Jump to content

Probleme lumini xenon


3DuTzu
 Share

Postare recomandată

Salutare. De ceva timp ma confrunt cu o problema ciudata. Am observat ca farurile isi fac reglajul in jos, stanga-dreapta, dar in momentul in care urca, nu mai revin atat de sus, cum erau initial cand am luat masina, ci raman putin mai jos, lucru vizibil pe sosea. Pe tester nu primesc nicio eroare, nu apare niciun senzor de autoleveling ca fiind defect. Mentionez ca am si suspensia adaptiva si am 3 senzori de nivel, 2 pe fata si unul pe spate. Am incercat sa scot mufa de la cei de pe fata, atunci nu mai merge nici autoleveling-ul, nici suspensia. Daca scot la cel de pe spate, luminile isi fac reglajul normal, merge si corneringul, dar cum am spus nu se ridica la nivelul normal. Am mers si cativa km cu mufa scoasa de la senzorul spate si nu am primit nicio eroare. Sa fie oare o problema pe cablajul senzorului din spate? Daca are cineva o idee, o ascult cu cea mai mare placere. 

Modificat de 3DuTzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia topic nou?

Nu puteai sa scrii aici:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, 3DuTzu said:

Salutare. De ceva timp ma confrunt cu o problema ciudata. Am observat ca farurile isi fac reglajul in jos, stanga-dreapta, dar in momentul in care urca, nu mai revin atat de sus, cum erau initial cand am luat masina, ci raman putin mai jos, lucru vizibil pe sosea. Pe tester nu primesc nicio eroare, nu apare niciun senzor de autoleveling ca fiind defect. Mentionez ca am si suspensia adaptiva si am 3 senzori de nivel, 2 pe fata si unul pe spate. Am incercat sa scot mufa de la cei de pe fata, atunci nu mai merge nici autoleveling-ul, nici suspensia. Daca scot la cel de pe spate, luminile isi fac reglajul normal, merge si corneringul, dar cum am spus nu se ridica la nivelul normal. Am mers si cativa km cu mufa scoasa de la senzorul spate si nu am primit nicio eroare. Sa fie oare o problema pe cablajul senzorului din spate? Daca are cineva o idee, o ascult cu cea mai mare placere. 

se verifica in blocurile de masura, cu VCDS-ul, daca sunt probleme la senzori. Daca nu, mergi si regleaza farurile pe reglofar dupa care se memoreaza pozitia de baza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!