Jump to content

Service-uri in Cluj-Napoca


flo
 Share

Postare recomandată

AUTOWORLD-ul este de c___t!!!

Pt un prag usor indoit (mi-a alunecat cricul pe gheata si s-a sprijinit masina pe el), treaba care de catre directorul executiv mi s-a spus ca urma sa dureze vreo 2 zile, a fost in felul urmator:

1. primesc masina o saptamana mai tarziu (si asta cu telefoane si insistente la director), altfel cred ca ma tineau 2 saptamani

2. primesc masina cu spoilerul, aripa si roata frecata si zgariata (de alta masina presupun, )... si o primesc parcata in asa fel incat suindu-ma in ea sa nu vad zgarietura

3. gasesc suruburile de la aparatoarea de plastic (galeata rotii) in masina, pe pres, si nu la locul lor.

Imi aduc aminte de vremurile cand aveam dacie... imi lua 30 min sa chituiesc locul si inca ceva vreme sa o vopsesc. Dar stiu atat: remediam doar acel defect, nu mai cauzam altele.

Ganditi-va ca la o masina la care platesc pt inca 3 ani aproape 17 mil / luna, fiecare drum in service ii scade valoarea cu cel putin 500 eur. Merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vin si eu cu o parere cu privire la service-ul de pe Ciprian Porumbescu nr.17 (aproape sigur asta e numarul).

Am fost placut impresionat in primul rand de atitudine. Aveam de remediat o problema mica, dar URGENT. Na aveau timp , dar omul a zis: "Sa arunc o privire, daca nu va pot ajuta sa nu va retin".

A putut. in 10 minute am plecat cu problema rezolvata. Stiam ca e ceva minor, dar trebuia testat.

Modificat de regius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Avand o problema cu un brat la roata dreapta fata care batea de cand am luat niste gropi mai tare, m-am decis sa incerc service-ul de dupa Baciu (de fapt e la intrarea in Suceag). Am ramas placut surprins de curatenie, organizare si profesionalism. Am facut programare ce a durat cam 2 saptamani (deci au destul de mult de lucru), dupa care am lasat masina. Pe langa bratul schimbat, au identificat si un scartait in partea stanga pe care masina il avea de noua, pe care l-au remediat (era o bucsa pusa aiurea de noua). Pentru zgomotul respectiv, masina fusese dusa la Autoworld inainte de doua ori, dar fara rezultat. Pretul la toata treaba a fost de 600RON (cu bratele noi Lamforder).

Asadar mergeti cu incredere si acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

un service super valabil este Auto Fyg, str. Oasului 74 sau B-dul Muncii nr. 6 ( vis-a-vis de Real ) care este nou deschis. Are buni meseriasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva un electrician auto bun,care sa se priceapa la alternatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Rog pe cei din Cluj-Napoca, care au VW TOURAN si au avut nevoie de service, sa-mi spuna si mie unde au fost cu masina.De reprezentanta VW stiu, dar as dori sa stiu si alte service-uri care se PRICEP real sa lucreze la Touran. Pina acuma am intilnit doar mecanici care nu au prea lucrat la asa ceva, sau care spuneau ca inca nu au programul pantru astea mai noi la calculator. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.eu am un prieten ce lucreaza la reprez si poate te pot ajuta .ce probl ai la masina/?daca vrei ma poti contacta si daca te pot ajuta cu cea mai mare placere.ok??el mai lucreaza si in afara program.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, esti amabil.Am intrebat, pentru ca asa vrea sa stiu cine se mai pricepe la masinutele noastre in caz de nevoie.As vrea sa-i fac o revizie, dar asta mai incolo nu acum.Am intrat in magazine cu piese din import si crede-ma ca nu prea au gasit ceva pentru TOURAN din 2004 incoace.Cica sunt prea noi si ei nu au inca in programul lor de pe calculator toate piesele........Si m-au trimis la reprezentanta, binenteles. Pastram legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici o problema.oricind.pt piese incearca linga mol in zorilor.linga olimp.eu de acolo imi mai cumpar cite ceva pt msina.si sunt seriosi.eu de mult timp cumpar de acolo si inainte de a avea masina asta. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BUNA

AM UN LUPO BENZINA 2002, CUMPARAT ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE SI AS DORI SA AFLU UNDE E UN MECANIC BUN IN CLUJ

NU AM AVUT PROBLEME DAR PENTRU LINISTEA MEA AS VREA SA O VADA CINEVA SPECIALIZAT.

