Jump to content

Probleme variator ax came Polo 6C


distrugatorul
 Share

Postare recomandată

Salut

Expun o problema..poate s-a mai confruntat cineva cu asa ceva..

În 2014 am cumparat un Polo 6C 1,2 tsi 90 cp de la Porsche Nord buc

In 2015 a fost o actiune VW pentru schimbarea variatorului -ax cu came si am facut actiunea la Darius Motors Ploiesti

Problema este ca după ce am schimbat piesa aia...motorul a devenit mai zgomotos...uneori parca e diesel..are o bazaiala de m-a innebunit (mai ales cand motorul este rece). Am dus masina inapoi...au schimbat din nou piesa asta...parca e din ce in ce mai rau...s-a mai confruntat cineva cu problema asta?

Mentionez ca motorul nu este pe lant (versiunea veche) ci pe curea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe tine te-au chemat special pentru aceasta actiune sau ai facut-o cu ocazia reviziei?

Te intreb pentru ca si sotia are un Polo 6C 1.2 TSI 90 CP luat in martie 2015 si nu ne-a anuntat nimeni de vreo actiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-au anuntat ei ca exista actiune de service. probail la a ta nu este nevoie. Masina mea este luată in 2014

Nu mai fac niciodata greseala sa iau masina nouă - primele loturi

Iar cu VW am terminat..O marca de rahat...mai mult numele. Am avut 2 skoda..cu nici una nu am avut probleme. pana la Polo-ul asta

La service mi-au spus f senin ca e totul normal...ca nush ce pompa lucreaza sub tensiune si de asta se aude zgomotul metalic

Cat despre motoare mici...urmatoarea masina va fi 2 litri cel putin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!