Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

@scoalaveche - Top lac sunt buni din cat am inteles si lucreaza cu glasurit - vopsele foarte bune - nu vreau sa le fac reclama insa eu la ei vreau sa ma dcu cand o sa imi fac rost de constatare pentru micile incidente gasite in diverse parcari.

Nu stiu de au decontare directa cu BT insa banuiesc ca da. Au sediul pe Iuliu Maniu langa apaca - daca vii dinspre cotroceni la 150 de metri dupa intersecia cu apaca pe partea dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa, tot eu insa de data adsta e randul meu sa intreb.

Unde pot sa imi efectuez si eu schimbul de ambreiaj . Mi-am cumparat un kit nou sachs si service-ul la care merg eu de obicei este in concediu - tot service-ul. Misto - o sa ajungem si noi ca restul europei - in luna august stam toti pe malul marii ca nu mai face nimeni nimic.

Asadar, un service cu oameni profi si seriosi - preferabil un service la care a mai fost un forumist cu aceeasi problema si a plecat multumit.

Anyone ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la Cristal Car, cand am fost eu pe acolo zilele trecute, dadeau jos un ambreiaj la un golf, care avea si sticker vwforum :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu ineamna ca sunt buni nu ?

Cine si-a schimbat ambreiajul si a fost multumit de rezultat - unde a facut-o ??

Binenteles, sa nu rupa pielea de pe mine la manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Sunt nou pe acest forum intrucat mi-am achizitionat un G5 de vreo 2 luni - e adus de afara si pana acum nu am avut avut nici o problema cu el ( inafara de schimb filtre , ulei, burduf planetare ... )

De curand mi-a aparut o problema in bord : s-a aprins becul de avertizare eroare airbag .

Cred ca ar trebui sa ma duc la un service care se poate descurca cu astfel de probleme ( diagnostic computerizat si eventual remedierea problemei )

Din pacate service-urile celor de la VW ( Porsche si Midocar ) sunt toate numai in capatul Bucurestiului.

Stie cineva un service serios mai in interiorul Bucurestiului - de preferinta in Militari, sa se descurce cu astfel de probleme ?

Va doresc tuturor sa va bucurati cat mai mult de masinile voastre !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cataline intra in contact cu "maestrii" forumului si anume Cipos , Voinea , Baracuda care te vor rezolva rapid cu o diagnoza computerizata. Cipos cred ca sta tot prin militari deci esti aproape de el. :blink:

Poti sa te duci la reprezentanta dar o sa te coste mai mult si nu stii sigur ce are. Baietii de sus au ajutat multi forumisti si sa-ti explice clar ce prob ai :blink:

P.S. Nu, nu-mi da nimeni nici un comision sau ceva :Driver:

Modificat de Executron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu ineamna ca sunt buni nu ?

Cine si-a schimbat ambreiajul si a fost multumit de rezultat - unde a facut-o ??

Binenteles, sa nu rupa pielea de pe mine la manopera.

La Bosch Car Service Targoviste- Raiman. E super ok. Recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
merlin__wizard

Salutari,

caut si eu un service bun care e in stare sa imi echilibreze o usa la golf. Din punct de vedere structural nu are nici o problema, dar cred ca e asezata cu cativa milimetri mai in fata si nu se inchide intotdeauna din prima, iar pe zone cu denivelari la viteze mari are un zornait care dispare daca sotia isi infige degetul intre usa si stalp.

Imi trebuie unul rabdator care sa stea sa o aseze, din bucuresti sau imprejurimi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am reglat usile la RPA Auto (are topic dedicat pe forum) cu rezultate foarte bune. Imi pare rau ca nu am poze inainte/dupa ca sa-ti dai seama

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce service imi recomandati in Bucuresti care sa-mi repare stergatoarele blocate? :D

Multumesc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce service imi recomandati in Bucuresti care sa-mi repare stergatoarele blocate? :D

Multumesc ;)

Erau pe forum cativa baieti care au ajutat si pe altii cu aceeasi problema, userii answers si electricu. Si eu trebuie sa merg la answers dupa ce vin din vacanta. ( nici eu nu am luat comision dar sper sa te ajute informatia). Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( in viata ai 2 bucurii cu masina ..cand o cumperi si cand o vinzi .Iata ca acuma am aflat ca mai este o bucurie , sa gasesti un atelier auto serios si sa nu te jupoaie.Apropoo stie cineva un atelier pentru VW prin Balta Alba ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@Moderatorii sectiunii Service-uri

Nu credeti ca ar fi util un poll despre service-uri?

Ceva de genul: Ce service frecventati (in care aveti incredere ...etc)?

Aici ar putea intra cele mai cunoscute unitati service (care s-au discutat si pe forum) iar utilizatorii sa voteze calitatea lor.

