Jump to content

Reconditionare stopuri


repezis
 Share

Postare recomandată

am si eu o nedumerire, am un golf 4 si am inteles ca farurile sunt de sticla, nu merg facute cu xeropol ?

Geamurile laterale imi sunt zgariate nu stiu de la ce, foarte fin, in razele soarelui se observa multe zgarieturi si sunt inestetice nu ies cu xeropol?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • claudiu_83

    16

  • Inginerul

    5

  • Fluxy

    5

  • Executron

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

brautomobile

Xerapolul este destinat suprafetelor din plastic si nu are efect asupra sticlei.Sticla fiind foarte dura necesita o pasta abraziva si un burete dur.Cauta pa google si vei gasi produse dedicate, inclusiv Sonax face un astfel de kit, pasta plus aplicator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am trimis un mail la Xerapol pe site si astept sa-mi raspunda pentru a comanda produsul! sper sa faca operatia pentru care este laudat:D

uitati cum sunt in acest moment si dupa ce primesc pachetu de la xerapol o sa pun poze cum vor fi dupa!

29082009995.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara,

Vad ca s-a renuntat la acest topic :)) pentru Galateni si Braileni postez aceasta adresa de la AltShop cu transport gratuit pt cele 2 judete, in jusul produsului exista si un filmulet despre cum se executa!

Spor la frecat!!!

http://www.altshop.ro/xerapol-polish-pentru-obiectele-din-plastic-p-1189.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Incepand de ieri ma numar si eu printre cei care lauda acest produs [Xerapol] fara nicio intentie de publicitate gratuita. Masina mea este un Passat Variant 1.9 TDI din anul 2000 care avea farurile foarte imbatranite dar care acum sunt ca si noi :).

Un singur lucru as avea de mentionat; inainte de toate, curatati foarte bine suprafata cu hartie abraziva de 2000 + apa si doar dupa ce treceti cu palma peste suprafata farului si nu mai simtiti asprimea caracteristica zgarieturilor sau efectelor de imbatranire, sa va apucati sa dati cu Xerapol. De aici doar ceva rabdare si forta in brate...

Dani

Modificat de danimes
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat si eu Xerapol dar in zona mea nu am gasit, dar am folosit pasta Prevent (poza) si stopurile au iesit perfect. Matuite putin cu hartie araziva de 2000 si cu apa din belsug, iar apoi Prevent aplicat cu o masina de polisat orbitala.

post-31670-0-27655700-1310408360_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am vazut pozele tale si faruriel data cu Xerapol am sa incerc si eu.. multumim pentru ajutor... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Daca mai vrea cineva xerapol sa-mi scrie pe MP, cred ca mai pot face rost la 50 ron cu transport inclus prin posta

Eu fac polis la faruri in Resita cu lac peste la 100 ron

0724058268

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!