Jump to content

Cristal Car Service Bucuresti


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

Ce nasol. :sick: Stii vorba aia: "te-o mancat in f__d" sa dai suportii jos ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ice_2k

    23

  • cwr

    15

  • Horikka

    8

  • Baracuda

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stai putin, sa inteleg ca nu ti-au facut capota????!!!!????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai parca asa a ramas...oricum, nu au vopsitorie!

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai putin, sa inteleg ca nu ti-au facut capota????!!!!????

Exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa iei aditudine, OPC ceva, chiar este tupeu, adica se intampla la ei in service si dupa ce ca iti vorbesc urat s.a.m.d. nici nu repara ce au distrus??!! Nu zic, accidente se intampla oriunde, insa cand gresesti, raspunzi, asa mi se pare normal. Si la noi se intampla, dar de fiecare data s-a remediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu am luat de-acolo nicio factura, nimic... asa ca nu stiu daca am ce sa rezolv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si acuma hai sa va zic eu parerea mea. Nu vreau reply la ea ca nu ma intereseaza reply`uri de la voi.

1. Nu puteti VOI sa va datzi cu parerea cu privire la serviceul omului, care din toate punctele de vedere este impecabil, atita timp cit toate topicurile sint pozitive si se trezeste unul singur care nici macar nu are tupeul sa relateze exact ce s-a intimplat.

NU i-a luat nimeni banii pe nituri, i-a zis doar ca atita ar trebui sa-l coste daca vine si cere asemenea aberatii, adica a fost luat la misto, un lucru absolut normal cind te duci sa invetzi tu mecanici cu pregatire peste 10 ani ce sa faca.

2. Cerinta cu prinsul numarului cu nituri denota foarte multa specializare si cunostinte avansate in ceea ce priveste masinile, si omul s-a straduit sa il ajute cit a putut. Citi dintre voi va datzi cu parerea despre un service bazandu-va pe faptul ca nu v-au prins corect numarul cu nituri???

3. Stati ca niste babe toata ziua si comentatzi pe forum, si vorbiti de altzi cu termeni gen tarani nesimtititi, oameni care investesc sute de mii intr-o afacere ca sa vina un pusti cu o masina second hand sa isi bata numarul in nituri si dupa aia sa faca reclama.

3. OPC!?!!? BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, treziti-va ba nene ca sintem in 2007, nu mai tipati dupa OPC si nu iesiti in piata Univ pentru gropi, taxe si alte porcarii, dar va stringetzi toti ca niste cucuvele si buhuhuitzi pe forum DESPRE NUMARUL PRINS IN NITURI DE 6 MIL INTR-UN SERVICE.

Oameni buni, sint femei afara, parcuri, distractii, munte, mare... terminati-va cu aberatiile... si GET A REAL LIFE!!!

Forumurile sint pentru discutii constructive si sa ne ajutam intre noi, nu sa ne batem joc de munca si investitia altora.

Vor fi foarte multi dintre voi care nu vor crede ce va spun, daca chiar va intereseaza sa va facetzi o parere despre opinia acestui om, duce-ti-va odata in acel service si vedetzi cu ochii vostri.

SI TERMINATI cu acuzatii gen tarani nesimtiti, poate cind unii dintre voi vor dezvolta o afacere mai profitabila si mai serioasa decit cea pe care o luatzi aici in bascalie, atunci probabil va puteti permite sa spuneti asta, dar deja vetzi avea prea multa educatie si alte probleme mai serioase ca sa o facetzi.

Poate cel mai bine ar fi, fiecare sa isi critice propriul domeniu de activitate, unde SE SI PRICEPE, e cel mai ushor sa vb aiurea despre altzii, daca macar spune-ti adevarul, nu NITURI DE 6 milioaone, si ca a fost la alt service si aia intr-adevar erau profesionisti...

In caz ca am mai mentionat, mai mentionez odata, omul a venit in service cu niste cerinte absurde, ceea ce pot confirma 10 insi, el e singurul nemultzumit, si totusi acolo clientzii se intorc mereu.

