Jump to content

Probleme reglaj scaune - (Touareg 7L)


valentin_paul
 Share

Postare recomandată

Salutare colegi,

O mica problema cu Touaregul tatalui meu.De ceva timp (vreo luna) scaunul de la sofer parca e "posedat", in sensul ca de cate ori iese din masina el se da in spate jos si volanul spre bord.Stiu functia aceasta pentru a te urca mai comod in masina,insa tatal meu a avut-o oprita de 10 ani de cand are aceasta masina.Si acum brusc a inceput sa faca asa de fiecare data cand coboara din masina, si cand urca trebuie sa isi aseze scaunul din nou cu o memorie. Am incercat butonul care anuleaza acest lucru de pe coloana volanului insa pare ca nu face absolut nimic.Am un VCDS personal,as putea anula cumva complet functia de deplasare a scaunului cand coboara din masina sa ramana scaunul fix pe pozitie? sau care ar fi rezolvarea?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare,

 

La masina din semnatura, dupa ce am ridicat manual scaunul sofer, nu mai merge sa il cobor. 

 

Rog ajutor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Master Auto System

Daca se aude functionearea motorasului(mers in gol) când il actionezi din switch ,probabil ai rola dintata(plastic) distrusa de axul melcat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!