Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Sa stii ca e greu sa gasesti asa ceva in cluj. Si eu caut deci daca gasesc ceva ok iti dau de stire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era o recomandare anul trecut pe acest topic despre un vopsitor pe nume Alin: 

Eu nu stiu nimic despre el, nu am apelat niciodata la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot pe Alin il recomand, a si "refacut" daca au aparut neplaceri sau anumite "defecte" observate ulterior/la soare, si am si trimis la el, feedback , personal si "recomandat"; ok !

 

@Laurentiu M face si retusuri ;)

 

Modificat de ToniM
le
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ToniM, Alin face si lucrari mai mici, gen retusuri, sau vopseste doar elemente intregi ? Merci.

 

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Ce service-uri gasesc in Cluj potrivite pentru revizii periodice etc.? Altul/altele decat Autoworld. Ma refer la revizii ca la carte - service LL, resetat contorul etc. (O optiune e Compexit, mai sunt si altele?)

Merci!

Modificat de Cristi Cluj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si la Q service la Ionut.

Ionut FOLA .Mobil 0740 201 103

Sau la Ymy 

Mobil +40 743 470 234

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un service care accepta piesele clientuluu stiti cumva? Pt un schimb de ambreiaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Deci: Q Service (OD Car Service) - inainte de Vlaha, pe dreapta.
Fost, vazut, placut, multumit. Modern, curat, mai multe puncte de lucru, mecanici destui, par ca stiu foarte bine ce fac (mecanicul nu a bajbait dupa cleme, suruburi etc.).

Am discutat la tel si au acceptat uleiul si piesele pt service (daca sunt cu factura ok) - am platit doar manopera, f ok. Am facut schimburile (ulei motor, filtre) si schimbat placute frana spate - placutele le-au comandat ei, nu au tras la foaie si au si umblat dupa ele (initial computerul a dat un cod gresit).

Eu am avut o experienta foarte buna si voi reveni.

IN PLUS: am testat si alte service-uri, cu tel + oferte scrise pe aceeasi solicitare:

Autoworld e fabulos, ca de obicei, pentru aceleasi operatiuni mi-au facut un deviz estimativ de peste 1800 Lei, cu tot cu o "generoasa" reducere de 10%) - cam triplu decat face. Macar au fost onesti si au zis ca nu trebuie facut schimb de ulei la aceasta cutie (DSG 7 pe motorul de 1.6 TDI). (Ca fapt divers, Autoworld mi-a facut o oferta pt. schimbat acumulatorul la 1440 Lei + manopera!!! Cand m-a infundat rasul, omuletul mi-a facut pe loc 30% reducere si manopera gratis - si asa era foarte exagerat - Varta, Exide sau Bosch AGM sunt sub 500 lei, bateria o poti schimba singur in 5 minute).

Auto FKD (Aurel Vlaicu) au facut o oferta decenta, apropiata de Q, dar m-au programat peste mai mult de doua saptamani (!!) - nu am inteles de ce si problema cu placutele spate era critica, asa ca am zis pas. FKD accepta anumite materiale - la fel, cu factura in regula - trebuie discutat.

BifCom (Suceag) - mi-au spus ca nu accepta sub nicio forma materiale si in deviz au umflat mult preturile - uleiul mai scump decat in hypermarket, fix acelasi pret ca la VW (300 lei / schimb - Castrol Titanium Edge 5W30 LL + filtru separat + manopera), manopera la service mai scumpa decat la ceillati.

Compexit (Calea Turzii) - cam 2/3 din pretul de la VW pe acelasi deviz. Pretul pieselor oferite de Compexit e destul de Ok, la ei din ce vad e f scumpa manopera si, in plus, baga in deviz, la ciupeala, tot felul de maruntisuri ("materiale mici 17+8+20 lei" (or fi lavetele???), "inspectie service 183 lei" - asta ar fi constatarea etc.). Ca idee, mi-au bagat pe deviz schimbat filtru aer (pachet filtru + manopera) la 130 lei - filtrul original Bosch e pana in 50 lei iar "inlocuirea" consta in ridicarea capotei, scos capacul, inlocuit filtrul, pus capacul gata - treaba de copii. Aici i-au depasit pana si pe VW la care  treaba asta costa 100 lei cu tot cu TVA si, in plus, sunt si simpatici, pentru ca anterior alt coleg imi facuse o alta oferta la fel de oficiala la 110 lei. Cu asta m-am cam lamurit, pacat... :((( 

Bafta!
C.

