Jump to content

Seat Leon 5F facelift


CristiALF
 Share

Postare recomandată

Seat introduce un facelift 2017 pentru Leon. Nu prea sunt schimbari la cum arata (foarte mici update-uri la exterior), focusul este pe gadget-uri si ceva calitate in plus la interior. In plus se introduc noi motorizari (1.0 TSI si 1.6 TDI, ambele de 115CP) si un nou nivel de echipare Xcellence ("lux") langa cunoscutul FR (sport). Primele vor veni variantele in 5 usi si ST-urile, dupa care 3 usi, X-Perience si Cupra.

Mai multe detalii, poze si un video, gasiti in link-ul de mai jos.

 

http://www.autoexpress.co.uk/seat/leon/97426/new-2017-seat-leon-facelift-brings-big-tech-upgrades

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cupra bai....

Iti iei un combi cupra fl si la revedere, nu tre Ateca :))

@Topicul in sine: cred ca pe luni voi da avansul pentru Ateca, probabil pana prin februarie apoi vom astepta, conform informatii dealer pt 2.0 dsg 190cp

 

@75NOR de indata ce semnez actele, platesc avansul, voi reveni cu confirmarea fabricii o data ce o am, cat despre indexare m-ai pierdut, imi dai un link pt dummys ca nu stiu ce sa incep cu a doua intrebare :(

 

Modificat de ToniM
le
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa nu ma gandesc la un Xp Negru + acc+dcc+dsg7+tsi in varianta facelift-ată

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cupra o sa aiba 300 de caluti :)

Modificat de alecsutzyu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar incanta mult mai tare polivalenta unui XP decat performantele unei Cupra. But that's just me. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

new_seat_leon-004h.jpg

new_seat_leon-013h.jpg

new_seat_leon-014h.jpg

Seat-Leon-2017-ig.jpg

new_seat_leon-009h.jpg

new_seat_leon-012h.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da'  nu pun si astia un Volan tesit?  Albastrul ala mi se pare demential

Modificat de Luciosu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta am inteles, dar i-am spus ca nu o va vedea pe Xperience. Acolo doar DSG6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-au pus (dsg7 ud) pe noul St, in varianta 2.0 tdi 150 4x4. Nu vad de ce nu l-ar pune si pe viitorul Xp. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Min 1.48.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ca subit Leon Xp Fl cu 2.0 tsi ( cred ca vor renunta la 1.8) + dsg7 = love. de curiozitate, ce greutate are masina ta in carte? Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vei vedea 2.0 TSI pe XP, mai mult ca sigur. 

XP-ul de 1.8 este o varianta foarte buna DACA il scoti la un pret bun. Altfel, daca e situatia la fel ca atunci cand mi-am luat eu de ex, cu Alltrack-ul mai ieftin decat XP-ul...

 

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apare Cupra 300 4x4 ... sunt curios cit costa la noi. Cupra a disparut din configurator, ca si ST -ul.

Modificat de vdragos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca intrebarea colegului @cristi511 e pentru mine, 1529 in CIV

Modificat de vdragos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Dragos. Deci ne putem aștepta ca benzina sa fie cu minim 50kg mai ușoară. :)  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vdragos Cupra a disparut din configurator de vreo 2 luni :) . Mai era disponibila pe SC. Au aparut pe forumul monomarca niste preturi din Elvetia, parca spre 40k CHF. Dar stiai asta Daddy :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, Luciosu said:

Da'  nu pun si astia un Volan tesit?  Albastrul ala mi se pare demential

Numai FR si CUPRA va avea, pozele ce vezi sunt de pe o noua echipare aparuta pe facelift : Excellence(un fel de Laurin and Klemment in viziunea Seat :)) ) Ciudat acel ecran de 8 cu numai doua butonase pe langa hmmm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anul viitor imi schimb masina si cred ca am gasit si inlocuitoarea cu acest facelift :lol: Mereu mi-a placut design-ul exterior al leonului dar interiorul mi s'a parut urat, acum imi place, mult. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@laduncaag Multumesc pentru volanul tesit. :)) Eu am o problema cu volanul, nu le suport in 4 spite. Si as prefera tesit. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!