Auto. Era de mult in plan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am observat si eu ieri, butona sotia si am ramas o secunda blocat cand a aparut waze pe ecran. Ea stie ca de mult tot zic ca vor implementa waze-ul dar tot amana si de-odata paf :huh:  "uite ca ai waze doar ca nu stii tu" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am probat si eu ieri ... merge perfect, din pacate doar pe android ... nu stiu daca IOS vor implementa vreodată asta :(((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dovada cu Waze merge pe android auto ... din pacate IOS a ramas cu iMaps :((

IMG_1856.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum ai reușit cu Waze. Eu am instalat android auto, îmi merge navigatorul pe display, dar waze-ul mi de închide când pun masina in miscare! Am app conect cu stick de net. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am stick de net. Prima data nu a mers nici la mine, am reinstalat ultima versiune de Android Auto si apoi a mers fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am luat dupa 2 luni. Am fost dinat de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A facut cineva update-ul asta nou la navigatie?

Eu l-am pus pe un card si tre sa il instalez si eram curios cat dureaza ca in manual zice 4 ore. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

52 minutes ago, p.stefan21 said:

5. O mare dezamagire a venit insa cand am incercat sa conectez telefonul prin App-Connect. Desi sistemul multimedia are buton de "APP", cand incerc sa ma conectez imi spune ca am nevoie de ceva cod si sa contactez dealerul. Am sunat la reprezentanta si mi s-a spus ca masina e pregatita pt App-Connect (conf. serie sasiu), dar trebuie platit un "abonament" de 200 euro pt activare. Am incercat sa ii explic ca face confuzie cu "Car-NET", pt care stiu ca se plateste abonament dupa primul an, dar a ramas sa ne intalnim si sa faca o diagnoza.

La Golf 7 facelift de ex, cu acelasi sistem multimedia, daca nu ai App-Connect, nu apare butonul pe interfata. A mai patit cineva treaba asta? Nu as vrea sa merg in reprezentanta si sa ma fraiereasca "bajetii" de 200 euro. 

Salut, App-Connect are 3 aplicatii

- Mirror Link - ce poate fi activat prin telefonul tau (ex. pe Android 7 ai in Settings, Connections, More connection settings, Mirror Link)

- Android Auto - trebuie sa iti instalezi si pe telefon AA, iar google nu are versiune pentru Romania. O solutie ar fi sa iti instalezi tu .apk-ul de pe net

- Apple car play - habar n-am 

sper ca e de folos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

App connect este o dotare optionala. Sistemul multimedia o suporta by default, dar daca nu e luata din fabrica ca dotare, se activeaza ulterior, eu asa am procedat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • Andrei_72 a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!