Jump to content

Delcar Brasov


BogMW
 Share

Postare recomandată

Hai sa mai stergem praful pe aici.

De obicei se ofera doar feedback negativ service-urilor, cel pozitiv e trecut cu vederea... :)

Am o relatie de vreo 4 ani cu Delcar, atat cu Passatul cat si cu Superbul si Octavia din familie

Ca si tip de client sunt pretentios spre maniac si am si piticii mei - gen stat langa masina pe durata interventiei.

Am apelat la Delcar atat pentru revizii, cat si pentru garantie si tinichigerie.

Sunt foarte multumit, chiar mi se pare ca oamenii se misca foarte bine. Masina intra in service la ora programata, se respecta timpii de interventie.

Ca fapt divers, masinile au fost de fiecare data la alt mecanic si de fiecare data a fost la fel de bine. Imi place ca se lucreaza curat, au grija de masina, se urmeaza procedurile si per ansamblu toata lumea implicata isi da interesul ca lucrarea sa iasa bine.

Pana acum, la Superb am avut vreo 3 interventii in garantie: de fiecare data nu au fost probleme, s-a rezolvat cu promptitudine solicitarea.

In ceea ce priveste reviziile, tac-pac, rapid si calitativ. Cand am fost la revizia de 60k si am schimbat uleiul la DSG chiar am fost curios de modul de lucru: s-a respectat la virgula procedura de schimb ulei si filtru DSG, fara improvizatii, fara "scurtaturi, ca sa mearga repede". Big Like pentru asta.

In ceea ce priveste tinichigeria - era aria de care imi era cea mai mare groaza - ca si posibil rezultat. Realitatea a fost ok. Am apelat atat pentru schimbat parbriz, cat si pentru revopsire componente. A fost ok, vopseaua fix la nuanta, fara gazari, fara mizerie in masina, fara greseli gen vopsea scursa, etc. Totusi, am apreciat in primul rand ca s-a lucrat curat, s-a izolat bine si nu a fost mizerie in masina.

Cam asta e. Sunt client multumit si revin relaxat in service. Nota 10 pentru ei, calitate, promptitudine si felul in care esti tratat ca si client.

Relatia cu Delcar e unul din motivele importante pentru care urmatoarea masina va fi obligatoriu tot Skoda sau VW.

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate cat te-a costat vopsitul componentelor? Daca ai idee pentru fiecare in parte? As vrea sa imi vopsesc aripa si m-ar interesa sa stiu cam cat ma costa la ei. :D

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am facut pe CASCO, am platit doar franciza. Cred - nu sunt sigur - ca un vopsit de element se invarte in jurul a 450Ron, dar trebuie sa verifici, e posibil sa nu fie cea mai recenta informatie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, am inteles. Ma gandeam ca ti-au dat vreo factura si ai vazut cat e pretul. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Dupa o rapida programare, am efectuat prima revizie a masinii din semnatura la Delcar Brasov. Desi am sosit cu o usoara intarziere fata de ora stabilita, m-au primit fara rezerve. Totul a decurs bine, fiind multumit de prestatia dansilor! Ii recomand pentru promtitudine si suportul acordat! 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!