Jump to content

1.9 tdi asv montare pe golf 1?


IdaMK1
 Share

Postare recomandată

Salutare baieti... mi am luat o octavia 1 din 2004 cu 1.9 tdi asv... am motorul si nu reusesc sa il.vand ... asa ca ma gandesc sa il montez pe golf 1... care e probabilitatea. Mentionez si intreb in acelasi timp ca as vrea sa ii pun pompa injectie mecanica si injectoru mecanic( cel care e electric) ce spune ti se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teoretic poti sa pui, dar o sa ai de munca la cutia de viteze timonerie planetare suporti de motor de cutie si RAR, si o pecizare, injectorul nu este actionat electric , toate sunt mecanice, doar ca unul citeste cantitatea de motorina, merge la fel ca restu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci injectoarele nu ar trebui schimbate... doar pompa... si cutie daca bine ma gandesc merge acelasi 4t de pe.1.6 jp u. Ma insel? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca este un topic cu un motor afn montat pe golf 1 sau 2...nu mai tin minte exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!