Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

@Ancalvn, vezi in aria prestari servicii. Eu am vazut ca are un anunt userul dr.junior (nu tin minte nick-name-ul complet) si avea preturi de la 250 lei/element

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde si de element, dar service mare cu factura nu prea gasesti sub 400 lei.

 

un minim ar fi pe la 200-250 lei dar nu cred ca in cuptor sau cu materiale de top, ci la pretul asta la cineva care vopseste in garaj. dar cum spuneam depinde si de element. ce element ai de vopsit si ptr ce masina? ca una e pretul pentru o bara sa zicem noua, si alta e pretul pentru o capota.

Modificat de bossake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 5/11/2016 at 1:02, bossake a scris:

depinde si de element, dar service mare cu factura nu prea gasesti sub 400 lei.

 

un minim ar fi pe la 200-250 lei dar nu cred ca in cuptor sau cu materiale de top, ci la pretul asta la cineva care vopseste in garaj. dar cum spuneam depinde si de element. ce element ai de vopsit si ptr ce masina? ca una e pretul pentru o bara sa zicem noua, si alta e pretul pentru o capota.

bara noua,capota si aripa fata stanga. Masina am fost reparata la un service de pe calea grivitei,au lucrat exemplar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Golf5

Salut, 

Ce service imi recomandati pentru repararea unui VW Polo 1.4 TDI implicat intr-un accident usor ce a afectat: anexe motor, faruri, bara fata, masca fata, capota motor ? 

Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

 

Ma intereseaza un service in Bucuresti unde pot sa fac si eu reviziile la masina (Golf V 1.4 TSI 170CP) si care sa imi ofere si documente fiscale si garantie. Eventual sa fie si seriosi si sa imi spuna programare in data X la ora Y. Am mai avut experiente de genul sunati maine dupa ora x, sun maine si ma pun sa sun poimaine si apoi tot asa si ajung sa ma programez peste 2 saptamani pentru un shcimb de ulei si filtre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut experiente placute cu cei de la AD Garage de pe str. Bucurestii Noi, nu garantez ca in alte sedii AD Garage e la fel, insa mi-au facut programare, cu sala de asteptare unde am privit mecanicul ce face, cu factura si garantie.  Am vazut ca se ocupa si de mcv-urile politiei, daca iti ofera mai multa incredere poti incerca la ei.

Modificat de deenman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fragrances09

Bună ziua, de ceva timp am probleme cu, kit-ul de ambreiaj Sachs nou. Intenționez să-l duc la garanție dar pt asta am nevoi de deviz de constatare a problemei de la service autorizat rar. Prin urmare: ce service îmi recomandați pt  dat jos cutie si schimbarea ambreiajului ( Pret estimativ) dar care să-mi ofere factură și deviz montaj; cum trebuie sa arate un deviz de montaj /demontare si constatare a defecțiunii? Cei de la care am luat piesa mi-au spus că în deviz trebuie specificat că s-a dat jos cutia, s-a observat una alta și că s-au constatat că e de vina ambreiajul sau nu, pt ca mai apoi să trimit piesa la garanție cu documentație. Mulțumesc mult și aștept sfaturi si recomandări! Masina: audi a3 1.9 105 cp bkc

 

Modificat de fragrances09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

De ce nu incerci la cei care ti-au montat ambreiajul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Imi trebuie un service bun pentru cutie DSG 7.

Am o problema atipica, intermitenta. Imi trebuie diagnoza clara si reparatie.

In Bucuresti. Ideal sectoarele 2-3-4.

Multumesc Mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,
Ce service imi recomandati si mie pentru un schimb de bujii la o Octavia 2 FL ? In Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt 4 bujii ai nevoie de service? Depinde in ce sector esti, ca nu cred ca are rost sa mergi din Baneasa pana in Berceni sau din Drumul Taberei in Titan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minutes ago, Clodius said:

Pt 4 bujii ai nevoie de service? Depinde in ce sector esti, ca nu cred ca are rost sa mergi din Baneasa pana in Berceni sau din Drumul Taberei in Titan.

În Berceni stau.. Da, pentru bujii pentru ca am tot citit ca se pot rupe și sunt multi care au pățit. Măcar sa le pună cineva care a mai făcut-o la VAG și are cat de cat experienta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiam ca se rup cele incandescente, pt diesel, care-s lungi.

Pt operatiune atat de simpla te poti duce si la Norauto sau, daca vrei de pe forum si in zona ta, vezi service-ul Volksman.

