Jump to content

Leon FR


alexs_
 Share

Postare recomandată

Buna ziua. Am o nedumerire legat de FR. Cum as putea sa imi dau seama la un leon facelift daca este fr 'pur' sau e doar kit exterior/interior? A existat leon fr 2.0 140?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Banuiesc ca intrebarea este pentru Leon 1P (generatia anterioara) unde nu a existat leon FR cu 140 de CP; desi sunt multe elemente de interior care te-ar putea ajuta sa identifici un Leon FR (scaune, volan, schimbator) cel mai greu de "pus" este instrument cluster. Poza o gasesti aici: 2006-57141-new-seat-leon-fr-instrument-c

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma refer la facelift. Pe net am gasit 2.0 140 si fr si alte variante (style si copa cred). Probabil ce mi ai spus tu se aplica si pentru facelift. Mersi.

Intreb din nou, poate reusesc mai bine. A existat pe leon facelift kit fr? Ma refer sa arate ca fr dar sa nu fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Din poza asta rezulta ca nu este fr?

 

Update: am cautat pe net si am gasit variante de fr si cu sigla fr in kilometraj si fara. Care este diferenta?

20160520_032712.png

Modificat de alexs_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Romania nu s-a vandut nici un Leon cu kit FR, in Germania si poate si in alte tari am vazut Leon 1P cu kit de Fr, chiar si cu motorizarea 1.4 TSI 125 CP.

In principiu, daca nu are ceasurile de bord, volanul, schimbatorul si scaunele de FR, nu e decat un kit de FR, daca vorbim de o masina din import. Bordul din poza pusa de tine apartine unui Leon Style, cu motorizare diesel, cu bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!