Jump to content

Lumini de zi (Touareg 7L)


flexibal73
 Share

Postare recomandată

A montat cineva DRL pe modelul 2009? Dedicate nu există. As vrea sa montez pt a evita consumul becurilor cu Xe. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merg montate - acum sa gasesc un model care sa se integreze frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai gasit ceva?  Ca pe xenonvision-nimic, pe dectane.ro/de- nimic. Numai unele care se atirna in bara si arata urit rau de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am sa postez aici fiindca nu pot deschide alt topic.

Imi poate recomanda cineva niste leduri care sa nu dea eroare de bec ars pentru numarul de inmatriculare? 

Touareg MK1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns, insa consider ca nu am nevoie de toata lampa, am nevoie doar de un led care sa nu imi dea eroare de bec ars.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lampile sunt construite cu multe leduri (18 - 20) pe intreaga suprafata si vor lumina mai bine, vor avea alta dispersie fata de un bec cu led bagat in lampa standard.

Daca vrei doar bec cumpara c5w can-bus. Bine ar fi sa te intalnesti cu vanzatorul sa probezi direct, multe chinezarii, chiar daca scrie ca sunt fara eroare, nu merg corect.

 

On topic:

Am vazut in meniul convenience setup al Touareg-ului o setare DRL on/off. Selectand ON imi apride proiectoarele. Cum functioneaza chestia asta, merg cu proiectoarele aprinse pe post de DRL? E normal / legal?

Modificat de YRX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ceau,

Se poate cumva selecta ce becuri sa se aprinda ca si lumina de zi? Momentan mi se aprinde faza scurta + stop-urile, insa pe faza scurta sunt xenoanele si nu as vrea sa mi se arda prea des.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
On 30.06.2019 at 18:59, andrei141592 a scris:

Ceau,

Se poate cumva selecta ce becuri sa se aprinda ca si lumina de zi? Momentan mi se aprinde faza scurta + stop-urile, insa pe faza scurta sunt xenoanele si nu as vrea sa mi se arda prea des.

Aceiași treaba as vrea si eu:(( imi doresc ca lumini de zi sa mi se aprindă doar pozițiile din fata.. știe careva daca se poate ??:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!