Jump to content

Rulou portbagaj Passat B7


passat1.6
 Share

Postare recomandată

La un Passat din 2012 am o problema cu ruloul de la portbagaj,in sensul ca in partea stanga cred ca am un arc rupt,deoarece nu il mai intinde cum ar trebui.A mai reparat cineva asa ceva?Ceva sugestii sunt binevenite.Si cum ar trebui demontat din locasul lui?Am incercat sa il misc si nu am reusit.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

daca este vorba de variant, la mine era blocat si nu puteam sa scot ruloul cu totul, am scos butonul fortat cu o surubelnita , inspatele butonului era mecanismul de declansare spart, l-am indepartat si am gasit mecanismul de blocare care poate fi declansat, accesul este foarte anevoios insa este posibil. Acum pot lua ruloul, in rest functioneaza ok la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/8/2016 at 5:34 PM, passat1.6 said:

La un Passat din 2012 am o problema cu ruloul de la portbagaj,in sensul ca in partea stanga cred ca am un arc rupt,deoarece nu il mai intinde cum ar trebui.A mai reparat cineva asa ceva?Ceva sugestii sunt binevenite.Si cum ar trebui demontat din locasul lui?Am incercat sa il misc si nu am reusit.....

,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit si eu sa il dau jos in cele din urma,in partea superioara dreapta,are un buton pe care trebuie apasat destul de tare si impins ruloul in partea stanga,asa o sa iasa.Cat despre desfacut ruloul, e o alta poveste,are doua suruburi pe capete cu,cap torx,si cu un fel de protectie in mijloc,pe care inca nu am reusit sa le desfac.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
On 8/31/2016 at 11:14 AM, yuk said:

daca este vorba de variant, la mine era blocat si nu puteam sa scot ruloul cu totul, am scos butonul fortat cu o surubelnita , inspatele butonului era mecanismul de declansare spart, l-am indepartat si am gasit mecanismul de blocare care poate fi declansat, accesul este foarte anevoios insa este posibil. Acum pot lua ruloul, in rest functioneaza ok la mine.

Salut,

Aceeași problema o am și eu nu mai pot scoate ruloul. Butonul este cumva băgat in rulou nu îl mai pot apasă deloc. Poți te rog sa îmi zici cum ai făcut exact sa îl scoți și dacă după se poate înlocui butonul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Va salut,

Am o intrebare, ruloul de la passat b6 variant sa potriveste la passat variant b7?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!