MULTAM :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca pe ciprian porumbescu asa vorbeau aici ca sunt buni si au si preturi bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult

si in legatura cu preturile de acolo stii ceva?

sau daca ei se ocupa si cu cumpararea de ce e nevoie

ex:filtre

Modificat de hbogdan
Quote inutil. Foloseste AddReply sau FastReply. Citeste te rog Regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu as merge la cei de pe Ciprian Porumbescu.

Am apelat odata la ei si nu mi-au rezolvat problema, ... din contra :P.

Plus ca unul dintre ei este fumator si "se invarte cu tigara" prin compartimentul motor :)

lucru care pe mine ma deranjat la culme.

Si eu am apelat la ei pentru ca am vazut pe forum cum au fost laudati,

dar pe viitor sigur nu o sa mai calc pe la ei.

Legat de preturi: nu stiu ce sa zic, nu stiu de la cine se aprovizioneaza dar pentru o piesa care la dealer costa aproximativ 400 RON la ei trebuia sa platesc aproximativ 700 RON (cel putin pretul acesta mi l-au zis ei mie ... cica au schimbat la o Skoda Octavia aceeasi piesa si a costat aproximativ 700 RON si ca exact aceeasi piesa se potriveste si la mine pe masina; cu potrivitul aveau dreptate dar la pret ... :angry: ). Un disc de ambreiaj la ei a costat 505 Ron parca. Si la dealer puteam sa iau disc original la aproximativ la 500 Ron (pentru masina mea). E drept ca cu discul original uzat la schimb ...

La consumabile (filtre, etc ...) nu stiu ce preturi au, dar probabil ca poti sa cumperi piesele si din alta parte si sa ti le monteze ei.

Modificat de Kovari
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc

si atunci unde ar fi recomandabil?

m-ar mai interesa si huse ,dar daca s-ar putea sa fie si de calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu stiu unde ar fi recomandabil :offtopic:, dar personal m-am hotarat sa merg doar la dealerul VW sau Skoda din Cluj (nu or fii ei mai buni mecanici dar macar au toate sculele si documentatia necesara) chiar daca uneori sunt un pic mai scumpi.

Oricum eu zic sa astepti si alte opinii de la colegii de pe forum inainte de a lua o decizie.

Numai bine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daa mergi la autoworld dar te inarmezi cu multa rabdare si plimbari.aiurea.fiecare cauta unde e mai repede si bine.poti sa incerci si la audi pe calea turzii.eu in decembrie mau programat de la auoworld la audi pt o cheie de rezerva pt ca la autoworld nu reuseau sa o adapteze.la audi in 15 min am plecat rezolvat.mau cam dezamagit autoworld.atit ca am o cunostinta si ma mai rezolva cind e urgent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar unele operatii de service se pot face mai bine la Audi (care este tot Autoworld). In unele situatii chiar te programeaza din start la Audi :).

Modificat de Kovari
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot e de ales intre serviceuri autorizate recomand calduros Compexitul si NU Autoworld

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

poti incerca la autofyg in cluj, sau in suceag la bifcom (eu doar la astea doua am fost si in general a fost Ok)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am fost cu masina de mai multe ori la Autosportsystem. De fiecare data am plecat multumit de acolo, dar ce-i drept nu mi-au facut lucrari de anvergura niciodata. Ii gasesti aici: http://www.autosportsystem.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o problema la usa de la sofer in sensul ca de multe ori chiar daca e deschisa masina o recunoaste ca fiind inchisa, cred ca problema vine de la broasca caci nu pot sa inchid/deschid masina cu cheia deoarece este blocata(nu stiu care ar fi motivul), unde as putea sa merg sa rezolv aceasta problema. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca la Ovitax, str. Fabricii de zahar 166. Lucreaza foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiti cumva in Cluj vreun loc unde se curata injectoare cu ultrasunete?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

service bun in care sa imi pot regla o usa ???? nu stiti cum lucreaza cei din suceag , la intrare este un service in care sunt numai vw , insa cand am ajuns eu era inchis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!