cristi511

SEAT Arona

9 postări în acest subiect de discuţie

Autobild zice ca in Noiembrie se va lansa mini-suvul Arona, fratele mai mic al "scumpului la vedere" Ateca.

Informatii avem aici si vreo 2 poze mai jos.

Pana acum viitorul arata bine doar ca nu stiu ce vor face cu capacitatea de productie.

seat_ibiza_suv_watermarked_-_rear.jpg

seat_ibiza_suv_watermarked_-_front.jpg

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine ca SUV-ulet de oras, bun pentru femei mai ales :) 

Daca il baga si pe asta in aceeasi fabrica, e clar :D

0

Link către postare

Mda, mai mic decat Ateca (care oricum e comparabil cu X1 la dimensiuni). Miniaturizarea asta a SUV-urilor ma depaseste. Cel mai probabil va fi in ideea Audi Q2.

0

Link către postare

Asta se svoneste ca se va produce in Spania, deci probabil vor face mai multe de 50 pe an. :))

Revenind, e bazat pe ibiza deci va fi cam de dimensiunea Leonului zic. Not bad pentru 4 persoane sau o familie tanara. :)

Tinand cont ca Q2-ul costa cat un A4 b9 sa speram ca Arona o fie la jumatate de pret. 

0

Link către postare

ce au ajuns si SUV-urile astea

nici nu se mai vad in parcari , sunt ascunse dupa loganuri

4

Link către postare

In plus nu cred ca va primi 4x4 sau 4drive cum se numeste sistemul in ograda Seat.

Fiindca foloseste mqb-ul va avea suspensie semi independenta pe spate si cel mai probabil accentul se va pune pe motoarele de cilindree mica ca 1l tsi.

De asemenea, in buna traditie Seat, ne putem astepta la versiuni Reference, Style, Excellence si Fr. In pozele prezentate anterior se pot vedea clar faruri si stopuri led dar si o schema de culori tipica aproape tuturor noilor modele subcompacte (in 2 culori).

0

Link către postare

Pentru ca tocmai s-a lansat generatia noua a Ibiza, cred ca avem o idee destul de clara despre cum va arata Arona. Eu cred totusi ca va primi 4drive, nu ar fi singurul model din aceasta clasa care are 4x4, a se vedea Moka, Juke sau Ecosport.

Probabil va avea un succes relativ bun, avand in vedere cererea foarte mare de suv-uri, indiferent de marime, care mai nou inlocuiesc versiunile break sau mpv.

0

Link către postare

A mai aparut un rand de fotografii spion, se poate ghici designul masinii, puternic inspirat de noua Ibiza.

http://decoches.blogspot.ro/2017/04/nuevo-seat-arona.html?m=1

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.