Jump to content

Sistemul multimedia - Superb 3


teodosie
 Share

Postare recomandată

Siri stie doar limbile de circulatie internationala! Pentru noi, atata timp cat primesti sau vrei sa trimiti mesaje scrise in limba romana, este cvasi-inutila functia.

Poti sa te distrezi putin cu ea cand vezi cum citeste mesajele si ce intelege ea cand dictezi, dar mai mult nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,

Dupa upgrade-ul de la Galaxy S6 la S9, cu acelasi kit de AndroidAuto luat de pe un apkmirror, nici macar nu imi mai citeste telefonul, merge doar pe functia de incarcare.

Inainte mergea totul brici, cu exceptia unor blocaje pe displayul Columbus, but now...

Tind sa cred ca am uitat vro bifa prin S9 care nu'mi mai da voie sa il conectez nici macar MTP:

 

Mai jos, doua filmulete - Samsung S9 vs Samsung S6.

 

 

 

 

 

 

 

Any thoughts?

Thanks!

/O.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 22.01.2018 at 10:13, topcat a scris:

A observat cineva ca atunci deschizi o usa, aleator, se aude un sunet in boxe? Ca si cum s-ar descarca un curent ?

La mine face cate o data cand circul cu ea in oras sau la drum lung si deschid usa sa cobor, se aude un zgomot scurt de o secunda  ca si cum si-ar reveni un stergator in pozitie brusc, nu imi dau seama daca e de la boxa sau de la altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cateva opriri masina misca usor stergatoarele pentru protectia lamelelor . Deci probabil asta auzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Nu este de la stergatoare. Am sesizat si eu acest sunet in boxe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, crystyann a scris:

La cateva opriri masina misca usor stergatoarele pentru protectia lamelelor . Deci probabil asta auzi.

Mie mi se parea ca aud stergatoarele, o miscare brusca si scurta, am crezut ca e de la prea multa electronica, soft, dar daca tu zici ca e normal atunci m-am mai linistit.

Modificat de Akow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/21/2019 at 5:31 PM, dialog_oo said:

Salut

Nu este de la stergatoare. Am sesizat si eu acest sunet in boxe

Este de la stergatoare. Au o functie desteapta sa nu stea parcate cu lama pe aceasi parte ca sa nu se strice lama. Asa ca o misca putin in sus sau in jos ca sa ii schimbe directia. O au cam toate vag-urile de ceva vreme. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Dragoș Pahonțu
On 5/22/2018 at 8:20 AM, RzzV said:

Nu. Optiunea se numeste Smartlink si include atat Mirrorlink si Android Auto, cat si Apple Carplay.

 

@RzzVsalut! am vazut ca pe anumite modele poti sa vezi si la ce altitudine te afli, dar pe masina mea nu merge. Se poate face un update sau erste ceva care poate fi montat doar din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Am si eu o problema cu infotainmentul Bolero de 6.5"... azi, dupa cateva zile geroase, touchul a devenit inactiv. Cum se poate restarta sau remedia problema? Am mai observat si in alte zile geroase si si-a revenit singur cand s-a incalzit in masina. Ati mai avut problemele astea?  Se poate remedia cu un update de software undeva?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tine apasat mai mult pe butonul on/off. Asta pt restart.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti incerca cu restart insa problema va aparea din nou...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce versiune de sw ai instalata acum pe bolero? poza te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
DanyDanyel1993

Va salut colegii! Am si eu o problema la o skoda superb III cu navigație columbus nu reușesc sa ma conectez cu telefonul prin mirrorlink, am înțeles ca doar cu anumite telefoane este compatibil, este adevărat? Eu am un huawei p30 pro! 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nu prea mai merge cu adroid actual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut. se poate face patch la android auto si va merge youtube pe display...sau pui tel pe display....si nu mai ai nev de mirrorlink

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare! Se poate inlocui Bolero 6.5" MY2015 cu Bolero 8" My2018 doar plug & play? Ma refer doar la schimbarea display-ului si sa pastrez unitatea media din torpedou. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merge

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! A folosit cineva un adaptor pentru Apple CarPlay Wireless pe Superb (masina are CarPlay wired)? Am vazut ca cel mai recomandat ar fi cel de la re-stream dar sunt curios cum se comporta in realitate ca nu e chiar ieftin. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Poti da un link? As vrea si eu sa imi fac cumva wirelles android auto ca sa nu mai stau cu firul bagat pentru waze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 9 months later...
On 8/13/2021 at 8:29 PM, F l o r i n said:

Da, merge

Salut! Am facut schimbarea, dar mi-ar fi placut sa am si meniul nou cu iconitele alea misto pe ecran. Unitatea din torpedou e MIB2 cred, cu un singur slot de card. Se poate face un firmware update ca sa am meniul nou de pe facelift sau trebuie schimbata si unitatea? Multumesc!

Modificat de alecsutzu4u
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca unitatea suporta, da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!