NU i s-au cerut 6mil pe nituri, in nici un caz, a fost pur si simplu luat la misto atita timp cit vine cu cerinte absurde, nu sint toti obligatzi sa ii vorbeasca ca la carte atita timp cit le jigneste si inteligentza si meseria in care au vechime.

Poate sa confirme respectivul "forum moderator" ca banuiesc ca de asta ii plingetzi toti de mila, ca e un fel de shef pe forum, ca A SI ACHITAT 6 MIL pe nituri SAU CA INTR-ADEVAR ASA A FOST???

Un ultim cuvint... PENIBIL !!!!!!

Si un alt ultim cuvint ... PENIBILLLL !!!!!!!!

Horia.

Modificat de Horikka
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa vezi cum gandesc ,,patronii lu' peshte" din Romanica... exact ca acest din urma membru. Ne mai miram de ce suntem tratati exact la fel in ,,reprezentatantele" oficiale - patronii de acolo nu au mentalitatea mult diferita de a acestuia: banii mei, investitia mea de enshpe miliarde, nu-mi spui tu (CLIENT) cum sa te tratez, stiu eu mai bine ce ai nevoie...

Nici eu nu am avut experiente foarte pozitive la acest service insa nu le-am postat aici pana acum, daca mai continua cu prostiile le voi posta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un singur comentariu....DOAMNE FERESTE de asemenea oameni cu "afaceri de miliarde"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Horikka tu esti cel PENIBIL in aceasta discutie ... iar concluzia este ca indiferent care ar fi fost cerintele clientului nu schimba cu nimic faptul ca voi i-ati zgariat masina ... de "profesionisti" ce sunteti cu peste 10 ani experienta in spate .... asta spune tot.

Modificat de BRUCE77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
DOAMNE FERESTE de asemenea oameni cu "afaceri de miliarde"!

Pai ... unde sa te fereasca ?

Aici in rromanica ?

Are dreptate omul : get a real life !

Aici 99% din respectivii oameni(?!) au mentalitatea lui Horikka .

In viziunea lor , noi clientii suntem cei "defecti" pentru ca nu-i intelegem pe ei ... oamenii cu "afaceri de miliarde"... :D

Aveti pretentii de la CCS ?

Priviti ce se intampla in curtea PoRo ...

Aceeasi Marie , cu alta palarie ... acelasi "respect"pentru clienti ...

:D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si acuma hai sa va zic eu parerea mea. Nu vreau reply la ea ca nu ma intereseaza reply`uri de la voi.

Horia,

1. daca nu te intereseaza reply-uri de ce postezi aici si de ce citesti ce scriem noi pe forumul asta ?

2. ti-as spune mai multe dar problema ta este ca oricum nu o sa intelegi nimic pentru ca nu ai habar despre notiunea de RESPECT, probabil asta fiind unul din motivele pentru care nu-l primesti

3. daca veneam eu acolo si ma trata vreun mecanic din ala cu experienta de 10 ani asa, ii demonstram si eu experienta mea de 20 si-i rupeam capul

4. intreprinzatorii aia merituosi care investesc bani si vor sa faca afaceri ar trebui mai intai sa invete ce este aia o afacere

5. daca nu vrei sa scrie sau sa spuna de rau despre acest service, mai bine te asiguri ca nu are ce, iar pustiul cu masina second hand merita tot respectul pentru ca venise acolo sa va dea bani, mi se pare ca esti si aberant si super nesimtit

etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Horikka pare a fi subiectiv / implicat in afacerea Cristal Car Service.

Eu nu pot sa spun decat ca am fost o singura data acolo si a fost excelent. Lucrat exact, corect, decent.

Am avut insa un schimb dur de replici cu CWR (fiul patronului de acolo) care este (era?) membru pe vwForum pe care l-am si penalizat corespunzator.

