Jump to content

Ce service imi recomandati?


tiranux
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

Salutare. Am si eu o problema. Am un surub care s-a rupt si trebuie scos. Surubul este de la scutul metalic al motorului si este fixat de puntea fata care este din aluminiu. Masina Tiguan CBBB 2010. Scutul mai este prins acum doar in 3 suruburi. Teoretic stiu cum se scoate, dar imi e imposibil fara rampa. Ati putea sa ma sfatuiti cine ar putea sa ma ajute? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.

Imi poate recomanda cineva un service in Timisoara care sa-mi schimbe uleiul cu materialele mele?

Le-am cumparat dar maine trebuie sa plec urgent la Timisoara si nu am cand/unde sa le schimb pana maine la pranz.

Multumesc frumos.

 

Modificat de cascadoru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Caut si eu un service pentru revizie, schimb distributie si ulei DSG. Vad ca au fost recomandate Revizie Tehnica si Maco Motors in anii trecuti. Mai sunt de actualitate? Aveti cumva si alte recomandari? M-as duce si la Avia doar ca la revizia pe care am facut-o anul trecut la o alta reprezentanta mi-au spus ca ei nu pun decat ulei OEM sau Castrol (eu voiam Motul sau Liqui Moly) iar daca i-am rugat sa curete filtrul/sita de la haldex cand au schimbat uleiul mi-au spus ca nu e in manualul de service si ca nu se face asa ceva. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am fost pana la urma la Volksgarage. Preturile au fost comparabile cu cele de la reprezentanta (aproape la fel, am cerut o oferta si de la Brady) dar macar la ei am putut sa schimb uleiul Castrol cu Liqui Moly. Restul pieselor au fost ori VW ori Bosch. Per total multumit, cred ca voi merge la ei de acum incolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Laurentiu_LWR

Salutare...

Pentru zona Buc - If (Bragadiru-Magurele) recomandati un service sau baiat priceput ce se ocupa cu reparatii parbrize?

Parbriz abia schimbat in Decembrie iar am luat o pietricica...

Cam care sunt preturile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Laurentiu_LWR salut. Poți merge la Autoglass (AGER Service) pe lângă parcul Tineretului. Am schimbat și parbriz și am făcut și o reparație (la câteva luni după schimbarea parbrizului, ca la tine) și mi s-au părut profesioniști. Daca ai pus scoci după ce ai luat pietricica (ca să nu intre praf..apa) o scot de aproape nu se mai cunoaște. Pt reparație mie mi-au luat undeva la 90-100 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Merci...din pacate i-am ratat pt azi...

Aveau deschis pana la 13 si au zis ca le ia mai mult de o ora operatia...

Nu-mi dau seama daca abia asteptau sa plece acasa sau chiar asa complexa e treaba :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, durează vreo oră și probabil nu voiau să stea peste program..fiind și sambata. Nu muncesc ei o ora fizic, doar că pun un aparat care împinge lichidul ăla cu rășină cu presiune mica și ăla lucrează majoritatea timpului..ei doar vin și se mai uita din când în când.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Am gasit pana la urma un centru deschis doar ca au considerat ca lovitura este superficiala si nu necesita reparatie...

Este afectat doar primul strat si nu functioneaza o reparatie...se va vedea la fel.

In schimb am fost avertizat inainte sa vada lovitura ca exista riscul ca in timpul operatiei sa plece o fisura...

Daca imi asum asta se baga...daca nu...nu.

Cunoasteti astfel de "riscuri"?

2100979197_IMG_20240217_1232182.thumb.jpg.771eb111f367e96689063f748816034e.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Întotdeauna pot apărea situații neprevăzute și cam de fiecare data vei primi acest avertisment (la injectarea și uscarea rășinii apar ceva tensiuni). Pare destul de mica ciupitura, nu cred că va pleca vreo fisura de acolo cu sau fara reparație. Am făcut de curând operațiunea pentru o lovitură mult mai puternică, o floricica de vreo 1,5 cm diametru și nu s-a întâmplat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Teoretic cred ca se rezolva si tin inclusiv "zgaibe" mai mari. Am luat in vara pe autostrada in Grecia o pietricica si am avut noroc de un Carglass chiar in localitatea unde aveam cazare. A fost intr-adevar 70 (sau 80, nu mai tin bine minte) euro. Mi-a zis tipul ala ca puteam sa bag si Casco la inaintare, dar era mai complicat de facut cu actele. 

Cica cam ce e sub diametrul unei monede de 2 euro 😀 se poate rezolva. Deocamdata rezista.

IMG_6329.jpeg

IMG_6397.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am un Passat B5.5.

Mi a întrat apa la calculatorul de confort și ulterior nu a mai funcționat deschiderea din buton a portbagajului. Nici din telecomanda.

Il deschid exclusiv din cheie acum (mecanic).

I am schimbat actuatorul si am încercat și cu un alt calculator de confort dar nu ajunge curent la actuator (motorașul de deschidere). 

Aveți vreo recomandare de cineva care poate sa ma ajute în București sau Prahova?

Mulțumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In București te pot ajuta eu si ceilalti colegii. Poti cauta mai multe detalii in aria Prestări servicii,  Oferte extinse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!