Jump to content

Sfat achizitie masina grup VAG


nclsamy310
 Share

Postare recomandată

Nu cred că găsești un passat cc întreg in 10k... Passat poate doar b6, dar deja e euro 4, plus probabil cam 10 ani vechime si fiind prima generație de 2.0 tfsi o să ai ceva consum mărit plus unele probleme specifice ce trebuie urmărite constant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bun..am restrans cautarile la passat 2.0tdi sau golf 6 2.0tdi / a3 2.0 tdi

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta 2.0 tdi CR. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai ieftin pt ca la Variant s-au pastrat mai multe elemente de la G5. Oglinzile la fel, fetele de usi. Plus nu e mult cautat. Nu zic neaparat ca un motiv de a fi mai ieftin il reprezinta faptul ca e facut in Mexic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Știam ca numai Jetta...Dar nu cred ca ar fi o alegere rea.

Iarăși e ciudat ca un golf 6 dotat este tot cam acolo la preț cu A4!  După 2010

....:-? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

20 minutes ago, florinpbv said:

De asta ce ziceți? 

   Descriere excelenta, pret infim fata de Germania desi este adusa de acolo, Km acceptabili. Miroase de la o posta a Teapa. Vanduta de samsar care are n masini. 0% sanse ca sa fie reali Km sau nelovita. (ori, ori). Ar fi bine ca sa fie doar 100.000 Km dati inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

11 minutes ago, florinpbv said:

 

Iarăși e ciudat ca un golf 6 dotat este tot cam acolo la preț cu A4!  După 2010

....:-? 

Nu e ciudat. Sigur e teapa acel A4. Cel mai bine te uiti la masinile care au 1-2 proprietari in acte in Ro. Nu la cele "recent aduse". O sa reiau ce am mai spus la un moment dat, nu e o spaima o masina rulata in Ro. Nu mai bine e un istoric mai usor de urmarit? Apoi eu chiar nu vad o problema daca e documentata schimbarea unor elemente precum bucse sau amortizoare decat sa vina la 200k+ km reali cu cele originale si sa le schimbi tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anuntul de pe olx nu merge.

Nu te baza pe faptul ca fiind masina din germania are km reali, sunt si pe la ei atatia care il modifica. In rest masina arata ok, nu e nici full full, dar nici cheala. Fiind cu dsg, e important sa aibe toate reviziile facute la timp. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lipseste " l " de la html :)

e o varza in capul meu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste exemple si de la mine chiar daca nu sunt poate ce iti doresti acum. Unele mai chele dar mai putin rulate. Jante, un volan sport, le poti cumpara ulterior, dar km putini si anul de fabricatie il iei cand cumperi masina :)

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=237878229&isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&ambitCountry=DE&minPrice=8000&maxPrice=10000&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&maxMileage=150000&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&pageNumber=1&action=topOfPage&top=1:3

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239374518&isSearchRequest=true&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortOrder=DESCENDING&maxMileage=150000&minPrice=8000&maxPrice=10000&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239365616&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&ambitCountry=DE&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortOrder=DESCENDING&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxMileage=150000&minPrice=8000&maxPrice=10000&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239189772&isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortOrder=DESCENDING&ambitCountry=DE&sortOption.sortBy=creationTime&minPrice=8000&maxPrice=10000&maxMileage=150000&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&pageNumber=1

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Total de accord cu ce spune @VALI referitor la anul fabricatiei si optionalele care se pot pune ulterior.

In schimb, eu nu m-as feri de kilometri.

13 hours ago, The_Ego said:

nu e o spaima o masina rulata in Ro

Foarte de acord, cu atat mai putin una in Germania, cu carte service, desigur. Cartea service poate fi "facuta" si in Romania si in Germania. Daca vrei sa fii sigur de cartea aia, pui mana pe telefon si suni (preferabil Autohauss si nu vanzator privat). Daca masina a fost cumparata anterior pe firma si nu persoana fizica, firma care a detinut-o e obligata sa faca service-ul masinii la reprezentanta. Asa nu dai gres cu cartea service.

Eu personal m-am ferit de 1.6 TDI cu automata fiindca are DSG 7 si am mers pe manuala, din cate am inteles DSG 7 e cel uscat si exista riscul unor cheltuieli suplimentare de aproximativ 3000 Euro. Nu am vrut sa ma leg la cap.

Fa-ti o lista cu prioritatile, gen anul fabricatiei, model (Golf 6 sau 7), kilometri daca vrei, una-doua optionale fara de care nu ai putea, cauta 2-3 zile, si decide-te.

Multa bafta!

LE: Piele neagra - m-as feri, vara te lipesti de ea, nu e un sentiment prea placut. Mie mi-a placut ultima masina, Golf 7 negru. Plus ca are Discovery Pro = update navigatie gratuit pe viata plus multe altele, un must have daca ma intrebi pe mine.

Modificat de Liviu_sbn
later edit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Doresc sa inlocuiesc Passat-ul cu un Seat Leon FR 2.0 170cp. Ce motorizare ma sfatuiti sa iau? PD sau CR? merita diferenta de bani pentru CR sau sa caut un PD cu km mai putini( max 150k ) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru diesel am fost sfatuit si eu sa merg pe varianta CR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stefz ,PD cu km pana in 150 mii km ...aproape imposibil si daca totusi o sa gasesti o sa platesti mult .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai vazut azi niste golfuri 6.

Una din ele mi-a ramas la suflet si dupa o verificare pe net am gasit ca ar fi afectata de Dieselgate. 

Asta nu ar trebui sa ma impiedice sa o iau, nu ? mai ales ca am citit ca se poate trece la softul vechi. Daca se resofteaza stage 1 se sterge softul ala pacatos ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu toate tdi-urile de pe golf 6, atunci o mare parte din ele sunt afectat de dieselgate. Nu e un detaliu de luat in seama. :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel care mi a plăcut mult și e curat e cod CFFB. ( 2.0 tdi cr)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, EEXCALADE said:

Sanse de rescriere soft dupa update dieselgate sunt de 50%

Pai și se mai poate resofta motorul?  

Mi as dori un stage 1 de la motorul asta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!