In concluzie mi se pare incredibil sa ameninti asa clientii. Pe Radu (Ice2K) il stiu de ceva vreme si ma indoiesc ca scornea el aberatii de dragul aberatului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Horikka esti chiar un "taran nesmtit". Ce sa ii faci, atata poti.... Vorba : "Clientul nostru, stapanul nostru" pt tine e decat o gluma proasta. In acest moment prin ce ai afirmat dinstart ai pierdut peste 10.000 de posibili clienti iar acest numar se va inmultii proportional datorita raspandirii zvonului. Deci ce ai realizat ??? In loc sa vii aici sa explii frumos care a fost problema sa incerci sa o dregi tu ai aruncat cu noroi in viitorii tai clienti.

Esti PENIBIL.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu puteti VOI sa va datzi cu parerea cu privire la serviceul omului, care din toate punctele de vedere este impecabil, atita timp cit toate topicurile sint pozitive si se trezeste unul singur care nici macar nu are tupeul sa relateze exact ce s-a intimplat.

Daca eu n-am avut tupeul sa relatez exact, poate-mi spui ce anume am omis/relatat mincinos.

NU i-a luat nimeni banii pe nituri, i-a zis doar ca atita ar trebui sa-l coste daca vine si cere asemenea aberatii, adica a fost luat la misto, un lucru absolut normal cind te duci sa invetzi tu mecanici cu pregatire peste 10 ani ce sa faca.

Pentru nituri am platit 10RON. Poate confirma baiatul care sta in birou, la calculator. Ce aberatii am cerut? Ce anume i-am invatat pe "mecanicii cu pregatire de peste 10 ani"? Pana in clipa in care i-a scapat bormasina in masina mea, nu am comentat nimic. Eu i-am zis ce-as vrea, el s-a apucat de treaba. Nu i-am zis sa dea gauri, cum sa dea gauri, nimic.

2. Cerinta cu prinsul numarului cu nituri denota foarte multa specializare si cunostinte avansate in ceea ce priveste masinile, si omul s-a straduit sa il ajute cit a putut.

Incerci sa pari superior dar nu reusesti. Ce legatura au specializarea/cunostintele in domeniul auto cu prinsul numarului? Nu-mi placea cum iesea suportul de numar din linia barei fata. Care-i problema? Lasand la o parte faptul ca nu ai idee care sunt cunostintele mele, trebuie sa vin cu o diploma in mecanica la service?

Citi dintre voi va datzi cu parerea despre un service bazandu-va pe faptul ca nu v-au prins corect numarul cu nituri???

Draga domnule, a nu prinde numarul corect este una. Il scoti, si-l prinzi iar. A lua vopseaua de pe capota portbagajului, este cu totul alta. Si nici macar pentru acest incident nu as fi scris absolut nimic aici. A gresi e omeneste. I-a scapat omului bormasina. Asta e. Si mie mi-a scapat uneori bormasina in diverse chestii si am zgariat una-alta. Asta e. Dar dupa ce-ai gresit, sa te enervezi ca cel caruia i-ai facut paguba are tupeul sa ceara (in cea mai calma si politicoasa maniera posibila) remedierea situatiei denota nesimtire. Nu-i reprosez altceva mecanicului decat atitudinea de dupa. Iar sefului de service, nici nu mai zic. Mai ales ca pentru aceste situatii service-ul are asigurare, deci nu trebuia sa scoata niciun ban din buzunar. Ce parere ai avea tu de un om care intra in spatele tau in timp ce esti oprit la semafor si incepe sa urle la tine ca doar n-oi vrea acum sa-ti repare masina???

3. Stati ca niste babe toata ziua si comentatzi pe forum, si vorbiti de altzi cu termeni gen tarani nesimtititi, oameni care investesc sute de mii intr-o afacere ca sa vina un pusti cu o masina second hand sa isi bata numarul in nituri si dupa aia sa faca reclama.

