Jump to content

Mercedes Slc vs Audi TT v vs Bmw Z4


Ana231
 Share

Postare recomandată

Acuma ca sa nu mai poluez cu un nou topic as putea tot aici sa pun vs pt cealalta masina care o sa o luam si va fi pt mine personal

Gama cabrio va fi. Din moment ce suntem f noi in aceasta industrie cabrio, va fi prima masina din viata, intreb posesorii sau cei care au pus mana pe asa ceva din urmatoarele masini:

Mercedes Slc vs Audi TT v vs Bmw Z4 

Cumva la o prima privire aceasta ar fi ordinea preferintelor dar doar din prisma omului care doar le-a vazut fara sa le fi condus, test drive'urile urmand undeva prin martie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca trebuie sa te duci sa faci drive-testurile. Ma indoiesc ca sunt useri pe acest forum care sa fi mers cu aceste masini, dar apoi sa si stie sa-ti aduca ceva argumente concrete de ordin tehnic si nu numai despre oricare dintre aceste 3 masini. Eventual recomand un research pentru fiecare ep forumurile de specialitate. Dar cum nu sunt masini pe care le vezi pe strazi des, posibil sa intampini dificultati si acolo. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Speram sa gasesc posesori  macar pt Audi TT pe aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ana231 cred ca cel mai indicat ar fi sa verifici sectiunea "Masina mea" :), sunt cativa posesori de Audi TT care cel mai probabil nu verifica aceasta sectiune si de aceea nu primesti raspunsuri de la acestia.

 

AlexB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista nici un TT nou (8S) pe forum, cel putin nu exista vreunul prezentat in aria "Masina mea". Sunt doar TT'uri 8J si 8N.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este, dar i se pot oferi pareri despre modelele "TT'uri 8J si 8N", eu am incercat sa ajut :).

 

AlexB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre Z4 iti pot spune eu.

Am condus pentru un weekend un Z4 3.0 benzina, cutie automata, MY 2013

Plusuri:

- Design exterior sculptural

- Interior ergonomic, desi spartan la prima vedere

- Scaune excelente, pozitie de condus foarte buna - efectiv ai senzatia ca esti cu fundul pe asfalt - pentru cine apreciaza asa ceva

- Motor superb, tractiune excelenta: oricat ai trage de ea, rupe aderenta doar in modurile Sport (limiteaza glisadele foarte mult) si Sport + (libertate de joaca ceva mai mare)

- Plafon metalic - decapotare rapida

 

Minusuri:

- Daca ai peste 1.80 - 1.85 inaltime e nasol cu masina decapotata - oricat de jos lasi scaunul, iei curentul de aer direct in frunte

- Turbulente din spate fara paravanul optional ce se monteaza in spate

- Nu tine neaparat de masina, dar, dupa un weekend de mers cu ea decapotata, aratau jalnic scaunele, cusaturile tapieriei de piele erau absolut jegoase de la praf - mi se pare foarte greu de intretinut

- Vizibilitate (desi e compensata prin senzorii de parcare)

- O vad mai degraba un "weekend car", ca si daily drive nu e practica (nu prea ai spatii de depozitare laptop/poseta/etc), iar sa cumperi asa ceva si sa mergi cu acoperisul ridicat - e cam aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!