Jump to content
baubauu

Problema iluminat ambiental usi

10 postări în acest subiect de discuţie

baubauu   
baubauu

Salut,

am cumparat un golf de o saptamana si incep sa apara surprizele. Pana aseara nu am stiut ca exista iluminat ambiental in trim-ul de pe usi. Din pacate la mine functioneaza doar pe usa din dreapta fata. Imi poate spune cineva daca sunt doar pe usi sau si pe bord aceste insertii cu led . Deasemnea ceva idei ce as putea verifica inainte sa desfac fetele de usi...

multumesc

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Victor Lala   
Victor Lala

Asa arata luminiile ambientale pt golf 7. Exista aceasta iluminare doar in fata nu si in spate. Vezi ca in meniu sunt separate ca putere partea dreapta fata de cea stanga, cel putin la mine asa mai tin minte. Sa nu fie puse la 0% pe stanga si la 100% pe dreapta.

Spoiler

1.jpg

Modificat de Victor Lala

Link către postare
ShadoWzZ   
ShadoWzZ

La mine intensitatea luminii este uniform reglabila, adica nu pot regla stanga diferit fata de dreapta.

Link către postare
C Z R   
C Z R

NU exista reglaj separat stanga/dreapta.

Link către postare
baubauu   
baubauu

Reglajul l am gasit, asa am descoperit ca merge doar dreapta fata. Am verificat acum si are banda de led doar pe usile din fata, in bord nu in spate nu...

Link către postare
baubauu   
baubauu

o simpla mufa neconectata a rezolvat problema... mult mai puternica masina acum cu lumina ambientala simetrica ;)

Link către postare
andrei.sandor   
andrei.sandor

Salut. Am aceasi problema cu banda led pe usa din stanga. Imi poti spune mai exact unde e mufa pentru banda led?

Link către postare
Golf TDI   
Golf TDI

Mie mi-a fost schimbat pe garantie ornamentul cu iluminare ambienala de la usa soferului, care include led-ul, deci nu e neaparat doar mufa iesita.

Link către postare
andrei.sandor   
andrei.sandor

Am gasit problema si la a mea. Se pare ca s-a umblat la usa (cel mai probabil a fost lovita) si banda led a fost legata la led-ul mic rosu (de la alarma). Am observat intr-o seara ca la blocarea din telecomanda banda led clipea exact cum ar fi trebuit sa o faca acel bec mic rosu de pe usa soferului.

Link către postare
gabinitu23   
gabinitu23

Nu prea are legatura cu topicul, dar e cel mai aproape de subiect si prefer sa postez aici decat sa deschid unul nou. 

Spuneam si pe topicul din "Masina mea" ca am un bazait foarte enervant facut de baghetele de pe usi, si din intamplare am ajuns pe youtube cautand aceasta problema. Aparent este destul de raspandita: 

https://www.youtube.com/watch?v=w4j6g3t6UcM
https://www.youtube.com/watch?v=WM7tdGy_FxM
https://www.youtube.com/watch?v=gu1_OIka6bo

Se aude cand se merge pe drum denivelat (adica in 70-80% din cazuri in Bucuresti si la drum lung) si se acopera cu muzica data destul de tare. De exemplu, mi-a scos peri albi pe A1 si daca ridicam volumul ca sa nu il mai aud, nu ma mai intelegeam cu pasagerii. Sunt destul de sigur ca este plasticul ala moale care inconjoara bagheta, la apasare face acelasi zgomot. 

Nu am nici o idee cum sa rezolv asta si nici in comentarii pe youtube nu am gasit vreo inspiratie, voi aveti vreo parere? De preferat ar fi sa nu ajung la demontat fete de usi, etc... 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.