Jump to content

Roata uda


mata
 Share

Postare recomandată

Salutare!De la o vreme am observat ca, la broasca mea(an 72),imi scade nivelul de lichid de frana din borcanas.Am inspectat rotile si am observat ca una din spate e uda pe interior.   Am desfacut roata  si am gasit toate piesele pline de ceva vascos,ca o vaselina neagra .Nu pot sa mi dau seama daca e lichid de frana amestecat cu altceva sau vaselina de la rulment.Poate fi o scurgere de ulei ceva,are legatura cu cutia de viteze?Verificand atent am mai observat ca in spatele tijei ce impinge pistonasul de la pompa de frana iar sunt ceva scurgeri(banuiesc o garnitura dusa).Garniturile de la pistonasele de cilindru de frana sunt duse.Am atasat ceva poze ,poate cineva ma va lamuri!Multumesc anticipat!

 

f23cd8483999434.jpg 12fad2483999472.jpg b94c44483999492.jpg f6dadf483999510.jpg 0a8035483999522.jpg 322976483999538.jpg c23015483999550.jpg 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai ce sa te mai lamuresti?!?!?!

tu ai planetare umede deci rulmentul nu e "pe vaselina" ci pe uleiul din cutie.

deci namolul ala e lichid de frana amestecat cu praful de ferodou si cel de afara.

tu ai probleme GRAVE la tot sistemul de franare.

nu te juca cu viata ta si a altora!

 

Modificat de UVeul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil sa ajunga ulei de la cutie aici?Este vreun semering care trebuie schimbat?Repet 'namolul 'este lipicios ca o vaselina!Banuiesc ca este si ulei in amestecul asta.  Vreau sa elimin orice defect, daca tot am desfacut roata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!