Jump to content

Montare lumini in usi spate cu geamuri manuale...


GabiB77
 Share

Postare recomandată

trebuie sa improvizezi: tras fir (+) prin stalp in usa ... plusul acesta il dadea calculatorul de usa, dar cum tu nu ai... il iei de la switch-ul de usa deschisa

minusul il iei de pe usa de undeva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

minus de la switch yala - trebuie sa verifici cu aparatul de masura, care este.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !

Alta varianta nu ar fi decat prin aducerea firului de plus in usa ? Daca nu,care este switch-ul de usa deschisa ?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa duci plus in usa neaparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/14/2016 at 8:01 PM, Mihai Dan said:

Multumesc !

Alta varianta nu ar fi decat prin aducerea firului de plus in usa ? Daca nu,care este switch-ul de usa deschisa ?!?

switch - ul e cel din yala - cu aparatul de masura, verifici care este firul de la yala 

In cazul tau - nu ai plus in spate, ca ai geamuri manuale - deci nu ai de unde sa ai plus in usa - deci, trebuie sa il aduci din fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Buna ziua. Am montat luminile pentru usi intocmai ca in acest post. Astazi am activat luminile la usile din fata iar la usile din spate mi-a dat eroare de comunicare. Dupa aceasta eroare nu mai functioneaza nimic la usile din spate ( nici inchiderea nici geamurile electrice ). Acum imi apar multe erori, dupa ce am activat luminile la usile din fata. Ma poate ajuta cineva?

Erori - All.txt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

refa codarea initiala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat. Am mai studiat pe forum, am recodat si merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut baieti recent mi-am achizitionat si eu un set de lumini (acelea de sub fata interioara a usi) dupa montare, ca la carte in mufa gri pinul 18+si 19- am codat adaugand codarea pt lumina cu +00064 parca am urmatoarea eroare:

00120 - Outside Warning Light/Door Exit Light Driver Side: Electrical Fault in Circuit.

Ce pot face sau ce sa verific. Masina estea cea din semnatura. 

Modificat de M@rcel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inversat becu,l urmeaza sa incerc si firele dar sa dea un pic de caldura si sa am timp liber.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e bec..nu mai e nevoie..credeam ca-s led..la alea trebuie respectata polaritatea.Verifica conexiunile..trebuia sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

21 hours ago, M@rcel said:

Salut baieti recent mi-am achizitionat si eu un set de lumini (acelea de sub fata interioara a usi) dupa montare, ca la carte in mufa gri pinul 18+si 19- am codat adaugand codarea pt lumina cu +00064 parca am urmatoarea eroare:

00120 - Outside Warning Light/Door Exit Light Driver Side: Electrical Fault in Circuit.

Ce pot face sau ce sa verific. Masina estea cea din semnatura. 

Vezi ca lampa are o diaoda in ea si daca ai conectat oinvers nu merge, deci pin 18 la 2 de la lampa si pin 19 la 1 de la lampa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 14.10.2016 at 20:59, Al Bundy a scris:

Trebuie sa duci plus in usa neaparat.

si de unde se poate lua plus-ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai geamuri manuale? Pai, din fata.. Pillar, panou siguranțe, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!