Repet. Nu fac reclama pentru greseala, fac reclama pentru atitudinea de dupa. Daca in loc de zgariat vopseaua montati ceva gresit care duce la pagube mai mari, la fel va asumati raspunderea?

3. OPC!?!!? BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, treziti-va ba nene ca sintem in 2007, nu mai tipati dupa OPC si nu iesiti in piata Univ pentru gropi, taxe si alte porcarii, dar va stringetzi toti ca niste cucuvele si buhuhuitzi pe forum DESPRE NUMARUL PRINS IN NITURI DE 6 MIL INTR-UN SERVICE.

Citez dintr-un post de-al meu de mai sus:

Dupa asta a venit si mecanicul minune care in furia lui ca de ce comentez la asa o nimica-toata (doar nu ne trebuie neaparat vopsea pe masina peste tot, nu??) a venit si mi-a zis ca am de platit 6 milioane pentru cele 4 gauri pe care le-a dat. Am luat-o ca pe-o gluma proasta si l-am ignorat.

Eu zic ca am fost foarte clar ca a fost doar ceva spus de mecanicul nervos si pe care nu l-am luat in serios.

Oameni buni, sint femei afara, parcuri, distractii, munte, mare... terminati-va cu aberatiile... si GET A REAL LIFE!!!

Stai linistit ca viata mea nu se rezuma la a-mi prinde numarul in nituri. Apreciez grija oricum.

Forumurile sint pentru discutii constructive si sa ne ajutam intre noi, nu sa ne batem joc de munca si investitia altora.

Spui vorbe mari. Vorbesti de a nu ne bate joc de munca si investitia altora, dar totusi cand vine vorba de munca si investitia altuia, devine doar un pusti cu o masina second-hand. Sa fie egalitate, dar nu pentru catei.

SI TERMINATI cu acuzatii gen tarani nesimtiti, poate cind unii dintre voi vor dezvolta o afacere mai profitabila si mai serioasa decit cea pe care o luatzi aici in bascalie

Nu cred ca am facut astfel de acuzatii. Si nu iau "in bascalie", ci semnalez o lipsa de asumare a responsabilitatii pentru greselile facute. Lucru ingrijorator, dupa parerea mea, mai ales daca problema nu s-ar rezuma la o zgarietura pe capota.

Poate cel mai bine ar fi, fiecare sa isi critice propriul domeniu de activitate, unde SE SI PRICEPE, e cel mai ushor sa vb aiurea despre altzii, daca macar spune-ti adevarul, nu NITURI DE 6 milioaone, si ca a fost la alt service si aia intr-adevar erau profesionisti...

1. Trebuie sa ma pricep la mecanica ca sa-mi dau seama ca o bormasina scapata in vopseaua unei masini nu e un lucru bun?

2. Am mentionat mai sus problema celor 6 milioane.

3. Voi(sau cristal service, depinde cine esti tu) ma puneati sa schimb bielete anti-ruliu + brat, care nu era tocma' ieftin (desigur, sunt convins ca la afacerile voastre de miliarde era o suma nesemnificativa). Problema erau doar bieletele. Oricum, asta a fost mentionata tocmai ca sa fie povestea completa, sa nu se trezeasca unul-altul sa zica c-am omis te-miri-ce. Nu as fi scris aici pt asa ceva.

Repet, am scris aici despre lipsa de asumare a reponsabilitatii a service-ului Cristal Car, nu despre greseala unui mecanic, nu despre o constatare gresita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca am mai mentionat, mai mentionez odata, omul a venit in service cu niste cerinte absurde, ceea ce pot confirma 10 insi

Care anume sunt cerintele absurde? Scoaterea unui suport de numar si datul de 4 gauri? A fost o sarcina prea dificila pentru mecanicii cu experienta de 10 ani? Daca cerinta era absurda de ce nu mi s-a spus ca nu se poate si gata?

si totusi acolo clientzii se intorc mereu.

Dupa postul tau, mai vedem.

