Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

Serustoc ! 

Am un Seat Leon 1.6 TDI CAYC cu posibila problema EGR. Ce service imi recomandati pt diagnoza si eventual inlocuire piesa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut acum programare. 

Revin si cu impresii dupa revizie. E abia pe 11 :)

Gata, am facut revizia la Compexit. Overall oamenii au facut ce trebuia iar domnul de la receptie a fost amabil.

 

Mecanicul in schimb a fost extrem de nesimtit. Cel putin 30 de min din 2h a vorbit la telefon (il vedeam pe ecranul din sala de asteptare). 

 

Si as zice si ca e destul de piperat. 870 de RON pt o revizie cu: Ulei + Filtre (ulei, aer, polen si motorina) + 100 ml de antigel. Nici macar o diagnoza nu au inclus si ei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva experiente pozitive cu un tinichigiu bun? Nu vreau sa fie lucrare de carpeala, ma intereseaza sa iasa fara cusur si cu vopsea originala (nu vorbim despre mers la reprezentanta). 

Pun si poze ca sa intelegeti despre ce vorbesc:

 

post-16418-0-93747600-1442141200_thumb.j     post-16418-0-04510900-1442141211_thumb.j     post-16418-0-39124400-1442141220_thumb.j

 

Stiu ca s-a mai recomandat unul-altul, am gasit posturile anterioare din topic, insa nimeni n-a lasat un feedback bun/rau, de asta intreb din nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@7Andrei7, si mie mi se pare cam mult, ai cerut inainte o oferta de pret? eu am platit 500 RON pe ulei+filtru ulei+ filtru motorina, 80 de lei m-au costat filtrele de aer si polen , dar pana la 870 de lei mai e mult..

 

@B_o_g_d_a_n, la AUTOSEL pe Calea Turzii poti incerca, fac lucrari bune :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@B_o_g_d_a_n, si pe mine ma intereseaza un tinichigiu bun pe viitor. Daca reusesti sa-ti rezolvi problema undeva, lasa te rog un feedback aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna colegi!

 

As avea o mica problema. As dori sa-mi cumpar un DMC xcarlink, dar sunt nehotarat de ce firma sa aleg. Sunt foarte sensibil la calitate, si de aceea as vrea sa-mi cumpar ceva cu sunet de calitate, fara paraziti (momentan detin un adaptor ipod, la care se aud perturbatiile de la alternator in momentul in care accelerez). Detin un golf 4 din 2002 cu radio Gamma+DSP de fabrica cu amplificator. As dori sa pastrez aspectul original al masinii si de asta nu cumpar un HU aftermarket. Daca cunoasteti pe cineva care vinde astfel de echipante in Cluj-Napoca? (sau daca detine careva dintre voi un astfel de xcarlink pentru proba). Prefer sa incerc inainte de a cumpara.... Orice ajutor, raspuns, indrumare este binevenit!

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare! Stiti pe cineva care sa poata repara senzorul g200 si eventual sa si faca o scanare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Mi-ati putea spune un service unde se inscriptioneaza oglinzi in Cluj?

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, o vulcanizare unde sa mi schimb anvelopele pana sambata inclusiv am sanse? Ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe frunzisului cum incepi sa urci un sus pe dreapta. Il cauti pe Dan si te rezolva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor! Am si eu nevoie de un mecanic care se pricepe la transmisii si la grupuri de transmisie.Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea, si mii de multumiri pentru ajutorul acordat pana acuma pe acest forum.Revin cu o problema putin mai mare.Am avut in Sfanta zi de duminica o tamponare cam nasoala, iar acuma caut unde sa imi pot face masina(in Cluj) atat partea de tablarie cat si partea de mecanica/electrica, sa nu trebuiasca sa merg in 2-3 locuri diferite(masina o pot transporta doar pe platforma). Citind pe forum diverse pareri, si cautand pe net, am ajuns la 4 posibilitati. As dori sa aflu daca stie cineva niste pareri mai recente despre:

1.MIPA: http://www.adgarage....pex-srl-service

De astia am auzit ca isi cam bat joc de oameni, pentru ca is mana in mana cu asiguratorii.Am primit de la cineva recomandare sa merg aici ca si el aici is face masina cand are probleme. Eu merg pe banii mei nu pe asigurare. Iar review-uri mai noi de 2008 nu am vazut.

2.IOVI: http://iovi.ro/

De astia pe forumuri nu am prea gasit, doar testimoniale de pe site-ul lor.

3.ACC Invest: http://www.acc-serviceauto.ro/

Nici de astia nu am gasit pe forumuri nimic, dar din ce vad pe site par profesionisti.

4.Mas Service: http://www.mas-service.ro/despre.php

Pe forumuri nimic.

