Cristian

Probleme si rezolvari

4 postări în acest subiect de discuţie

Va rog sa postati strict la obiect, fara offtopic. Orice derapaj va fi aspru sanctionat. :tomato:

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Scurt si la obiect: am observat ca consola centrala cu inductie se (supra)incalzeste dupa 2-3 ore de utilizare cu telefon in ea. Telefonul a trebuit sa il scot pe baza overheatingului (iPhone 6S) - l-am pus in lateralul usii sa se raceasca, si la o zi, am observat aspectul de mai jos - nu e mare branza insa nici placut

4dGlYRf.png

Acesta il voi "lipi" prin garantie, nu vreau sa bricolez si sa o tot refac periodic, prefer sa isi piarda eie timpul cu ea, si sa o refaca de cate ori este nevoie, sau sa inlocuiasca consola in caz de "anormalitate"

Alte aspecte au fost: ate descusute in lateralul usii frontale la zona de trecere din capitonaj/zona de piele artificiala, si o aliniere, acestea au fost "remediate" la ridicarea masinii, voi reveni in caz de alte aspecte, respectiv cu o "solutie" pentru supraincalzirea consolei centrale si dezlipirea cauciucului

@Cristian exista huse de telefon care au asa ceva ;)

Modificat de ToniM
le
0

Link către postare

Foarte urat, insa e normal sa se incalzeasca, din cauza principiului de incarcare prin unde electromagnetice.

Iphone 6s are incarcare wireless?

0

Link către postare

Pe principiul daca nu te mananca, nu te scarpini... Oricum nu am de gand sa dau 180 de euro pentru incarcarea wireless. 

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.