Altfel, uite cum se schimba bujiile

 

 

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mergi la orice service iti este in drum si ai grija sa nu iti ceara vreo suma enorma, nu ar trebui sa te coste mai mult de 20-30 lei,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, razvro said:

În Berceni stau.. Da, pentru bujii pentru ca am tot citit ca se pot rupe și sunt multi care au pățit. Măcar sa le pună cineva care a mai făcut-o la VAG și are cat de cat experienta. 

Mergi la @volksman pe Varciorova nr.9 daca tot esti in Berceni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate recomanda cineva un service de incredere pentru revizie 60000km Skoda Fabia in zona de est a Bucurestiului, preferabil Titan. Am o frica acumulata in timp din experienta de treburi facute fara seriozitate sau de folosit alte piese/uleiuri decat cele discutate, si vreau sa caut sa diminuez acest risc.

La Avia nu vreau sa mai merg. Am tot fost in perioada de garantie si am cel putin o problema pe care nu au reusit sa o rezolve sau sa ma lamureasca daca se poate rezolva.
Am ca varianta Premium Service la care am mai fost si sunt ok, dar s-au mutat in Pipera si este cam greu de ajuns pentru revizie. Apropo, Premium Service are topic aici, pentru ca nu l-am gasit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In zona Titanului ai pe Fizicienilor, mai jos de Lidl, MasterKraft GT. Eu am mers de multe ori si multi ani acolo. Singura chestie este ca nu poti aduce tu piesele. 

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Service in S3 axat mai mult pe grupul VAG, este unul situat pe intrarea Eufrosina Popescu. A fost pe Aleea Mizil inainte, tot S3

Mai mereu fac revizia acolo. Filtre+ulei. Nu e mare inginerie, pana la urma: scoti busonul, lasi uleiul sa curga tot, pui busonul, pui uleiul+filtrul nou si cam gata.

Am observat ca iti reseteaza din BC si intervalul de service. Nu cred ca e mai mult de 100 Ron, toata manopera aferenta reviziei. Filtrul de polen si de aer mi le schimb singur dar la ulei n-am incotro, ca- mi trebuie elevator :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Un service bun pentru VW? Am un golf 4 care pierde ulei, putin cate putin. Am in cap NorAuto  sau MasterKraft. Voi aveti alte recomandari pentru un diagnostic?Nu as dori un Dorel 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Un service in zona Drumul Taberei -Militari la care sa se faca un schimb de amortizoare + arcuri + flanse.

Masina este un Passat B6.

Am fost la Norauto si mi-am schimbat discurile + placutele fata si pana acum am fost multumit. Piesele de la ei mi se par un pic cam scumpe, dar cum nu am gasit alternativa am mers cu toate la ei.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Matran Răzvan

Se apropie schimburile...ma refer la ulei si filtre pt Jetta 1.6 bluemotion, dsg. Nu stiu nimic de distributie...ca cica se face la 210000, iar masina are 158000. La fel cum nu stiu daca se schimbă si uleiul din cutie. Stau in s5, dar...nu contează unde merg la service...asa ca...ce service bun imi puteti recomanda?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merlin__wizard

astia la porsche imi fac schimbul la DSG 6 viteze la fiecare 60k km. ei zic ca asa recomanda producatorul.

in sectorul 5 iti recomand pe astia: http://abssistems.ro/contact/

pentru un service in drumul taberei mergi la dudu pe timisoara. vezi despre el in zona de feedback si la oferte extinse de servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 6/12/2016 at 4:00 PM, weissmann said:

Salutare,

Service in S3 axat mai mult pe grupul VAG, este unul situat pe intrarea Eufrosina Popescu. A fost pe Aleea Mizil inainte, tot S3

 

Service-ul s-a mutat pe Soseaua Morarilor, proprietarii vor demola hala din spatele New City (probabil o sa mai apara niste blocuri).

Se numeste GearUp serv si au program 9 - 18

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi!

Stie cineva un service sau mecanic specializat in transportere? Preferabil in Bucuresti sau Ilfov, dar nu exclud nici pe o raza de aproximativ 100km, macar sa stiu ca se pricep.

Am un T4 Multivan syncro, 2,5benzina din 94 si vreau sa incep o revizie totala.

As avea de reparat cate ceva pe la cutie, motor, partea de syncro cu blocant spate, webasto.. etc.

Urmeaza apoi o revopsire.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma indruma si pe mine cineva catre un service unde sa schimb un mechatronic?

imi trebuie Bucuresti sector 3 sau sectoarele 2 si 4.

merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Vizitator a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!