Jump to content

Glf VII GTI vs Renault Megane GT


tudy_cnu
 Share

Postare recomandată

La asta nu ma asteptam. Sa fie intr-un ceas bun. Cum de te-ai razgandit? Noua sau sh?

Dintre 2 benzine castiga diesel :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci.. Sa o luam cronologic :)) Dadusem avansul la megane GT, albastra jante 18'', pe 30 martie. Pe 1 aprilie, ma suna baietii de la cobalcescu, ca au fost doar 3 masini in configuratia asta, si ca imi pot oferi doar cu jante pe 17'' si sa imi aduca alte jante pe 18'' tot OEM, de la ei din configurator (Grand Tour pentru curiosi) + cauciucuri 18'' la pret de achizitie. A ramas ca ma gandesc si ca ii anunt saptamana urmatoare. 

Intamplarea face ca tot pe 1 aprilie sa rasfoiesc rubrica de anunturi de pe forum (Thx a lot Vwforum! :D ) si sa vad masina colegului CZR la vanzare. Cu renault'ul in impas, am zis sa ii scriu lui Cezar, sa vedem ce si cum. Restul e istorie! :)) Sa spunem ca ne'am ajutat reciproc. El m'a ajutat pe mine, fiind extrem de intelegator la pret, eu il ajut pe el sa isi indeplineasca visul sa isi ia ceva mai puteRnic :D 

Deci, all in all, masina e Golful GTD al colegului Cezar, multi dintre voi o stiti de pe forum, de la intalniri etc. Nu are rost sa mai prezint dotarile. 

Benzina vs diesel, asa a fost sa fie.. Stiti si voi ca eram setat pe benzina, desi totusi, la numarul de km parcursi anual (25-30 k), se potriveste de minune un diesel

Modificat de tudy_cnu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ales foarte bine ...felicitari ca nu ai luat frantuzoaica :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru alegere! Te asteptam cu prezentarea in detaliu in alt topic, dar pana atunci, sa nu fim total off-topic, cum se comporta GTD-ul raportat la megane-ul gt si GTI? Masina lui cezar parca avea si tuning box ce ducea masina in jur de 200 de cai, daca nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai luat o masina foarte buna, dar ca sfat scoate acel tuning box. Pe termen scurt poate e ok, dar pe termen lung nu sunt sigur. Mai ales ca ziceai ca vrei sa tii masina 5 ani. Pana se termina garantia mergi stock sau soft daca simti nevoia.

Oricum dotarile GTD-ului lui Cezar erau numeroase :D. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He he, mi a placut la nebunie pachetul sport&sound plus ca masina are cam tot ce trebuie. Nu degeaba a fost +40k. 

Sa o stapanesti sanatos. Alt client fericit de pe urma lu Cezar :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor!

@mihai.onu94  Am condus doar GT, nu si GTI.. Fata de GT, probabil cum era de asteptat, marea diferenta e cuplul. Combinat si cu dsg, e un deliciu masina pe sport.

@The_Ego   Sa ma documentez si eu ce inseamna acel tuning box si vom vedea. Cezar a fost dragut si mi l'a lasat.

@cristi511  Cel mai fericit! :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

O reclama interesanta, apropo de gti..https://youtu.be/CVPwBh46PYc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!