Jump to content

T5 - Diferente Calculatorare confort


yuly_polo
 Share

Postare recomandată

Buna tuturor .  

Doresc sa fac un upgrade sa pot monta mai multe optionale pe dubita mea cheala . Din cauza asta vin cu intrebarea  : 

Ce diferente sunt intre Calculatoare Comfort/Confort ( am observar ca fiecare scrie diferit ) cu alte calculatoare si care sunt ele , ce Optiuni sunt pe fiecare din ele ? 

Doresc sa montez : Ceas de bord cu maxidot , climatronic (nu AC manual ) , oglinzi electrice incalzite cu rabatare , geamuri electrice , pilot automat , acestea sunt pentru anul acesta . 

 

Va multumesc  si scuze daca am postat aiurea dar din pacate am cautat si nu am gasit mai nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie nimeni ? Nu ma poate ajuta nimeni ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU inteleg intrebarea

On 1/20/2017 at 8:27 PM, yuly_polo said:

 

Ce diferente sunt intre Calculatoare Comfort/Confort ( am observar ca fiecare scrie diferit ) cu alte calculatoare si care sunt ele , ce Optiuni sunt pe fiecare din ele ? 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al Bundy  doresc sa fac mai multe upgrade-uri la dubita mea . Si nu stiu daca calculatorul meu este compatibil cu optiunile pe care vreau sa le adaug !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce vad pana acum, doar la geamurile electrice se pune problema modulului de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/20/2017 at 8:27 PM, yuly_polo said:

Buna tuturor .  

Doresc sa fac un upgrade sa pot monta mai multe optionale pe dubita mea cheala . Din cauza asta vin cu intrebarea  : 

Ce diferente sunt intre Calculatoare Comfort/Confort ( am observar ca fiecare scrie diferit ) cu alte calculatoare si care sunt ele , ce Optiuni sunt pe fiecare din ele ? 

Doresc sa montez : Ceas de bord cu maxidot , climatronic (nu AC manual ) , oglinzi electrice incalzite cu rabatare , geamuri electrice , pilot automat , acestea sunt pentru anul acesta . 

 

Va multumesc  si scuze daca am postat aiurea dar din pacate am cautat si nu am gasit mai nimic.

Pentru ceas cu BC - maxidot/minidot - nu trebuie decat ceasurile si grupul de manete, plus cablaj intre manete si ceasuri

Pentru tempomat - mai mult ca sigur trebuie alta centrala electrica, a ta nu suporta asa ceva - grup de manete - cand iti cumperi pentru calculator de bord, cumperi si cu tempomat - cablajul se poate confectiona

Masina are AC acum ?

La geamuri - trebuie macaralele, motorase, instalatia electrica, fetele de usi, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este cheala nu are AC nu are geamuri sau oglinzi  are ceasuri normale .

 

Vreau cheie briceag cu inchidere din cheie . Momentan am montat o inchidere separat . 

Modificat de yuly_polo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles - cu AC-ul o sa ai cel mai mult de munca - mecanic vb, plus jos bordul, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le fac modificarile si probabil tu activarile . Am obs ca tu te ocupi cu activari/diagnoza si retrofit-uri .

 

Din cauza asta vreau sa cumpar un calculator dar nu stiu ce model si ce serie care sa aibe toate obtiunile de mai sus .

 

Modificat de yuly_polo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand, centrala electrica - 7H0 937 049 F, K, L, P, Q, T, AA, AD, AE - ca sa suporte tempomat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare Florin am primit un calculator comfort 1K0937049T  se poate coda pe masina vw T5 ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea !!! Sper sa nu supar cu intrebarea mea aici care nu are legatura cu topicul dar sunt un membru nou vw ;) .Intrebarea este : 

Capitonajul interior de la t5 caravelle  an 2004 se potriveste la cel de t5 an 2010  .

 

Astept raspuns  daca sunteti amabili,va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!