NU i s-au cerut 6mil pe nituri, in nici un caz, a fost pur si simplu luat la misto

Asta am zis si eu.

nu sint toti obligatzi sa ii vorbeasca ca la carte atita timp cit le jigneste si inteligentza si meseria in care au vechime.

1. Nu sunt obligati toti sa vorbeasca ca la carte. Dar seful de service, cel care se ocupa de relatiile cu publicul, DA.

2. Cu ce am jignit cuiva inteligenta/meseria? Am cerut sa se remedieze greseala facuta de mecanic. Ti se pare un lucru absurd?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Forumurile sint pentru discutii constructive si sa ne ajutam intre noi, nu sa ne batem joc de munca si investitia altora.

Scoasa din context, este o afirmatie care ar trebui pusa in antet-ul VWF. In rest, nu comentez, ca de aruncat cu pietre se gasesc multi viteji fara constiinta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Forumurile sint pentru discutii constructive si sa ne ajutam intre noi, nu sa ne batem joc de munca si investitia altora.

adica masina mea nu e munca si investitia mea? CCS isi poate bate joc de munca si invetsitia mea, dar eu nu pot sa fac scandal. si sa stau sa inghit. ca nah..asta are afaceri de miliarde..si eu sunt mic.

uite o discutie constructiva:

cu masina trecuta vorbisem cu voinea sa vin la CCS pt niste prob la turbina. dar nu a mai fost cazul. acum ma felicit.

macar pe mine si ale mele 5-6 milione le-ati pierdut definitiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice: Al doilea post al tau in replica la ce-am scris eu ... denota mult mai real situatia!

Asta trebuia sa scrii de la inceput, sa relatezi exact nu sa te incurci in restul discutiilor, si ORICUM, multe lucruri care le-ai scris pur si simplu nu sint adevarate!!!

Nu vreau sa conving pe nimeni de nimic aici, si nici n-am sa ma apuc sa scriu ceva de genul: tu ai zis ceva, celalalt din service a zis altceva, sau dovezi sau mai

stiu eu ce... dar atita timp cit mintzi cu privire la ce s-a intimplat acolo... toata discutia asta e total OFF-TOPIC.

In fine, eu am zis ce aveam de zis, dar voi toti care atzi luat atitudine asupra postului meu ati omis sa intelegetzi un lucru:

NU AM NICI O TREABA CU RESPECTIVA AFACERE, nu sint implicat in ea, nu am investit bani acolo, si nu sint mai mult decit un client si prieten cu toata

lumea de acolo, si e normal sa le sar in aparare, cind vad scrise asemenea aberatii si acuzatii nefondate.

Deci toata problema in final s-a rezumat la atitudine, si daca tot esti forum moderator, macar fii corect si sincer in ceea ce afirmi.

Si inca ceva pentru toata lumea:

NU va convine Cristal Car, NU va convine PORSCHE ROMANIA, NU va convine Midocar, de toate service-urile avetzi cite ceva negativ de comentat si in final vine cel putin unul si zice: NICI ACOLO NU.

IN ritmul asta cred ca va trebui deschis un service pentru cei de pe forum, atunci abia cred ca va fi liniste.

BTW, mentalitatea mea e sanatoasa, poate colegu Mozzila cu atitudinea lui cu "daca mi se intimpla mie ii rupeam capu" e cel care are cea mai "sanatoasa" atitutine....

Revin, ... PENIBIL !!!!

H.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ice: Al doilea post al tau in replica la ce-am scris eu ... denota mult mai real situatia!

Nu inteleg.

Asta trebuia sa scrii de la inceput, sa relatezi exact nu sa te incurci in restul discutiilor, si ORICUM, multe lucruri care le-ai scris pur si simplu nu sint adevarate!!!

In ce m-am incurcat? Am relatat din primul post totul! Care "multe lucruri pe care le-am scris" nu sunt adevarate? Zi unu!

stiu eu ce... dar atita timp cit mintzi cu privire la ce s-a intimplat acolo... toata discutia asta e total OFF-TOPIC.

