Jump to content

VW Golf Country 1990 1.8 8v 72kw - Dark Green


CustomEngineTables

Postare recomandată

CustomEngineTables

Salut !

Va prezint si eu noua achizitie , un Golf Country din 06.1990. Are 216.000km ,aer conditionat,  revopsita in culoarea originala, interior si plafon retapitat, tot ce tine de articulatii este schimbat, oglinzi electrice si incalzite. Trebuie sa ii schimb toba finala, facuta revizie capitala la lichide si filtre si distributia schimbata, si apoi sa ma programez la RAR pt numere de Ro.

Poze nu reusesc sa pun :(

 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Masina este in stare foarte buna, arata foarte bine. Ai felicitarile mele ca ai ales un model asa vechi pentru a avea grija de el cum trebuie. 

Insa... Nu stiu daca Golf mk2 a fost facut sa fie masina "de teren". Spun doar ca mi-ar placea s-o vad cat mai aproape de starea originala :D 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
andrei.toledo

Pai asta este starea originala a unui Golf 2 Country :)

Felicitari pentru felul in care arata masina si pentru faptul ca o vei inmatricula pe Romania.O asemenea masina nu merita sa ramana inscrisa pe Bulgaria !

Link către comentariu

Foarte tare jucaria! Ma bucur sa vad o masina de genul asta inmatriculata pe Romania.

Link către comentariu

Felicitari pentru masina , baga multe poze !!!!  Foarte rar exemplar. 

Link către comentariu

@CustomEngineTables: Felicitari pentru masinuta, este o raritate, probabil ca valoarea ii va tot creste pe masura ce trec si anii, la fel ca si la Corrado VR6.

Apropos, este un 4x4 cu Syncro din cate stiu, corect ?

Link către comentariu
în urmă cu 2 ore, rudiRUD a scris:

Masina este in stare foarte buna, arata foarte bine. Ai felicitarile mele ca ai ales un model asa vechi pentru a avea grija de el cum trebuie. 

Insa... Nu stiu daca Golf mk2 a fost facut sa fie masina "de teren". Spun doar ca mi-ar placea s-o vad cat mai aproape de starea originala :D 

http://boitierrouge.com/2014/05/19/volkswagen-golf-country-la-berline-baroudeuse/

Link către comentariu

Avem in fata primul SUV Compact, nu ? Asta daca ne luam dupa ce inseamna SUV Compact dupa standardele actuale si nu socotim Aro 10 :)

Link către comentariu

Opaaa, greseala mea. In cazul asta retrag partea a doua din spusele mele si raman doar cu felicitarile :D 

Omul cat traieste invata. 

Link către comentariu

Rudi,e model de fabrica,ce-i adevarat sunt rare,prin zona Arieseni AB-BH vad tot timpul unul asemanator,dar in rest nu ma pot pronunta.

Sincer,ar fi pacat sa il modifici (nu ca nu ai putea) sau macar daca ai de gand sa il modifici pastreaza piesele originale.Bafta si km cat mai multi!

Link către comentariu

Cauta sa ii montezi inapoi si arcadele de plastic si pragurile, arata mult mai bine asa dupa parerea mea. Roata de rezerva exista montata pe spate si acele praguri? frumoasa masina.

Modificat de capone26
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!