Jump to content

DanDon Service


BogMW
 Share

Postare recomandată

toti clientii "normali la cap" sant multumiti de noi! in rest.... n-ai cu cine domle!

cafea? iti faceam eu personal... de ce nu ai zis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • valiauto

    17

  • JOHN250

    5

  • vladpo

    4

  • EXPERTU'

    4

Salut,

O curatare a injectoarele pentru masina din profil ce-ar insemna ca timp, pret si metoda ?

Multumesc frumos,

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toti clientii "normali la cap" sant multumiti de noi! in rest.... n-ai cu cine domle!

cafea? iti faceam eu personal... de ce nu ai zis!

Vali..citeste mai sus.. "Am facut azi o revizie la ei. Baietii super ok, preturile la fel." Am fost super multumit. Nu vreau sa intelegi altceva ca mai am de gind sa trec pe acolo :lol:.

Treaba cu cafeau era o gluma sau asa s-a vrut cel putin.

Inca o data...ca sa fie clara treaba..din partea mea nota 10. Sunt putine service-uri bune dar asta este unul dintre ele.

Ionut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toti clientii "normali la cap" sant multumiti de noi! in rest.... n-ai cu cine domle!

Nice...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

O sa sun si eu astazi sa imi fac o programare la ei.

O sa ma intorc cu pareri despre service. Sper sa nu ma rupa la bani..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am fost la ei, mi-am rezolvat problemele.

Impresia pe care mi-a lasat-o service-ul in general a fost foarte buna.

Acum stiu unde sa ma duc atunci cand am belele sau revizii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

intreb si eu ca un incepator...

cum e posibil pt mana de lucru pt schimbat

ambreiaj = 500 ron

saboti = 200 ron

e primu service unde am auzit scorul acesta impresionant..

poate gresesc... si as ruga pe cei care citesc sa ma corecteze nu e cam ... piperat??

Modificat de Mutu_vlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie nu mi se pare mult sa stii. In functie de model si de service, preturile variaza intre 350 RON-500RON...este cam pretul pietei ca sa spun asa. Iar prin "saboti" ce intelegi? Schimbarea placutelor de frana fata spate sau doar spate? Daca este pentru toate 4, 50 RON / roata iarasi nu este mult.

Later Edit: Acum am vazut ca ai Golf 3. In cazul asta cred ca ai placute pe fata si saboti pe spate. Doar pe spate au costat 200 RON? Poate in cazul asta sa fie cam mare pretul dar sunt convins ca exista o explicatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa evit discutii de genu ... aa fraiere acolo era mai bine mai ieftin.. am sunat in cateva service-uri..mi se pare normal avand in vedere ca e vb de banu meu...

dan don mia oferit urmatorele preturi

200 ron inlocuire saboti... 500 ron schimbare kitt ambreiaj si 50 ron schimbare 1 senzor abs....

miam exprimat doar parerea despre acest service

evident ca am gasit un alt service autorizat care face toata treaba cu 450 ron ramane sa ma hotarasc si eventual sa mai si caut...

Modificat de Mutu_vlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost si eu azi la ei pentru curatare injectoare (la recomandarea altui mecanic).

Totul a mers foarte bine; am vorbit cu Vali la telefon cand sa vin, mi-a spus pretul si restul e istorie :icon_thumright:

S-au miscat repede, am dat si o tura cu masina dupa curatare sa vad cum merge si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
ca sa evit discutii de genu ... aa fraiere acolo era mai bine mai ieftin.. am sunat in cateva service-uri..mi se pare normal avand in vedere ca e vb de banu meu...

dan don mia oferit urmatorele preturi

200 ron inlocuire saboti... 500 ron schimbare kitt ambreiaj si 50 ron schimbare 1 senzor abs....

miam exprimat doar parerea despre acest service

evident ca am gasit un alt service autorizat care face toata treaba cu 450 ron ramane sa ma hotarasc si eventual sa mai si caut...

Poti sa bei o bere la Bamboo sau poti sa o bei si la carciuma din colt.Diferenta este la bani si la calitate...Fiecare alege!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa bei o bere la Bamboo sau poti sa o bei si la carciuma din colt.Diferenta este la bani si la calitate...Fiecare alege!

Cand ai platit berea in banbu ai platit deja locatia, scaunu, masa, servirea la masa, muzica, luminile, etc. Si de multe ori in locatii 'selecte' berea e la 330 ml. ...o fi mai concentrata.

Preferi sa-ti schimbe unu' in halat alb imaculat uleiul sau unu care s-a mai bagat pe sub 10 masini?

Am trecut pe la DanDon mai demult, facut revizie, scorul a fost acceptabil, dar bujiile nu s-au putut schimba, cica erau intepenite... Le-am schimbat la alt service, trebuia sa se raceasca motorul doar. M-am mai si dus cu morcovu' infipt la urmatoarea revizie (si e greu sa conduci asa)

Treaba (atat cat se poate face din ea) se face bine. Scorurile sunt mari, aproape cele mai mari pe care le-am gasit pe piata.

N-am nimic cu oamenii, e totusi o piata deschisa.

Bafta Vali&co!

Apropo, faza cu berea in Bamboo seamana cu asta:

QUOTE (dnldnl @ Dec 14 2008, 09:10 PM) * (link )

pentru ca sa te respecti, ca si atunaci cand bei un vin scump si porti un ceas adevarat. cand evoluezi financiar trebuie sa se reflecte asta si in placerile vietii. succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare dar il prefer pe tipul in halat alb in locul mecanicului mozolit de ulei si vaselina din cap pana in picioare.Halatul alb nu reflecta intotdeauna o lipsa de experienta,ci mai degraba respect pentru client si totodata pentru el.Ieftin,bun si mult inca nu s-a inventat!Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu subscriu la cele de mai sus: la dan don am gasit cele mai mari preturi de pe piata.....cum e posibil 2.5 mil lei schimbat ulei 5w40 si filtru?...distributie golf4 benzina 18 mil??????????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

da chiar! cum e posibil? 250ron ulei 4l? ce ulei? si filtru? si MANOPERAAAAAA????????? SAU CUM? SCUMP ZAU!

adica 4l castrol 5w40 la 45ron/l 180ron

filtu ulei mann 20 ron

ce impertinenta sa ceri 50 ron la manopera ... huooooo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Bun Service Domne, foarte seriosi, merita. De Vali ce sa mai vorbim e super baiat, eu recomand sa apelati la ei , am fost de multe ori pe acolo si nu am plecat niciodata cu vreo problema nerezolvata.

Habar nu aveam ca scrie despre ei aici ca le-as fi scris de mult o recomandare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!