Am relatat totul 100% corect, pana si expresia de "te dau afara in suturi" folosita de seful de service! Ce anume din ce-am zis eu nu e adevarat?? Macar zi pe fata sa stim toti despre ce vorbim.

NU AM NICI O TREABA CU RESPECTIVA AFACERE, nu sint implicat in ea, nu am investit bani acolo, si nu sint mai mult decit un client si prieten cu toata

lumea de acolo, si e normal sa le sar in aparare, cind vad scrise asemenea aberatii si acuzatii nefondate.

Care sunt aberatiile si acuzatiile nefondate? Crezi ca mi-am facut singur de nebun gaura din portbagaj??

P.S. Un lucru interesant e ca cwr citeste topicul, dar nu scrie nimic :D M-ar interesa si parerea lui, sincer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scriu aici in numele meu personal.

pacat ca dupa atatia ani de cand santeti pe forumul asta nu ati invatat un lucru,sa nu va lasati manipulati de un moderator de forum.credeti acum ca tot ce scrie el e adevarat?lumina in care v-a prezentat el faptele este cu totul alta decat realitatea.pacat ca va lasati manipulati.

cine sinteti voi sa judecati pe cineva numai dupa ce v-a zis altcineva?pun pariu ca multi dintre cei care au scris nici macar nu cunosc service ul,nu au fost niciodata in el,si nici macar nu ma cunosc pe mine sau vreuna dintre persoanele angajate in acest service.

ca s-a gresit ?da intradevar,s-a gresit,intradevar masina omului a fost zgariata.

cel care a gresit i-a recunoscut clientului greseala.dar "clientul "s-a transformat,a devenit foarte agitat si nervos..deja a estimat in cateva secunde ca pe el il costa remedierea acelei probleme 6mil rol.daca se gandea mai mult,probabil isi dadea seama ca venise defapt cu un porsche sau un rolls royce,si cineva in service i-a pus placile de inamtriculare pe o alta masina.ceea ce vreau sa intelegeti este ca omul a devenit ironic si recalcitrant verbal,spunand ca el vrea sa i se remedieze problema.daca stau sa ma gandesc,omul nu prea are idee de ceea ce inseamna intelegere amiabila.el s-a asteptat probabil ca cineva va scoate bani din buzunar si ii va da cash cateva milioane de lei,pt a-si remedia problema.ce l-a deranjat defapt pe client a fost ca i s-a oferit in schimb o asigurare,ceea ce ar fi fost perfect legal.

ce uita sa spuna e ca a plecat la politie ,nu inainte de a si se oferi de la service datele firmei,pt a-i fi de folos in declaratie.

ce uita sa zica e ca nu a ajuns niciodata la politie ,cum ar fi fost normal.el a crezut de cuviinta ca ar fi mai bine sa reclame acest lucru la membrii forumului,ca acestia sa ii sara in ajutor si sa ii planga de mila,si pe deasupra sa ne jigneasca pe noi.

cum isi permite vreunul dintre cei care a facut afirmatii jignitoare ,sa faca acest lucru fara ca nici macar sa ma cunoasca,sau sa ne cunoasca??doar pentru ca asa a spus un moderator??pacat de anii pe care ii aveti!!!

sa va dau alt exemplu:daca cineva v-ar avaria masina in trafic,si nu ar fi vina dumneavoastra,ce a-ti face?omul se da jos din masina,spasit,si va intinde asigurarea.voi,ca niste buni samariteni,il luati la bataie,ii sariti la gat,si apoi pozati in victime.

da,probabil ca asa a-ti proceda,dupa atitudinea pe care ati aratat-o.

sa va mai zic ceva,pe ice_2k defapt asta l-a deranjat,ca nu i s-a oferit alta masina in schimb probabil,sau vreun avion.l-a deranjat ca cineva si-a recunoscut vina,si i-a oferit o solutie legala si pertinenta de a-si remedia problema.

