Sali3ri

Octavia 3 FL - discuții generale

607 postări în acest subiect de discuţie

Publicat (modificat)

Salutare! Astăzi am dat avansul pentru noua Octavia in urmatoarea configuratie (L.E. Am eliminat imaginea intrucat nu se vedea):

1.4 TSI Style manuala, culoare Gri Quarz

- Clever Pack (faruri LED, stopuri top LED, senzori fata/spate, Bolero + Smartlink, Kessy)

- ACC pana la 160 km/h + Front Assist 

- Maxi-Dot Color, duze incalzite, Hill Hold Control, Intelligent Light Assistant, Oglinzi pliabile electric, Phonebox, volan incalzit (m-a obligat la alegerea ACC), elemente suplimentare protectie sasiu.

Pe lângă prețul final din contract (20.500) se mai adaugă și Rabla, deci prețul ar ieși în jurul sumei de 19.500.

Bine de stiut faptul că opțiunea Elemente suplimentare protecție sasiu este scutul pentru baia de ulei, după explicațiile date de dealer.

Termen de livrare: 12-17 săptămâni :( (termenul normal este 8-12 la care se adauga inca 5 saptamani la alegerea motorului 1.4 TSI)

Modificat de cristi2555
1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

404... nu se vede configuratia

la mijlocul lui martie mi s-a spus 8-12 saptamani; dupa fix doua luni, masina era in Curtici

0

Link către postare

:biggrin: masina e in vama, inca sunt in saptamana 7 de asteptare (termen dat in contract intre 8-10 saptamani, saptamana trecuta am sunat la dealer, au verificat la fabrica si cica termenul ar fi fost sfarsitul lui iunie, surpriza mare azi, deci au produs-o si livrat-o in vama in sub o saptamana).

astazi am dus certificatul fiscal (ca nu am datorii ) pentru programul rabla si astept disponibilitatea unui tichet ca sa pot achita masina. Sper in doua saptamani sa o am.

0

Link către postare

si eu am dosarul complet: astept validarea in program, 4-5 zile incepand de luni, iar dealerul m-a ajutat si cu comanda de transport, sper sa ajunga in timp util pentru mini-vacanta de iunie :rolleyes:

dotari bune, asteptare usoara @cristi2555

@alexbb, mai avem putin :P

1

Link către postare
On 19.05.2017 at 7:12 PM, o3_cep said:

Catalogul de accesorii poate fi accesat aici: http://www.skoda.ro/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/1062-47850-56906-downloadTag/default/25214e0a/1488319632/poro-catalog-primavara-vara-skoda-2017.pdf

In catalog oferta e valabila doar pentru Superb: "Cameră mers înapoi Superb (3V0054634) - 1.135 Lei". 

ah, ok, eu sunasem acum ceva timp la ei si mi-au zis ca nu au nici o oferta pt camera marsarier la octavia 3, any ways, mai incerc:) daca nu am gasit ceva aftermarket insa ma duce per total pe la 1300

0

Link către postare

Ce dimensiuni ( J , ET , ... ) ar trebui sa aiba jantele de otel pt O 3 , 2.0 TDI , 4x4 , Style , cu cauc dimens 205 55 16 ? 

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.