Jump to content

Modificari, upgrade-uri, update-uri


75NOR
 Share

Postare recomandată

Posteaza codurile la mufele de care ai nevoie, vedem ce pini iti trebuie, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, mulțumesc pentru ajutor,bineînțeles contra cost atât sfaturi cât și piese (rămâne sa găsim cum e mai bine), conform colegilor de pe de pe diferite forumuri care au făcut deja retrofit la spira 5Q0953569B valeo (care suporta încălzire și padele) îmi trebuie mufa 14 pini 5Q097272, 2 (3) pini care întra în ea pentru încălzire A0185458526 (conectare în spira), N90684405 (N90684405) x2 (3) pini pentru conectare în tablou de siguranțe alimentare încălzire spira-volan, sper sa nu greșesc în cele spuse mai sus. Am și următoarea diagramă relocare pini din mufa cu 16 pini în mufă cu 14 pini. 

Screenshot_20211128_210410_com.android.chrome.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog, imi aduci aminte joi, cand ajung la mine la service, iti verific cost elementele mentionate mai sus, termenele de livrare, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, îți mulțumesc, rămâne pe joi.

Dacă poți să-mi spui dacă diagramă conversie pini este buna, mulțumesc 

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bună ziua, puteți sa ma ajutați în desfacerea panou ușa spate ss3, nu pot sa ajung la un șurub, nu știu cum se desface o partea din maner. Mulțumesc 

IMG_20211204_113152.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna ziua. 

Detin un Superb 2.0 tsi 2019 si sunt interesat daca ar merge Android Auto Wireless pe el. Cu un Huawei P30 pro nu am reusit sa ma conectez. Am inteles ca doar unitatile MIB3 suporta android wireless. Sincer nu stiu daca am 3 sau 2.5.

Multumesc

IMG_20220126_155301.jpg

Modificat de emildebreti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/27/2022 at 10:24 AM, emildebreti said:

Buna ziua. 

Detin un Superb 2.0 tsi 2019 si sunt interesat daca ar merge Android Auto Wireless pe el. Cu un Huawei P30 pro nu am reusit sa ma conectez. Am inteles ca doar unitatile MIB3 suporta android wireless. Sincer nu stiu daca am 3 sau 2.5.

Multumesc

IMG_20220126_155301.jpg

Doar cu modul dedicat, care vine conectat in mufa usb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, revin și eu cu 2 probleme la ss3 2017, am înlocuit vechiul volan cu comenzi cu unul model 2021(cred, o sa atașez și poze)cu încălzire, urmează sa schimb și spira volan (dar aștept mufa), de cand am schimbat nu îmi mai funcționează butoanele din stânga volanului și anume sa schimb meniu dintre ceasuri bord. Am citit ca ar trebuii sa schimb și can Gateway cu unul terminație AG (sau nu știu dacă merge Upgrade). Ce puteți să-mi spuneți? Va rog ceva informații!

A doua problema este conectare cablaj keyentry(daca ma exprim corect) uși spate, am văzut un film pe YouTube la un golf 7 și conectează ambele uși spate în partea dreaptă sub torpedou. Întrebarea mea este :oare ușa stânga spate nu se poate conecta cablajul în partea stângă?

Va multumesc. Aștept sfaturile voastre. 

Screenshot_20220211_070638_com.android.chrome.jpg

IMG_20220211_170006.jpg

Chiar acum, Bogdan75B a scris:

Salut, revin și eu cu 2 probleme la ss3 2017, am înlocuit vechiul volan cu comenzi cu unul model 2021(cred, o sa atașez și poze)cu încălzire, urmează sa schimb și spira volan (dar aștept mufa), de cand am schimbat nu îmi mai funcționează butoanele din stânga volanului și anume sa schimb meniu dintre ceasuri bord. Am citit ca ar trebuii sa schimb și can Gateway cu unul terminație AG (sau nu știu dacă merge Upgrade). Ce puteți să-mi spuneți? Va rog ceva informații!

A doua problema este conectare cablaj keyentry(daca ma exprim corect) uși spate, am văzut un film pe YouTube la un golf 7 și conectează ambele uși spate în partea dreaptă sub torpedou. Întrebarea mea este :oare ușa stânga spate nu se poate conecta cablajul în partea stângă?

Va multumesc. Aștept sfaturile voastre. 

Screenshot_20220211_070638_com.android.chrome.jpg

IMG_20220211_170006.jpg

IMG_20220211_170042.thumb.jpg.cfcfc67273674bbab7e38add88f2f9e5.jpg

Chiar acum, Bogdan75B a scris:

 Scuze, era vorba de butoane din dreapta volan cele cu meniu bord, am atașat scan cu can Gateway al meu și spira care urmează sa o montez (cea de pe masina e cu A la final și nu suporta încălzire calzire. 

Screenshot_20220211_070638_com.android.chrome.jpg

IMG_20220211_170006.jpg

IMG_20220211_170042.thumb.jpg.cfcfc67273674bbab7e38add88f2f9e5.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut. da ai nevoie de gateway 3q0907530AG si de modul pentru a putea schimba info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!