Asa ne-am putea face toti o idee concreta despre preferinte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi foarte util pentru toti membri VWforum. In acest fel lumea se va orienta mai usor spre locurile ce au fost "calcate" cu mai mult folos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb distributia la un Golf IV 1.9 TDI PD. Piesele le voi cumpara de la Volksparts (620 RON tot kit-ul).

Ma intereseaza un service in Bucuresti pentru a monta acest kit, bineinteles sa am si garantie la lucrare.

Unde am intrebat pana acum nu accepta cu piesele mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate service-urile care dau garantie nu vor sa lucreze cu alte piese decat cele ale lor datorita faptului ca, garantia este data de producatorul kit-ului de distributie. De unde si transferul riscului in caz de nenorocire.

Cel putin o data la doua zile ma intreaba cineva de diverse schimburi cu piesele sale. . .

Daca vrei sa o faci mai ieftin cel mai bine e un mecanic cunoscut.

Daca esti in cautare de garantie mergi la un service bun(recomandat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cine imi recomanda si mie un service care lucreaza cu Asigurari Tiriac..... si care sa vopseasca bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine imi recomanda si mie un service care lucreaza cu Asigurari Tiriac..... si care sa vopseasca bine

PBA. dar verifica intai la programari pt. ca acum cca 3 saptamani programarea era la 30 de zile iar in al dolea rand aveau un vopsitor in concediu iar un altul plecase (conform consilierului de service de la tinichigerie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si la Petru (user pe forum ppppp). Eu acolo mi-am vopsit portiera si sunt multumit. Trebuie sa intrebi de asigurator.

Modificat de Matrixu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Un service serios este pe Sos. Virtutii ,chiar in spatele benzinariei MOL.

Manopera este 300RON pt distributie si ofera garantie .

tel 0745.507070 Dragos .

Sunt seriosi ,pe mine Voinea m-a trimis la ei si am fost foarte incantat ,au facut mai multe masini de pe forum .

Salut, am si eu un VW passat si vreau sa-i schimb distributia , tot caut un service klumea si cu preturi ok. spune-mi te rog cat te-a costat kitul distributiei si de unde l-ai cumparat de la service sau din alta parte,

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si eu doresc sa imi fac schimbul de distributie, pisele le am de la volksman..pe aceasta cale ii multumesc si il recomand. Sunt service-uri care ofera garantie si cu piesele mele??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Avia Militari am facut distributia cu piesele mele (tot la 1.4 16v), iar garantia la manopera este de 3 luni. Manopera a fost de cca 325 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

As dori si eu un sfat referitor la service-ul pe care sa il aleg pentru reviziile la noul meu touareg. Stau in Tulcea, asa ca prefer ceva cat mai aproape.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Daca nu stiti unde sa mergeti pentru o anumita problema postati aici.

Am un VW Polo Variant din 2000. Am cateva probleme cu el legate as zice de partea electrica. Prima defectiune am avut-o la maneta care actioneaza motorasul pentru apa care spala parbrizul. M-am dus la un nene care e electrician si mi-a spus ca trebuie sa dea volanul jos ca sa poata umbla acolo si in consecinta o sa mi se aprinda la bord martorul pentru Airbag. Am decis sa desfaca volanul intru cat mi-a spus ca daca voi merge la un service cu computer o sa-mi stearga aia eroarea. Mi-a reparat defectiunea cu stergatoarele dar am ramas cu airbagu aprins. Am fost la un service (in orasul Slobozia jud. Ialomita) si au incercat sa stearga eroarea, dar n-au putut. Au zis ca nu e cablu conectat, asa ca s-au apucat si au dat si ei volanul jos. Au "reparat" ceva pe la firele care leaga airbagu si l-au pus la loc. Au sters eroarea si a mers pana a doua zi de dimineata, cand sa plec la servici, masina claxona fara ca eu sa fi apasat pe volan si fara ca macar sa-l pot opri (claxonul). Asa ca nestiind ce sa fac, am oprit motorul si am cautat claxonul si i-am scos mufa. Vreau sa spun ca la doua trei zile dupa kestia asta mi s-a aprins la loc martorul de airbag.

Mai am o problema cu martorul de ABS. Sta aprins. Si nici ABS nu mai functioneaza. La service-ul asta unde am fost cu airbagu mi-au zis ca poate e un sensor defect sau sunt intrerupte firele sensorului.

Problema mea este: Vreau un service competent care nu ma jupoaie de bani si care dupa ce a remediat o defectiune sa ramana remediata si sa nu mai apara alte complicatii. Pot ajunge si la Bucuresti, ploiesti, Brasov, dar nu mai departe, daca e nevoie. Asta in cazul in care remedierea defectiunii dureaza o zi. Ma gandesc ca totusi nu e grav. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!