acum va las pe voi sa va mai ganditi inca odata la ceea ce ati scris,iar daca cineva vrea sa ma jigneasca,sa ma cunoasca inainte,ca asa ar fi mai bine.pe mine stiti unde sa ma gasiti ca sa facem cunostinta,eu nu stiu unde sa va gasesc pe voi,ascunsi in spatele unor nick uri,asa ca mai subliniez inca odata ,ATI GRESIT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, sper sa nu te superi pe mine cwr, dar cu tonul asta nu reusesti sa iti faci prea multi simpatizanti. e doar o remarca de ordin general.

ca om de pe strada, interesat vag de problema, iti pot spune ca threadul asta m-a convins sa evit totusi service-ul vostru si sa am o pozitie rezervata in cazul in care cineva m-ar intreba daca stiu ceva de el.

adevarul e undeva la mijloc, sunt perfect constient, dar cu sustinatori ca horia si cu replici ca asta a ta, de ce sa risc?... pentru ca, pana la urma, omul are masina zgariata, ati ratat un diagnostic si in plus... sa faca cineva misto de mine intr-un context strict profesional?... nu, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutiile, pina la urma fie ele si in contradictoriu, sa zicem ca sint bune, acceptate si

poate vreodata va iesi si ceva bun din ele.

Repet discutiile sint ok, dar de aici si pina la un moderator al forumului, repet, MODERATOR,

sa isi puna in semnatura o anti-reclama grosolana la adresa unei afaceri/firme (oricare ar fi ea)

mi se pare deja un abuz maxim.

Daca as fi facut eu asta, sau oricare dintre useri, s-ar fi ales cu o suspendare, sau orice altceva.

Pentru unii, discutiile nu ajung, trebuie sa faca putin abuz de putere, ca tot vorbeam ceva mai sus

despre politete, maniere, credibilitate si rezolvarea amiabila a problemelor.

H.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adso:daca tu asta ai inteles,imi pare rau pt timpul tau pierdut.daca nu m-am facut inteles,iarasi ,imi pare rau ca e greseala mea.clienti nemultumiti or sa fie tot timpul,sa stii.e firesc.iarasi,a gresi ,e uman.faptul ca imi recunosc o greseala nu ma disculpa ,dar nici nu ma condamna.

eu am recunoscut ca am gresit cand s-a intamplat ce s-a intamplat la ,masina lui,daca lui nu i-a convenit solutia oferita de mine,e problema sa,mai mult nu pot face.sa stii ca nu e singurul client unde s-au facut greseli.dar unde s-au facut am platit intr-un fel sau altul.

in ceea ce priveste diagnosticul pt problemele lui ,iarasi nu ai dreptate:diagnosticul a fost doua bielete si un brat.

el s-a dus in alt service si a inlocuit in mare parte ceea ce i-am spus noi.daca nu a inlocuit bratul,asta nu inseamna ca nu trebuia.asta a hotarat proprietarul masinii.in ceea ce priveste pretul porpus de mine pt piesele lui,iarasi este discutabil.este o piata libera,unde sint zeci de producatori,zeci de importatori si alti zeci de distribuitori.cum poti sa imi spui ca o piesa e mai scumpa la mine si mai ieftina la altul?esti convins ca este vorba de acelasi producator,aceeasi calitate?NU!atunci parerea ta este o chestiune discutabila.

ca sa fie pe intelesul tuturor:daca unui om ii constat 10 probleme la o masina,asta nu inseamna ca acea masina nu mai poate merge un metru.sintr porb leme si probleme,grade de uzura diferite,stari avansate de uzura,etc.deci e iarasi o chestiune discutabila.

ce nu intelegeti voi aici,este ca sint probabil(din cunostintele mele sigur)mult mai multi oameni care au fost in acest service si au plecat multumiti.dar ei nu isi pierd timpul judecand oamenii gresit,si nu baga in seama aberatiile unora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!