Jump to content

Modificari, upgrade-uri, update-uri


75NOR
 Share

Postare recomandată

Deschid topicul asta in ideea de a contabiliza aici cam ce modificari se pot face.

O sa incep cu problema cu jeturile de la spalatorul de parbriz. Multumim Skoda pentru cost-saving si trecerea de la jeturile tip evantai pulverizat, la jeturile tip "pistol cu apa" :P 

Solutia exista si e simpla: retrofit la jeturile de la Passat B8

Partul de Passat are codul 5M0 955 986 C 9B9 si este cel pentru duze incalzite.

Pentru duze neincalzite partul are codul 5M0 955 985 C 9B9

Rertofit testat si certificat de colegii de pe Briskoda. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la stropitori parbriz, mi se pare putin ciudat. Nu pare ca ar fi doar pistol cu apa, dar nici nu e ca la Octavia. Pur si simplu arunca ciudat, dar totusi stropeste intreg parbrizul, deci e bine. Nu simt nevoia de altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru cei interesati, se gaseste de comandat la dealeri fusta spate de SportLine, cea cu "evacuari fake" cu o banda discreta cromata, gen C Klasse.

E 430Ron si e plug and play 

IMAG2456.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare, chiar arata bine, ma voi interesa si am sa iau. Ms fain.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca cel mai simplu e sa suni la Delcar BV - au SportLine in showroom - caci iti trebuie un VIN dupa care sa comanzi reperul. La BV e singurul SportLine din tara, momentan :) 

Si eu sunt tentat sa iau, oscilez intre a lua asa ceva vs. a face retrofit la tips-urile vizibile de la TSI 280- vezi poza mai jos, pentru ca TSI 220 vine cu evacuare stanga - dreapta, doar ca e indreptata in jos iesirea tobei. Inca sunt in dubiu.

Daca iei si montezi te rog niste poze, etc :) 

SportLine3.jpg

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma tenteaza si pe mine, la 430 ron e chiar ieftin. oare cat mai e si manopera?! Dar parca totusi arata mai bine evacuarea de tsi 280, ii da un aer de sportivitate. Am vazut ieri in trafic un tsi 280, scotea abur pe ambele evacuari, arata foarte misto. Ornamentul ala de Sportline parca nu ii da prea multa personalitate fata de cel standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@75NOR: votez pentru retrofit la tipsuri. Mai ales ca ai si motorul adecvat la care poti face asta, tevile sunt deja acolo, trebuie doar difuzorul probabil si tipsurile. Arata mult mai bine si e senzatie sa vezi aburul iesind pe ambele parti. Se preteaza cel mai bine vs difuzor cu tipsuri fake de merc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tizule, lasa prostiile fake si baga un retrofit de efect cu tipsurile de 280. :icon_thumright:

Ai aici un video edificator zic eu si mai multe detalii tehnice aici. Spor la citit si la bugetat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 21/11/2016 at 4:52 PM, 75NOR said:

Pentru cei interesati, se gaseste de comandat la dealeri fusta spate de SportLine, cea cu "evacuari fake" cu o banda discreta cromata, gen C Klasse.

E 430Ron si e plug and play 

IMAG2456.jpg

Esti sigur ca ii doar 430 de lei? Ca modificare asta implica fusta spate+3 ornamente cromate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e pretul din sistem de la Delcar, mi-au zis ca il pot comanda.

Fusta vine cu elementele cromate aplicate, e "one piece" tot ansamblul ala. Doar pare de la distanta ca sunt mai multe piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca vorbim de lucruri diferite! Sau aia de la reprezentanta is pe spate si eu inclin sa pariez pe a doua varianta :D. Ii vorba de reperele 17, 34 si 2x35. Astea fiecare is peste 100 euro bucata!

s3fusta.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot sunt separate, eu sunt curios de alt lucru: nu cumva merg luate doar reperele 34 si 2x35 si puse pe fusta deja existenta pe masina?

E posibil @75NOR sa fi primit pretul pentru "fusta spate Sportline", adica doar pentru reperul 17, pentru ca poate nici ei nu stiu clar deocamdata despre ce e vorba, fiind prima masina Sportline de la noi.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gaseste si pe Superskoda cu 194Eur. Acum e promo cu 25% discount pe Superskoda. Adica iese 145Eur.

Si-au comandat mai multi pe Briskoda partul asta.

 

Untitled.jpg

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Modificari, upgrade-uri, update-uri

Momentan nu il mai au!

You are in department: Skoda -> SUPERB III -> Bodykit

Item with this ID is not available.
Return to main page.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Misto asa :( 

Probabil a fost stoc limitat, sau s-a intamplat ceva.

O sa trec vineri iarasi pe la Delcar si mai intreb 1 data exact ce presupune "fusta spate Sportline" si ce primesti de banii aia.

O sa intreb si de volanul tesit, alt reper care ma intereseaza :) Pe Superskoda nu au volanul tesit, desi cred ca e identic cu cel de O3 RS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt codurile:

3V5807833 2ZZ - left part

3V5807834 2ZZ - right part

3V5807823 2ZZ - the middle part

3V5807521H 9B9 - fusta spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sebip perfect ce ai pus tu acolo. Exact aia voiam și eu, tips-uri ca tsi 280. În primăvara le voi lua și eu și le voi monta. Sper sa iasă perfect simetric, pare ușor de montat acasă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@RzzV: daca intri in linkul ala si deschizi manualul de montaj - e un PDF acolo - o sa vezi ca e destul de simplu de montat, l-am studiat si eu. Merita tips-urile alea 69Eur, mai ales ca scrie ca sunt din metal facute, deci nu plastic vopsit sa imite metalul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spre deosebire de Sportline, sau OEM...va lipsi bagheta de pe mijloc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar TSI 280 nu are bagheta pe mijloc, sunt doar tipsurile. Vezi poza de mai sus, cu cea rosie, postata de mine. Aia e TSI280 sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mama ce preturi, WTF ? :)  Probabil ca s-au prins cei de pe Superskoda ca il vand prea ieftin si l-au retras...

O sa intreb iarasi cand ma duc la Skoda.

Apropos de linkul tau, kitul de evacuare (2 x tobe finale, incl. tipsuri, incl. clapete de sunet si modul comanda ) = 750 Eur :( 

Oare unde o fi legat modulul ala de deschidere clapete, la pedala de acceleratie ?

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@75NOR Habar nu am! Probabil fiind OEM ar trebui studiat cum vine pe original...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!