Doresc sa specific faptul ca masina e avariata la bara fata, aripa stanga, far stanga, usa spate stanga, putin bara spate stanga,roata fata stanga, astea doar ce se vad.Pana nu e urcata pe o rampa nu poate nimeni sa imi spuna ce probleme tehnice are.

Ma poate cineva ajuta?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu MIPA nu iti recomand deloc. Daca o sa vii la o întâlnire la mall iti arăt live ce bine lucra aia. De restul nu stiu ce sa Îți spun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult.Drci MIPA cade atunci,prea multe rele am auzit.De restu nu stie nimeni?Sunt bine venite si alte alternative:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un coleg si-a reparat skoda la ACC invest, si a fost dezamagit de lucrare. Bara fata asa de bine a fost pregatita si vopsita incat dupa cateva spalari sarea vopseaua de pe ea... bine au rezolvat problema pe garantie. Capota de ex nu a fost aliniata bine, vopsirea ei insa a iesit ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Colegu. Acuma la mine nu stiu daca nu cumva va trebui schimbata bara de tot si aripa stanga, dar ma bucur sa aud pareri. Pana acuma cei de la IOVI si testimonialele de pe site-ul lor m-au atras, dar mai astept pareri daca mai are cineva, sau alte idei pentru mine.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutari colegilor. Vin sa povestesc o experienta din categoria : asa nu. E vorba de băieții de la polish.ro de pe strada Luncii din Cj. Ce e pe site nu corespunde deloc cu realitatea. Mașini mult mai murdare ca a mea se, pe site, au ieșit impecabil. Colturile mochetei erau la aproape la fel ca și când am lăsat mașina. Le-am atras atenția și băiatul cam tuciuriu care lucra a zis ca nu iese. A ieșit f bine când am pus eu mana. Probabil au mizat pe faptul ca fiind noapte după ora 5 când puteam eu sa ridic mașina nu o sa observ. La sfârșit cireașa de pe tort : mi-au uscat mașină pe banii mei. Motorul era cald, lipsea din combustibil. Pe CB se vedea clar ca mașină a funcționat peste 2 ore. Consum de 20 la suta. Evident toată lumea nega: Nu domnu' doar din garaj pana afara a mers mașina. Nu cred ca uscat la fel și interiorul la Porsche-le care mai era în curte. A fost bătaie de joc, nu detailing profesional. Le-am plătit și am plecat cu un gust amar în suflet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut la toata lumea.La multi ani pentru 2016.

Sunt posesorul unui Golf VI, 2011, 2.0TDI cod motor CFH, cod transmisie LHD.

As dori o recomandare pentru un service auto in Cluj care ar putea sa repare o problema la cutie/volant/ambreiaj si care sa ofere factura si garantie pentru lucrare.

Am facut o programare la Autoworld pentru data de 06.01 dar e foarte posibil sa nu ma duc din cauza preturilor exagerate la manopera si piese de schimb.

La inceput problema s-a manifestat sub forma unui sunet ca si un clickait care disparea atunci cand apasam pedala de ambreiaj.Nu mi-am facut prea multe griji pentru ca masina functiona normal. Ieri, dupa un drum mai lung, de vreo 350km, zgomotul a devenit metalic, motorul a inceput sa vibreze mai tare, ambreajul a inceput sa patineze atunci cand masina este in sarcina si ce e mai grav, am vazut o scurgere de ulei pentru care nu pot identifica sursa din cauza scutului.

 

Incerc sa ma pregatesc psihic pentru ce e mai rau.Sper sa nu fie afectata cutia.

 

Multumesc!

Modificat de DaVinci_Tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la Abdul in Gilau. Uite nr de telefon vb cu el si vezi ce si cum

0740601143 Abdul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu recomand auto fkd, am schimbat kitul de ambreiaj la ei și am fost mulțumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de recomandare. Am facut o programare la FKD pentru ca am vazut mai multe pareri pozitive legate de activitatea lor..

Din pacate sunt cam aglomerati in urmatoarea perioada deci abia saptamana viitoare spre sfarsit se va ocupa cineva de masina.

 

Intre timp as avea rugamintea daca ma poate ajuta cineva cu niste coduri de piese OEM pentru volant cu masa dubla si kit complet de ambreiaj.

Cum ziceam mai sus, codul motor este CFHC, cod transmisie LHD. Daca e nevoie pot trimite si VINul pe privat.

Modificat de DaVinci_Tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost cu grupul de transmisie la Bond Reparatii cutii de viteza. Service-ul se afla pe strada Belgrad.Daca vrei sa mergi si in alta parte poti incerca.0748790321 Nicu. Eu am fost multumit de lucrare pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!