 

 

 

Modificat de Cristi Cluj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Ionut Fola? Poti merge linistit. E super baiat si chiar stie ce face. Il cunosc personal si pot spune ca e om de cuvint. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De donath service pe partea de tinichigerie/ vopsitorie are cineva ceva feedback. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti sa-mi recomandati un service sau mecanic bun care sa-mi schimbe termostatul si sa aibe program si sambata ? Sau eventual seara dupa ora 18. Mai repede nu pot sa ajung.

Modificat de Laurentiu M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/21/2017 at 8:13 PM, golf416 said:

De donath service pe partea de tinichigerie/ vopsitorie are cineva ceva feedback. 

in 2011 am vopsit la ei golful integral, pe casco. Lucrarea a fost super ok, la 6000 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor, 

Imi poate recomanda careva dintre voi un service sau pe cineva bun care lipeste radiatoare auto (ce-i drept, e un radiator de tractor U-445).

De AUTODASIS, ce parere aveti in privinta asta ? Sunt recomandabili ? 

Multumesc! :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Imi poate recomanda cineva un electrician bun in Cluj-Napoca? Am o problema la xenonul din stanga (la un Touran din 2005) in sensul ca becul se aprinde dar lumineaza foarte slab (daca acopar farul din dreapta, cu cel din stanga nu se vede mai nimic). As dori o constatare sa stiu daca e pe duca becul sau alte componente de pe acolo. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dute la Radu si te rezolva el. Mai ales ca are si touran ca si al tau. Spunei ca te-am trimis eu. E pe Fabricii 145 A in spate la Lukoil.

Radu 

Mobil 0744 970 124

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Lucaflo, o sa-i dau un telefon sa vad cand ma poate primi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti merge direct ca ala nu e greu de schimbat. Dar vezi ca daca e becul dus ar trebui ambele inlocuite.  Si nu sunt ieftine becurile xenon. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/27/2017 at 1:26 PM, lucaflo26 said:

 

Am fost, s-a rezolvat relativ simplu pentru ca nu era decat un bec cazut in farul xenon pe care l-a pus la loc un baiat de la service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Ma bucur ca ai scapat asa ieftin.  A fost mai bn ca ai mers direct nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am mers direct si, cum am zis, m-a preluat un baiat dragut de acolo. Am mici probleme la inchiderea centralizata si imi mai piuie semnalul la centura vreo 5 minute dupa ce plec de pe loc, chiar daca mi-am pus centura eu si cel din dreapta. Dar asta pe altadata cand o sa pot lasa masina mai mult in service. Cred ca tot la ei o sa merg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari,

Detin un vw golf 2.0 tdi cod motor BKD(2 axe cu came) de curand mi s-a schimbat distributia dar motorul este nesincronizat. Asi avea nevoie de o recomandare, recenta, catre un service care sa imi puna la punct distributia, Daca mai sunt detinatori ai acestui motor si au avut de curand o experienta placuta in urma acestei proceduri m-as bucura de o indrumare.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Caut si eu un service unde sa pot duce masina. Sunt incepator, chiar nu am experienta deloc deci as aprecia orice sugestie. Am cateva probleme la ea:

1. Toba nu mai e fixata, cred ca s-a rupt suportul din capat. La orice groapa, denivelare mai mare bate si imi e frica sa nu o pierd pe drum.

2. In timpul iernii cred ca a inghetat lichidul de parbriz, prin februarie am umplut "rezervorul" acela si a curs pe sub masina tot lichidul, deci presupun ca s-a crapat.

3. Aerul conditionat: Baraie putin pe treptele 1-2. Pe langa asta stiu ca nu am freon, asa am cumparat masina in toamna si am amanat.

4. In toamna am dus masina la AutoDias, service aproape de mine, sa schimbe ventilatorul de la motor. Au trebuit sa schimbe si suportul. Dupa ce am scos masina de la ei, am observat ca s-a aprins "becul" de airbag, inainte nu era. Nu stiu exact care e treaba, dar ar trebui sa verific si asta.

5. Am observat ca si motorul, baraie putin, e sesizabil in vitezele inferioare. Si asta e ceva ce ar trebui sa verific, desi nu stiu daca o sa pot sa le fac pe toate odata.

 

Cum am zis si mai sus, am foarte putina experienta, probabil va dati seama si din descrierile mele de mai sus. De aceea m-ar ajuta sugestiile voastre. Pana acum am fost doar la AutoDias, nu pot sa spun ca am fost dezamagit, dar as vrea sa vad ce mai este.

Multumesc anticipat,

Alex

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti despre automert sau despre autonik? am o problema cu turbo si ma gandesc sa merg la un service

 

Modificat de ionelmrcs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!